Jump to content

Как се разглобяват тези дръжки?


Nooky

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам идея да разглобя и да боядисам тези дръжки или евентуално да ги обшия с кожа.

Някой има ли представа как се разглобяват.

Също така и кожата на скоростния лост и него искам да подменя.

Благодаря предварително.

 

post-53096-0-99425500-1379657720_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се наведеш и погледнеш нагоре ще видиш косо 2 дупки с болтове вътре. Също така като вдигнеш кожуха на скоростния ще видиш още болтове и там странично. Преди това трябва да махнеш пепелника/рафта и може би блендата под климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко казано по-горе е вярно, но за да улесним процедурата ще добавя малко снимков мат'риял!

 

Аз ги свалих преди няколко дни и също имам намерение да ги обшия с кожа, боядисването им не ми се струва добра идея.

Свалянето на лоста малко ме измъчи, защото скобата не искаше да излезе та се наложи да я срежа. Аз сменях лоста, така че не беше проблем, ако при теб се наложи същото и ползваш пак същия лост в последствие може просто да ползваш скоба за маркуч с необходимия размер, ще свърши същата работа!

 

1. Отвиваш болтовете скрити в нишата.

031585619-big.jpg?r=0

 

 

2. Стискаш странично кожуха на скоростния лост и повдигаш за да освободи крачетата.  Вдигаш го нагоре да не пречи.

031585630-big.jpg?r=0

 

3. На ред са болтовете отдолу.

031585620-big.jpg?r=0

 

4. За да стигнеш до последните два болта трябва да свалиш пепелника, като отвиеш двата болта които го държат, разкачаш буксата и го измъкваш навън. 

031585623-big.jpg?r=0

 

5. Тази пластмаса е само на щипки и се сваля много лесно и бързо.

031585621-big.jpg?r=0

 

6. Сваляш последните два болта и си готов!

031585660-big.jpg?r=0

Редактирано от Tsvetkov83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

пробвах по тая тема да си разглобя тея дръжки но се оказа че когато колата е с навигация филма е доста по-голям,аз не можах да се справя и ще се ходи на майстор явно :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е по-голям,най-много да не можеш да бръкнеш под климатроника да развиеш двата болта.Ако ти пречи - махни го той е на щипки.

Пп :Аз съм ги свалял и съм питал за тапициране.Казаха ми че става най-добре с естествена кожа и цената е около 200 лв. поради това че било голяма занимавка.  :zustimm:

Редактирано от Luxe0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Пловдив едни пичове,не помня името на фирмата ,но са ми правели и други работи и пак ще ми правят.

Някъде може да намериш и по евтино ,ама то зависи и как ще ги направят.

Иначе и на мен ми се видяха доста и затова ги боядисах,но ако решиш да си купиш оригинални тапицирани (с червен конец съм гледал в ибей) даже май струваха повече.

Така че въпрос на възможности.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма оригинални тапицирани  :icon_exclaim:

Оригиналните са такива каквито всички ги имаме. Всичко останало е афтърмаркет тапициране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,погледнах сега,пише просто РС стайл и цената им е около 300 евро :stupid

Цитиране на предходен пост!:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, такава е цената, даже са я смъкнали малко. Виждал съм направени от тях - не бяха непременно зле, но съм виждал и значително по-добре направени за сходна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен днес Vilner ми дадоха цена от 180лв на брой,видя ми се брутално като цена :wall:

Чефо нали ги скива мойте как са.  Vilner ги облицоваха, това е цената.

Свалят се относително лесно, ако не бързаш може да я свършим като цъфна.

031740173-big.jpg?r=0

031740180-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не ми харесва. Не веднъж съм попадал на такива в е-вау, но облицовани с кожа значително по-професионално. Ще потърся линкове и ще постна снимки от тях.

Това, което виждам в момента не ми допада никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих поспорил, но разбира се всичко това е въпрос на личен вкус и няма правилен и грешен отговор. 

За мен все пак дали мястото му е в колата зависи доста и от това дали салона е (полу-)кожен или не и какви са другите елементи. Иначе е просто кръпка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абееееееее хорааааааа луууууууууудддддддддиииииииииии ли стее да им давате на тия по 180 лв. за облицовката на една дръжка? Да не говорим (без да се обиждаш Tsvetkov), но наистина е станало доста грозно. Тези, които постна bsdnikolov са доста по-поносими, но тия цени ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знаеш, че ми е известна тая максима, но просто поне при мен има някаква граница. На цената на облицовката на тия 2 дръжки си взех S-line броня + решетка, че и ми хартиса нещо :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...