Jump to content

Лакиране на махагон


bbfl

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам как се лакира махагона, че вече е доста остарял и погрознял... мислех си първо с карбоново фолио, но е доста занимавка със свалянето на лайсните. Та въпросът ми е с какъв лак и от къде мога да си го купя? И има ли някакви тънкости при самото лакиране? Някой да е лакирал махагона ако може да сподели?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете стават хубаво ако са направени качествено,но лично предпочитам боядисване и лакиране.

И да без да ги свалиш нема да стане,така че ако смяташ без да ги сваляш се откажиzustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не бих го свалял ще олепим добре с хартия и аре мацай иначе бате е много игра и ако не си свалял тия лайсни до сега 100 % ще счупиш нещо . Най-добре плати на некой да ти ги направи както искаш и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще боядисваш с баданарката облепи и се радвай на ефекта на четката :flehan: ,ако ще пръскаш с пистолет не ми се мисли на какво ще прилича колата заради 2-3 махагончета :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега свали си махагона от корите и таблото, иначе ще стане по-грозно от сега. А за да го лакираш, така че дървото да се вижда и изпъква, първо трябва добре да ги изшкуриш и да махнеш старото покритие, да ги загладиш и чак тогава да нанасяш лак. Не съм добре запознат с лакирането на дърво, но знам, че има няколко вида лак, които се нанасят последователно, зависи как искаш да го направиш. Първо се слага базов лак, който да пропие в порите, за да изпъкнат жилките на дървото. След изсъхването му се шкури и ако се налага се нанася втори път. След това минаваш с хубав лак веднъж, втори, трети път, докато не постигнеш желаната дебелина на лаковото покритие. Ако е много дебело се чака доста, за да изсъхне, чака се и между повторенията на лака, защото ако не е изсъхнал добре ще се сбръчка, побелее или напука, или всичко на куп. Може и да го оставиш само с базовия лак, зависи дали ти харесва и как стои на самото дърво. Гледах наскоро, че предлагат лакове за дърво под формата на спрейове, но не знам за какво стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси много колеги! Интересуваше ме дали има някакъв специален лак. И последен въпрос: има ли някаква тънкост при свалянето на махагона, че изглежда здраво прикрепен и да не взема да го счупя при свалянето? На щипки ли е?

Редактирано от bbfl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на щипки е и без да свалиш корите няма как да го освободиш. Щипките са законтрени с зегерки или нещо подобно. Ако дърпаш така ще се изпочупят те или самите лайстни. А за лака, отиваш в Baumax, Mr. Bricolage, железарията или някой дърводелски цех и ги питаш какво ще ти препоръчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си ги с карбоново фолио става хубаво,бързо,а и може да не ги сваляш.

Няма по- грозно нещо от непрофесионално залепено 'карбоново' фолио. А и наложено до оригинала, който е лакиран, бих казал, че нямат нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, да! Има по-грозно от "карбоновото" фолио, и то е лакирани махагонови панели от човек, който не знае какво прави..

Абе и двата варианта вървят към кофти резултат. Отделно подготовката на панелите ще отнеме два дена плътна работа и около 2-3 часа за лак + 1-2 часа за междинно шлайфане и повторно лакиране.

Шкурките само ще са 4 различни зърнометрии.. всичко се търка на ръка, заради овала, а който е свалял такъв лак знае, че тендовагинита ще му стане близък другар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по- грозно нещо от непрофесионално залепено 'карбоново' фолио. А и наложено до оригинала, който е лакиран, бих казал, че нямат нищо общо.

Различно е да-едното е кафяво другото е черно.Иначе карбоновото фолио се слага супер лесно и става добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...