Jump to content

Подгряване на огледала А4 Б5 фейслифт


streetracer1

Recommended Posts

Да съживим малко темата!

 

И аз нямам бушон номер 9 (няма въобще крачета).Отворих огледалата и видях,че няма кабели въобще.Оказва се,че въпреки че колата е 1999 г. Фейслифт и има подгряващи пръскалки,подгряващи огледала-няма!И все пак имам някакви съмнения,понеже и двете огледала,особено дясното имат нещо като нагар,което ме навежда на мисълта,че може би са били подгряващи...Но къде са кабелите?И бушона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Покритието му е изпопадало точно както при мен, а моите и двете са с подгрев, тъй че ако от това може да се съди... . Аз съм се засилил да ги сменям и двете стъкълца и гледах че нови с подгрев са по 20тина лева парче. Проблема е, че при дъжд гледам, че само от лявото излизат изпарения :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и гледах че нови с подгрев са по 20тина лева парче.

 Ако става въпрос за фейслифтови стъкла, казвай къде ги дават за толкова пари да купя няколко бройки, че има търсене голямо :freak:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.euro07.bg/catalog/catalog.php?action=results&searchType=searchByCar&id=28421

 

Оттук колега, но не знам facelift-ови ли са. Само информативно съм ги гледал не съм ходил да питам конкретно. Цени няма, от други сайтове с цени ги мярках, че са по толкова. А относно вида на самото стъкълце някой по-запознат трябва да каже, т.к. реотаните е възможно да са в самото тяло на огледалото, а пък стъкълцата да са с друго покритие ли знам ли .... че и те да се водят специално към отопляемите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При В5 фейс и нататък ми се струва ,че подгрева върви само с  ел.прибиране на огледалата и ако няма прибиране ,няма подгрев . Поне това съм установил  от наблюдения над няколко автомобила и затова  смятам , че има някаква такава зависимост .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са фейслифтови. Фейсовите са 70+ лв. Това стъкло на снимката няма отопление. Отоплението е в стъклото и отзад има букса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 лв само за стъкълцето ?? :steinigung: Ем в такъв случай пишат глупости по сайтовете :)

 

http://www.ebay.ca/itm/FOR-AUDI-A4-B5-99-01-FACELIFT-BLUE-MIRROR-GLASS-BASE-HEATED-PASSENGER-SIDE-RIGHT-/160886560756

мда вярно има букса отзад

Редактирано от Daniel Danov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това от линка май е голямото- шофьорското, а горе пише, че е дясното... нещо не схващам..

На стъклото се намира и датчика за външната температура(Вижда се на едната от снимките от линка) това го оскъпява.

Освен това аз не успях да намеря друго освен оригинално, от официалния представител на ауди. Затова му е такава цената.. Не фейсови има доста - турски, китайсски и д.р.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се хвана да ида да разпитам тея дни по тея магазини.. проблема е че не знам по к'во да го позная че е фейслифтово освен по парите :D или да сваля едно мое и да обикалям с него 

Редактирано от Daniel Danov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото огледало отзад...аз не виждам букси за кабелите...

umupyrud.jpg

 

ориг с подгряване и биметална палстина от кола след 97 година, буксите са горе вдясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това от линка май е голямото- шофьорското, а горе пише, че е дясното... нещо не схващам...

Ако волана е отдясно - дясно е шофьорското ;)

 

 

... На стъклото се намира и датчика за външната температура(Вижда се на едната от снимките от линка) това го оскъпява. ...

 

Това е биметална пластина - термо изключвател, датчика за температура е в огледалата само на френските марки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой последно ще ми отговори ли огледалата ми (тези от снимките) подгряващи ли са или не?Междудругото това горе в дясно не са букси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е биметална пластина - термо изключвател, датчика за температура е в огледалата само на френските марки...

:zustimm: Точно това имах в предвид. Не правилно съм се изразил.

 

Някой последно ще ми отговори ли огледалата ми (тези от снимките) подгряващи ли са или не?Междудругото това горе в дясно не са букси...

 Щом нямат букса, значи със сигурност не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са подгряващи, самото стъкло се вижда че няма реотани отзад..

 

това горе което го помсилих за букса е само заготовка

 

а това отляво долу е мястото където седи биметалната пластина, на огледалата с подгряване

 

 

ето подгряващото как са свързани кабелите

IMG_0649.JPG

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Б7-цата си купих огледалата от Жоро (gsb) и паснаха идеално. Предполагам, че ще може да намери и за Б5. Цената на стъкло за огледало с подгрев не беше никак висока. При мен също не работеше подгрева и като свалих двете стъкла се оказа, че са без нагреватели, но имах заводска инсталация, която само включих в новите огледала.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой знае ли има ли значение кой кабел на кое краче влиза?В смисъл самото огледало има ли плюс и минус?При мен не се вижда...

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте. И аз да посъживя малко темата. Имам 99-та B5 facelift, но нямам подгрев на огледалата и също така няма изведени кабели.

Питането е:

Възможно ли е да се прокарат кабели за подгрева? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че нямаш?

Може да нямаш реотани на огледалото и двата кабела, които се свързват към тях, но имаш ли кабели отиващи към огледалото?

Ако да ще стане лесно. Ако не просто си прекарай кабели от бутона за пускане на задните реотани към огледалата.

 

От този бутон се пуска погрев на дюзи за чистачки, подгрев на огледала и подгрев на задно стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.. днес имах изгорял бушон но:1 така и не разбрах за какво е.. 

та относно темета с подгрева на огледалата.. аз на 4 ред нямам нито един бушон даже и пластинки за бушони няма

напълно липсват бушони 8,9,10 и 11

въпроса ми е може ли да си подгрея огледалата и как..?

А4 Б5 2000 г фейс 1,8/125 коня

DF237318-E221-43B6-8518-88117BB33A75.jpeg

Ако някой може да ми каже също за какво е бушон Но:1 ще съм ви благодарен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...