Jump to content

Audi a6 комби общи въпрос от нов собственик


gdinko

Recommended Posts

Здравейте, купих си едно ауди a6 2.5TDI комби 2003, но понеже не съм карал до сега ауди и имам няколко въпроса, ще бъда благодарен ако някой ми помогне малко:

 

1. Къде се намират бушоните?

2. На компютъра на таблото пише посредата малко след запалване "Service!" после изгасва, а от горе пише голямо ОК, това какво означава? Трябва ли да ходя да ми четат компютъра?

3. На навигацията дава грешка:

"RDS-TMC tuner:
Connection to RDS-TMC tuner is faulty or could not be established.", някой има ли идея какво означава тази грешка и къде се намира този TMC тунер?

 

Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш шофьорската врата отстрани на таблото има един панел, който се сваля с права отвертка. Под него са бушоните.

Service пише когато изтече интервала за смяна на маслото (достигнати километри или дни). Ако си го сменил трябва да се нулира, ако не си смени маслото.

Грешката за TMC (trafic message channel) вероятно е поради това, че нямаш въпросния тунер. Ще изчезне след адаптиране с вагком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Може ли само да поясниш какво значи "Ще изчезне след адаптиране с вагком." принципно и радиото не хваща добре, възможно ли е да са свързани нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да имаш грешка свързана с ТМС понеже навигацията няма да търси повече въпросния тунер. Едва ли радиото не хваща добре от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се свърже с външен компютър със софтуер за VAG, който се казва WAGCOM се правят някои настройки, които са предвидени от производителя като се променят разни цифри и после се запаметяват. Проблемът е да се намери описание къде каква промяна какво прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега mshbul, на ясно съм какво е вагком, просто не разбрах какъв смисъл вкарва в думата "адаптиране" колегата stanislav85. в крайана сметка намерих една друга тема във форума в която е описано какво трябва да се пипне. благодаря ви за съдействието. сега ще се опитам да си намеря бушоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако някой е успял да изключи с ВагКом TMC тунера,нека сподели как точно го е направил,че ми писна при всяко палене на колата да ми писка по два пъти,и все трябва да скривам надписа...Досега ръчках с ВагКома ,но нищо не направих :angry2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега sunshai ей тука намерих в тази тема, но не съм пробвал още : http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=46593, ако го направиш преди мен кажи дали се е оправило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега sunshai ей тука намерих в тази тема, но не съм пробвал още : http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=46593, ако го направиш преди мен кажи дали се е оправило.

Колега стана работата :),37 навигация 10 адаптация,6ти канал ми беше 1 направих го 0,7ми си беше 0, и сега е ОК.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, супер. според тебе тази процедура дали трябва да се прави при всяко махане на акумулатора? и друго нещо ми е чудно дали този модул е изкубан от продавача преди продажбата за да го продаде после отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да се включва всеки път при сваляне на акумулатора,незнам дали ти липсва модула...аз го имам модула ,и пак ми дава грешка :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

колеги нормална ли е цената за тези части: всички ролки (ina), всички ремъци (opti belt) + водна помпа (hippu) + всички филтри (henks) + един маншон за каре(muller) - 900лв за двигател 2.5 tdi AKE 2003

Редактирано от gdinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Може би е нормална цената, имайки предвид, че в началото на годината платих около 1500 лв. с труда за процедурата, като допуснах голямата грешка да сменя всичко без термостат. Този термостат струва 39.88 лв. оригинален от Еуратек с 2 години гаранция и смяната му е препоръчителна при смяна на ремъци и ролки, в противен случай трябва да платиш (като мен) едни + 150 лв., за да ти го сменят.

Ако представлява интерес, какво съм сменил по колата за тази година (имам я от Януари 13), виж прикаченото.post-80225-0-65600800-1373446092_thumb.jpost-80225-0-70253100-1373446103_thumb.jpost-80225-0-16095400-1373446115_thumb.jpost-80225-0-04602700-1373446126_thumb.jpost-80225-0-53015000-1373446136_thumb.jpost-80225-0-62127700-1373446148_thumb.j

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги има един раздел в този форум казва се Продава - авточасти, консумативи и автоаксесоари,

Ако прочете малко там ще разберете че можете да си спестите доста пари дадени на майстори,специално за нашите коли е доста по-добре да си пазарувате части и отделно да си платите за работа,аз поне съм стигнал до тази поука,например има цели комплекти за смяна на ангренажен ремък, филтри ,свещи и повечето са доста по-качественни и евтини от тези дето ще ви ги сложат майсторите. http://www.technobg.com/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-ComCategory347bg

,http://bparts-bg.com/category/286/dvigateli-1-9tdi-2-5tdi-v6.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дадох една солидна сума за колата, но смених какво всичко което трябва. най - се радвам че смених маслото и филтъра на скоростната кутия защото не беше сменян от както е купена колата, а както всички знаем това е най - важното за един автоматик. да се надяваме, че ще имам късмет и ще си карам колицата без да се чупи. междувременно си оправих и съобщението дето излиза на навигацията.

 

имам проблем с радиото обаче не ми работи, колеги има ли тука някой колега жичкаджия дето всички ходят при него и разбира да ми погледне радиото защо не хваща добре.

 

имам и още един въпрос, намерих няколко много полезни мануала за навигацията, общ за а6 и как се инсталира навигация ако нямате има ли някъде къде да ги кача да може да ги ползват всички?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...