Jump to content

Проблем климатроник


Lazik

Recommended Posts

Компресора на климатика, не работи под 5 градуса! Пробвай събота неделя, дават го 18 градуса, ако и тогава не става, пиши пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ми кажеш, че зимата мога да карам на климатроник? И компресора ще върти на -5 градуса, примерно?

На 3 различни Ауди-та съм пробвал, не вярвам, че и трите ще имат проблем, при положение, че лятото си охлаждат съвсем нормално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво върти ама зимата на б7 със сигурност като махнеш екона изчиства запотените стъкла много бързо.Според мен на колегата нещо не му е в час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под +5 градуса ако щете и на челна стойка да застанете, неможете да включите компресора,защото образувалия се конденз ако замръзне може да се спука компресора,това са го предвидили инжинерите...ЕКОН може да гасне но ако се заслушата в работата на двигателя ще разберете че копресора не се пуска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата пита за изгасване на бутона, а не за пускане на компресора.

А това със спукване на компресора са пълни глупости. Причината да не се включва охлаждането при ниски температури са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата пита за изгасване на бутона, а не за пускане на компресора.

А това със спукване на компресора са пълни глупости. Причината да не се включва охлаждането при ниски температури са други.

Ами точно с изгасването на въпросния бутон "Econ" се спира и пуска компресора...

Това, което колега w0r7h е написал, го подкрепям, защото и аз знам абсолютно същото!

Виждам, че се занимаваш с авто климатици, т.е. си в най-час от всички ни! Аз не споря, че съм прав, но обясни тогава каква е причината и какви са "дриги-те" причини, които си искал да кажеш, за да не се включва охлаждането при ниски температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво върти ама зимата на б7 със сигурност като махнеш екона изчиства запотените стъкла много бързо.Според мен на колегата нещо не му е в час

Колеги, това пускане на компресора предполагам не е свързано със пускането на студения въздух на климатика? Или по-точния ми въпрос е компресора ли е този, който е свързан с разхода на гориво, или само когато се използва(завърта) фреона? Лятото климатроника винаги е на Ауто, но питам защото есен, зима не включвам ЕКОН копчето, защото си мислех, че когато духа топло климатроника използва само парното, а не и климатика( за студено). И друг въпрос - копчето за издухване на предния прозорец - тази функция най-вероятно пуска компресора? Благодаря предварително

Оказа се датчик за високото налягане който е на радиатора. Смених го и сега всичко е ОК :-)

За каква сума оправи проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ми кажеш, че зимата мога да карам на климатроник? И компресора ще върти на -5 градуса, примерно?

Двете неща са различни.

И на ЕСОN и на AUTO можеш да го караш и зиме и лете, автоматично ще ти се разпределя въздушната струя и температурата й, до колкото това е възможно с оглед на външната температура, НО компресора ще се включи автоматично едва при температурата, която му позволи ЕКУ то да се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...