Jump to content

Audi quattro coupe 1.8 turbo


Recommended Posts

ето и едно видео

 

генерацията назад не е закачена.......

Редактирано от Machok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дюзи от 2,7 т не стават точно,хлопчат ...сложихме от s2 340сс не знам при какво налягане са толкова,но колата засега си е с 4 баров регулатор....между другото Спас с ауди моргата помага много!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

колата я карам от 3 месеца, имах проблем пиша ги за да спестя на някой пари и нерви отначало я карах на бензин,като колата харчеше много около 16 на 100,също прекъсваше на ниски обороти като дадеш рязко газ и се даваше,мислех ,че е от софтоера и отидох в пловдив при Венци 

откри че колатА ИМАС ИЗБЯГАЛА ЦЕНТРОВКА -предварение с ТРИ ЗЪБА,прецентроваха я направи и софт за по ниско налягане 0,5 за да мога спокойно да я разработвам,колата тръгна дори и на това налягане,каза ми да ПРОВЕРЯ БОБИНИТЕ ,като причина за прекъсването,но много други майстори ми казваха какво ли не,ходих дебитомер пробвах друг дросел....никаква разлика...,колата пак харчеше 16...напрова ми скъса джоба,купих нов дебитомер(италянски магнети -марети)

никаква разлика.......тогава почнах да чета за ламбда сонда.......смених и мойта сложих оригинална нова на бош......... никаква разлика....СЛОЖИХ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН и проблема се задълбочи на газ не можехме да я настроим...... на ниски обооти при рязки подаване на газ дюзите пусках по 20 мс, които са нормални времена за 5000 оборота ,не за 1500.......на компа излизаше само някаква грешка за ниско налягане или бедна смес в входящия колектор.......на газ не можеше да се кара направо ужасно прекъсваше постояно..... обсъдих въпроса с един доста компетентен ауди майстор  Влади близнака,който ми каза,че проблем ,който не се показва на вага а,като настъпиш рязко има прекъсване,а само като подаваш плавно газта няма прекъсване  ,са БОБИНИ .........смених с един колега за проба и колата заспа.......няма прекъсване няма нищо и то на газ!!!!!!!!!УТРЕ КОПУВАМ БОБИНИ НОВИ И ЗАБРАВЯМ........,ВЕЧЕ СЕ БЯХ ОТЧАЯЛ,ИСКРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВЕНЦИ И ВЛАДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, за това не се ходи при много майстори! Избираш един качествен човек и му се доверяваш да работи по колата. Принципно всеки кадърен човек, дори да не е пипал инструмент, а само да е чел форума, веднага би те насочил към свещи, бобини, кабели, тоест към подаването на искрата... И това са нещата, които се проверяват най-лесно! Просто намираш читави от колега и тестваш... за 20 минути работа е. От 9 кладенеца вода сте вадили само и само да не послушате бат ви Венци... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ако искаш сподели колко излезе проекта до тука. Работа, части, кулери, търбо пътища...Много драйвери на Б4 се питат повярвай :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този мотор е с по голяма турбина Гарет хибрид т3/т4,с по големи дюзи и съответният софт за   към 250 коня,но 1.8 т  дори стоков да беше пак е по добре от мъртвия 2,6  

 

вервай си ,, празни приказки

Редактирано от Blese
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,лапата все още е здрава

най важното е да е хубав мотора който слагате,за начало може да си карате и със заводските турбо пътища и кулер,връзване иснасталация 200 лв слагане с преправките 500лв

пиша темата за да съм полезен на някой,не да се оплакавам ,ако някой има съвети към мен с радост ще ги приема ,но от постове като повечето в темата незнам каъв е положителния смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

връзване иснасталация 200 лв 

 

 Моята инсталация е направиха за 2 дни, от-до за 100лв. Ако някой се интересува да пише да му дам кординати на момчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Лявата лапа от шестака няма ли да пасне в случая.Аз сложих на 1.8Т-то лявата лапа от 6А/АСЕ и все едно беше правена за там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...