Jump to content

Подгряване на огледала А4 Б5 фейслифт


streetracer1

Recommended Posts

Предпазител №1 е за подгрев на пръскалки.

Нормално е да нямаш нищо от 8-ми до 12-ти предпазител.(4-та колона).

№8 - телефон;

№9 - подгрев огледала;

№10 - автоматично регулиране на фарове;

№11 - Система за регулиране на скоростта;

 

Ако нямаш подгрев на огледала е нормално да ти липсва №9. Въпросът е има ли къде да влезе този бушон. Но щом си 2000-та някои бяха казали, че там нещата стават с датчици, та не съм много запознат дори дали е така. Ако не е с датчик трябва да имаш инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@Frozen1 имаш предвид изобщо някакви кабели дали отиват към огледалото или точно тези два които са за подгрева?
Тези два кабела за подгрева ги нямам, но отиват кабели за ел. регулиране на огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кабели къде трябва да гледам..?

и как се махат стъклата на огледалата без да ги счупя ..?

И ако има кабели а на самото огледало няма никакви букси, ще стане ли само със смяна на стъкла с букси..?

баси колко въпроси зададох 😂😂😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Easy3bet написа:

Специално за тези кабели говоря. Иначе тези два кабела за подгрев също идват от голямата букса, която влиза в огледалото. Мисълта ми бе дали изобщо имаш кабели за подгрев стигащи от купето към тази букса. Ако да, много лесно можеш да си изкараш от буксата до огледалото и само да смениш огледалото с такова с подгрев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та тази сутрин .. след като си бях сменил бушон Но:1 тръгнах с колата.. и по едно време замириса на изгоряло.. вътре в салона стана димна завеса.. Веднага спрях.. и забелязах, че пушилката идва  от дясната пръскалка за предното стъкло .. веднага махнах бушон Но:1 и сега дясната пръскалка не работи...😳

Защо стана така..? Идеи и съвети..?

А колкото до огледалата ми подгрев няма... 

сутринта беше бая студено (Русе) пуснах подгрева на задния джам .. огледалата си останаха студени ...

Възможно ли е въобще да ги подгрея по някакъв начин...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/28/2020 at 3:05 PM, Frozen1 said:

Специално за тези кабели говоря. Иначе тези два кабела за подгрев също идват от голямата букса, която влиза в огледалото. Мисълта ми бе дали изобщо имаш кабели за подгрев стигащи от купето към тази букса. Ако да, много лесно можеш да си изкараш от буксата до огледалото и само да смениш огледалото с такова с подгрев.

Нямам такива кабели от от купето към буксата. Идея какво точно трябва да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От скоро не ми работи подгрева на огледалата. С мултицет напрежението, което идва по кабела е 0.33 волта, независимо дали бутона за подгряване на задното стъкло е включен или не ( бутона активира едновременно стъклото и огледалата ). Със зумер замерих огледалото и звук има . Идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реотаните на огледалата се захранват с 12 волта, а не 0,33. Това напрежение обаче се мери при включена букса. Ако само мериш изключената букса, модула усеща че веригата е отворена и спира да подава ток. На по-новите модели четох не можеш да включиш подгрева ако външната температура е над 5 градуса, но поне на моята Б7-ца си греят и по сред лято, ако ги включа.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало , защото преди ми се е случвало да вляза в подземен паркинг и като съм го включвал от копчето и веднага ми чистеше изпотеното... след автомивка също съм го ползвал в топло време за да изсуша капките... с бутона се задейства независимо от температурата.. както е и задния прозорец.. а сега в кабела идва малко напрежение а се пускат с едко и също копче... интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Как да се прекара инсталация до огледалата за подгрев. Какво ще е нужно? Има свободни места за бушони.  Имам прокарани кабели само в огледалата. Може ли да се сложи бутон от ASR, бутон за предни или задни халогени, който да извършва функция за включване/изключване? Имам свободно място до бутоните за халогени? Видях че има и FUNK switch, който се продава отделно. Може би с него ще е най-добре да се свърже.

FUNK button.jpg

Редактирано от Easy3bet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли копче заподгрев на задно стъкло вържи го там , и аз имам прокарани кабели ,но подгрев нема така мисла ако имам време да свържа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...