Jump to content

Дросел 2.0 тди 4ф


p-transporter

Recommended Posts

здравей те колеги, моят дросел на колата нещо не работи както трябва докато работи мотора и угасва и ми свети чека

и се налага да търся друг, та въпроса ми е само от а-6 тди 140 к ли трябва да е,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами до колкото се рових из нета разбрах че моят дросел даже не е за колата ми бил от а-3 нещо такова номера на дросела е 03G 128 063 V120

ако някой знае как да го провери и да ми каже от каква кола е и на моят мотор какъв дросел трябва да се монтира иначе буквите на мотора са ми БЛБ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то при дросела е кофти, че заминава електрониката, защото е надолу и омасленията от турбопътищата се просмукват през дифтунгата на оста, но колегата може да пробва да го свали и почисти-подсуши, ако има късмет да се размине с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

електрониката е заминала защото дросела е идеално чист

и колата докато работи и угасва и ме дразни и извадих буксата и сега така си карам но ми свети чека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той дросела е чист, ама отвори електрическата част, да видиш колко масло има вътре. Да беше ЕГР-а, да вземеш да го премахнеш софтуерно, ама дросела, май не може.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е електрониката, попитай avimaker какво направи с неговата стара електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 10/17/2013 at 18:36, p-transporter написа:

здравей те колеги, моят дросел на колата нещо не работи както трябва докато работи мотора и угасва и ми свети чека

и се налага да търся друг, та въпроса ми е само от а-6 тди 140 к ли трябва да е,

 

здравей, и при мен има съмнения че не работи коректно тази дроселна клапа. какви са симпромите при теб?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като угасиш двигателя ако притриса, значи е заминал, това ти е най-добрата проверка. Аз май имам два нови останали от 4ф-ката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, N1995 написа:

Като угасиш двигателя ако притриса, значи е заминал, това ти е най-добрата проверка. Аз май имам два нови останали от 4ф-ката

 

преди 22 минути, N1995 написа:

Като угасиш двигателя ако притриса, значи е заминал, това ти е най-добрата проверка. Аз май имам два нови останали от 4ф-ката

 

ако притриса след угасване на двигателя доколкото знам е симптом за заминал маховик.  За маховик или за дроселна клапа става дума? 2 какво имаш останали от 4ф . че не разбрах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, ще питам спецове и ако ми затрябва ще пиша

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се какви грешки има, ако е от него ще има грешка.

 

Като карах с отворен дросел докато го оправя не забелязах особена разлика в гасненето.

 

При мен бяха заминали зъбните колела, смених ги за около 50-60лв от ибей. Обаче не е ясно колко ще издържат. 1 година вече се държат. Сега ще свалям да чистя и ще ги погледна на какво дередже са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо. 2.0 тди като не му работи дросела при гасене на мотора притриса много характерно и неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...