Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Стискам палци :zustimm:

Ясна е работата машинката се е прецакала тя е с двойно действие отвън и отвътре майстора каза нова и да ти спестя търсенето без да искам имах работа до Ауди в Пловдив и попитах за цена само за 260 лв получаваш нова ,но какво да се прави мен лично ме дразни и трябва да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля- минах преглед :)

 

Обаче като тръгнах да слагам старите гуми за летни, ме разубедиха и сега ще ги обявя за по 20 лв гумата, ако има някой мераклия дрифтър да кара да ги приключи и ще чета за нови летни. 

Говорим за 245/40/18.

 

Избирам между:

Mishelin Pilot Sport 3-293 лв

Pirelli PZero-261 лв

Vredstein Sessanta-233 лв

 

На акъла са ми и Bridgestonе RE002 Adrenaline-около 250 лв са, но на голямата гума във Варна само ги намерих и могат да докарат чак след 10 дни.

Не че не мога да си ги поръчам онлайн, но не съм решил още- Утре следобед ще трябва да купувам.

 

Ако някой има мнение по някой от изброените модели как се държи на нашите B8-ци моля да сподели опита си.

Аз съм с Bridgestonе RE002 Adrenaline от миналата година само че 225-50-17 и съм много доволен ,дори и на студен асфалт се държат много добре :zustimm:

Ясна е работата машинката се е прецакала тя е с двойно действие отвън и отвътре майстора каза нова и да ти спестя търсенето без да искам имах работа до Ауди в Пловдив и попитах за цена само за 260 лв получаваш нова ,но какво да се прави мен лично ме дразни и трябва да се смени.

значи да се подготвям и аз ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bridgestonе RE002 Adrenaline от миналата година само че 225-50-17 и съм много доволен ,дори и на студен асфалт се държат много добре :zustimm:

значи да се подготвям и аз ... :)

ако искаш пробвай и по моргите 120 лв мисля ,че е сменяш и си ти даже мисля да им се обадя пак в ауди и да ги питам колко е цената на темпомата ,че нямам да си поръчам от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bridgestonе RE002 Adrenaline от миналата година само че 225-50-17 и съм много доволен ,дори и на студен асфалт се държат много добре :zustimm:

значи да се подготвям и аз ... :)

Адреналйн го намерих наличен само на место където преди време са ми оставяли недоразвити добре болтове и същото се случи на колега преди 2 седмици , така че не мога да толерирам такава простотия и затова утре слагам 4 Пирелита PZero от директен вносител на цена дето я няма другаде и това е

Сесантата е много интересна гума, но нямам толкова пари за проба грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече с PZero  и за малкото километри досега, мога да кажа, че каквото пишат за тях в тестовете е вярно: имам чуството че колелета са залепнали на пътя, не са друсащи както се притеснявах леко и наистина са една идея по шумни. 

Утре на по-дълъг път ще видим хендлинга при по-високи скорости,макар че не се сдържах и направих  едно две дръпвания/щото има место но инак си карам  с 60 според ограничението/ към вкъщи и съм почти на "wow" усещане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 С уговорката че моята все още НЕ е монтирана  .От прочетеното до тук разбрах че ти трябва този ( http://www.amazon.com/Genuiene-Audi-Accessories-8K0051592-Cable/dp/B00A0J9I4K) кабел  и такъв накрайник  (  http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Audi-AMI-Cable-Set-for-iPhone-5-6-Lightning-Connection-USB-Cable-/281290486625?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item417e383361  ) в зависимост от устройството което ще включиш в AMI-то

 

Ако имаш някакво развитие моля сподели го тук.Темата ще е интересна за всички

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смяната на скарата(решетката на предната броня) лесно ли става.И пасват ли тези китайски С-лайн хромирани или пиано бляк решетки.Аз лично не съм и видял да се предлагат други, или ако са оригинални дали изобщо ще влязат на стандартната броня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При Б8 няма разлика между S line и обикновената решетка.

Ако е 6 цилиндрова е с пиано лак решетка, другите са с графит мат.

Колата ти не е на 20г. за да слагаш китайски части.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно аз не правя по картинка разлика.А тези които съм виждал из интернет да се продават са само от китай.Дайте линк с качествени решетки.Пиано бляк сякаш по-ми се нрави.Моята започна да се лющи и за това съм намислил освежаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Мерси.Прати едно лично.На снимките се вижда и основната разлика в броните с лайн и обикновена.Не е само в решетките както аз си мислех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече с PZero  и за малкото километри досега, мога да кажа, че каквото пишат за тях в тестовете е вярно: имам чуството че колелета са залепнали на пътя, не са друсащи както се притеснявах леко и наистина са една идея по шумни. 

Утре на по-дълъг път ще видим хендлинга при по-високи скорости,макар че не се сдържах и направих  едно две дръпвания/щото има место но инак си карам  с 60 според ограничението/ към вкъщи и съм почти на "wow" усещане....

Какви са отзивите от PZero? 

 

 Аз мисля да минавам от фабричните 17-ки на 18-ки. Какъв размер гуми ще ми препоръчате? В интернет гледах, че трябва да са 245/40/R18

 

Търся 18-ки джанти Rotor Design, по възможност оригинални, някой да знае къде мога да намеря такива?

 

Спрял на следните гуми:

Pirelli PZero

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Bridgestonе: 

RE002 Adrenaline 

- S001 

- RE050A

 

Имате ли впечаления от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са оригинални... Италия, реплики което не значи че са лоши за цената си.. Мернах в ОLX Че в Пловдив продават чисто нови в кашон на малко по висока цена. Тия ми се струват боядисани

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са 100% реплики. Благодаря за отговора.

 

Не са оригинални... Италия, реплики което не значи че са лоши за цената си.. Мернах в ОLX Че в Пловдив продават чисто нови в кашон на малко по висока цена. Тия ми се струват боядисани

Sent from my ST25i

 

За тази обява ли говориш? Реплики са. Оригинални Ротор ги няма в размер 17" доколкото знам. 

В краен случай ще прибягна до тези, но ще видим дали ще намеря и от другите модели, които съм харесал.

 

Благодаря за отговора.

 

  •  Започнах да се замислям дали няма да вози прекалено дървено със спортното укачване + 18" джанти.. Какво мислите?

 

Пише, че за Б8 допустимите размери на гуми са 

- 245/40/R18 : 245*40%=98mm

- 225/45/R18 : 225*45%=101,25mm

 

Фабричните са ми 17-ки - 225/50/R17 : 225*50%=112,5 mm

 

Aко карам с 225/45/R18 вместо сегашните ми ще има приблизително 1,1 см разлика, това осезаемо ли? Ако да, толкова ли е осезаемо, че да бъде некомфортно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да., за тази.. Реплики са и за това цената е такава.

Райно кара с 18 ки и s-line окачване и е доволен. Но всеки си има вкус, предел на друсането.

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...