Jump to content

Mоля за съвет излиза "parking brake malfunction"


allessandro

Recommended Posts

  • 3 years later...
  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, колеги! Имам сериозен проблем с audi a6 quattro 2006. Не освобождава от паркинг, на таблото ми изписва грешка Fault in parking brake auto release. Отнема около 30-40 мин, докато температурата на термостата вдигне 90 градуса, за да освободи от паркинг и да може да се превключи на скорост. Когато температурата навън е ниска отнема доста повече и това е при всяко запалване на двигателя, ако е била на паркинг повече от час. По сервизите не могат да открият проблема...

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, първо - смени сервизите, в които ходиш.

Второ - прочети колата за грешки и ги пусни тук. Има няколко варианта:

1. кабели за ръчна/моторчета

2. нещо по абс - датчици, абс модул да е думнал с brake pressure sensor.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, Audi.a6.quattro said:

Здравейте, колеги! Имам сериозен проблем с audi a6 quattro 2006. Не освобождава от паркинг, на таблото ми изписва грешка Fault in parking brake auto release. Отнема около 30-40 мин, докато температурата на термостата вдигне 90 градуса, за да освободи от паркинг и да може да се превключи на скорост. Когато температурата навън е ниска отнема доста повече и това е при всяко запалване на двигателя, ако е била на паркинг повече от час. По сервизите не могат да открият проблема...

 

Ръчната не пречи на местенето на селектора на скоростите. Вероятно Стоп машинката ти се е прецакала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте колеги, от вчера колата ми прави проблеми с ръчната, та да започна какво съм сменял, смених модула, НЕ е от него! Прегледах кабелите отдолу с буксите, перфектни са! Сега чакам моторче в петък да видя дали няма да се оправи, но като ги меря моторчетата и 2 те дават едно и също съпротивление на мултицет. Къде да търся проблема? Дава грешка Right parking motor electrical fault! Ето и малко снимки за каква коледна елха става на въпрос, и пиши и в движение неспирно, сега карам без модул че да не ми пищи 😅 И другото което е, този потенциометър с лостче за какво отговаря, защото е счупено, сложил съм снимки

C7ADE388-8373-4974-AD0F-37CA3BEE74F2.jpeg

C2A0ABCE-413E-44F2-A4FA-B6DCA0F22845.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от снимката е нивомера за фаровете - има и още един закачен на преден ляв носач. Трябва да го оправиш за да се регулира автоматично нивото на фаровете в зависимост от това колко е натоварена колата. Може да залепиш/поправиш само лостчето щом то е счупено 

 и не дава грешка за самия датчик в контролера на фаровете (55).

 

Относно ръчната - може да е блокирал мотора или да е клеясал/изгнил самия кабел - честа болежка на модела.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, VBI написа:

 

Благодаря за отговора, ще проверя дали се продава само лостчето, иначе да има и отпред на левия носач.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето е счупено преди закрепването така, че ще трябва да се лепи за да може да се закачи за 2-рия лост, който се намира на самия носач - виж дали виси там. Има клипчета в YouTube. Ако го няма ще се наложи да смениш целия датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, VBI написа:

 

Като гледам мисля, че ще може да се залепи, ще му пусна и 2 3 телчета да стане стабилно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моторчето има управление, което се обучава (по спомен това). Вероятно то е сдало багажа и затова е дискотеката на таблото. Съпротивлението няма да се промени от това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се оправи след смяната на моторчето? Защото при контакт моторчето трепва все едно го опипва и след 1 2 секунди започва да светка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...