Jump to content

Механичен инжекцион


Svetlioto

Recommended Posts

Привет колеги! Имам два въпроса. Подлежат ли на ремонт запушени дюзи на механичен инжекцион на Б3 и изобщо има ли сервиз в БГ ,който може да извършва някакви ремонти по такъв вид инжекциони.? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първо време, защо не ги пръснеш със спрей за прочистване на горивни камери, карбуратори, дроселни клапи, т.е нещо на Wurth примерно има да се продават в големите вериги Практикер и т.н пръска се в областта на всмукване на горивото определено ще поизгори боклуците този спрей и би трябвало да се поотпуши колата и вървежа макар и малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 този спрей и би трябвало да се поотпуши колата и вървежа макар и малко.

Моите дюзи даже и на ултразвук ги почиствах и ефекта беше нулев.За уточнение ще споделя,че колата ми е само на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! Имам два въпроса. Подлежат ли на ремонт запушени дюзи на механичен инжекцион на Б3 и изобщо има ли сервиз в БГ ,който може да извършва някакви ремонти по такъв вид инжекциони.? Благодаря предварително!

Дюзите могат да се почистят във вана с ултразвук при някои дизелджия утиди и му ги занеси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като ги занесе какво ще стане?Едно голямо НИЩО.

 

А като ги смени какво ще се промени? :D Втора употреба не може да вземе, трябва да купи от магазин за авточасти, те няма да имат ще му кажат, че ще му поръчат от немско "оригджинЪл" на безбожна цена, а всъщност са тайвански, турски и т.н. И логиката сочи, че щом автора казва, че са запушени да си ги изчисти и да си кара с тях. При теб проблема може да не е бил в дюзите, те да са си функционирали правилно и да са били сравнително в прилично състояние т.е чисти, за това да не си усетил разлика :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска, да си ги чисти на ултразвук,безмислено е за механични дюзи,само за електронни става,защото механичните отварят на определено налягане,ако пружинките са омекнали,те ще пикаят и ще давят двигателя.6 дюзи киснах в такава вана и никакъв ефект,сега имам 2 нови +2 добре работещи .Защо искаш да ги чистиш?



 всъщност са тайвански, турски и т.н.

Това са глупости,никой не си  е направил труда да прави дюзи,само оригинални бош се продават,не ме питай откъде знам.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ще му поръчат от немско "оригджинЪл" на безбожна цена, а всъщност са тайвански, турски и т.н.

Точно от немско ще дойдат,защото няма нито турски или тайвански или албански.И цената не е безбожна.

И нека уважаеми колега аз да си знам какво ми е имало на дюзите и защо съм ги сменил.

Ако искаш старите дюзи мога да ти ги подаря да си поливаш градината с тях.Пръскат като лейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ама те може да не са запушени,просто да напише колегата какво се случва и какъв е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Проблемът е: Когато подам газ оборотите първо падат,все едно ще гасне,после се вдигат. И това е на всяка една предавка...,без значение дали превключвам от една на друга предавка или форсирам на място. Дано съм обяснил разбираемо...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с добавка за почистване на дюзи - ползвал съм черно STP и при напълно запушени дюзи ги е оправяло. Трябва да я сипеш в около 30л бензин и да го изразходиш. Ако нямаш късмет можеш да извадиш 4-те дюзи и докато някой върти на стартер да видиш кои пръскат и кои "пикаят". Също така ще видиш ако някоя не затваря. След това можеш да си купиш 2-ра употреба - аз съм сменял 2 дюзи на 100-цата с 2-ра употреба от Емо (emsi_audi) и няма проблеми, работят си. Естествено винаги остава варианта и с нови ако ти харесва цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...