Jump to content

Какъв маховик/съеденител за А4 B5 2.6


BoXeR_555

Recommended Posts

Имам съмнение,че маховика на колата е започнал да си заминава и трябва да  мисля за смяна.Съмненията ми идват от това,че когато тръгвам от място и особедно по наклон ,колата започва да се тресе.Тресенето го има само при потегляне от място.При превключване на скоростите от 1ва- на 2ра няма тресене нито при други превключвания.Зимата с 16 ките и по малките гуми тресеше по малко.Сега съм с 18-ки  и отпред гумите са ми с шир 245. и затова предполагам,че с по трудното завъртане на маховика му става по трудно и започва да тресе. Есента смених двата големи тампона отстрани на двигателя и демпферния тампон на предната греда,затова тресенето не може да е от тях.

 

Вариянта да си сложа нов демпферен маховик изобщо не ми харесва заради цената му която започва от около 1000лв.Четох много теми в който се обсъжда замяната с твърд  маховик,но никъде не прочетох някой да е казал какъв махових пасва  точно и от какъв двигател трябва да е.Следователно и какъв  комплект съеденител трябва да се вземе,че да съвпадне всичко.

Въпроса ми е по-специялно към хората дето са преминали от демпферен на твърд маховик и знаят точно какво се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената започва всъщност от:
 

LUK 415 0052 10   Двумасов Маховик   1624.92 лв - 35% - 1055 лв

 

и не виждам с какъв твърд маховик ще го смениш.

 

Валео наистина предлагат за ТДИ-тата комплекти с твърд маховик, обаче за 2.6 бензин не знам да има такъв, което значи да се прави някакво насаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audi-sport.net/vb/a4-s4-forum-b5-chassis/111001-audi-80-flywheel-audi-s2-clutch-conversion-beginnings.html

 

незнам обаче дали става този вариант на 2.6 ...

 

а ето това е за теб http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=40577

маховик от 7а мотор

и комплект съединител от с2 примерно

Редактирано от xsport
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория линк ми се вижда интересен,но ще трябва да намеря някой с по-добри познания по английски,защото разбирам отчасти написаното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен това дето описваш си беше от съединителя/притискателя. Смених ги и нямаше повече ядове. Трудно ще преебеш тоя маховик на тая дефорсирана бензинка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша и аз, ако става дума за разтрисане е почти сигурно, че е маховика. Но дори да е само вибрация вероятно пак е маховика щом си сменил тампоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така намерих информацията която ми бе нужна да мина от демпфер  на обикновен и ще чакам да тръгне още малко този на колата и слагам твърд маховик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Колеги, да повдигна темата. Знае ли някой, дали и какъв едномасов маховик може да се сложи на ABC двигател? Двумасовия е с номер 078105266Е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...