Jump to content

Няколко проблемчета с А4


cveteca

Recommended Posts

Здравейте,

наскоро си взех А4 Б5 (1.8, 95-та година). Сменил съм пъровначалните неща (ремъци, ролки, водна помпа, масла и филтри), но има няколко проблеми които останаха и ме дразнят. Ще карам подред:

1-първият и най-голям е, че тази кола загрява мноооого бавно. Минавам над 10 км градско в трафик, и колата едвам го докарва до 70 градуса както може да се види от първата снимка. Правих в сервиз промивка на цялата водна система и проверка на термостата, но всико е наред. Въпреки това си стои така. Притеснява ме че това вероятно довежда до по-висок разход, а да не говорим че парното му трябва доооста време докато стопли. На какво може да се дължи това?

1_zps78c6b20a.jpg

 

 

2- този модел има ли въобще сигнална лампа на таблото, за включени къси фарове? На горната снимка са включени, но както виждате нищо не свети. На долната снимка се вижда че като се включат дългите, си свети синята лампа. Лампата за габаритите също свети.

dylgi_zps9a15df72.jpg

 

 

3-интериорното осветление не свети при отваряне на вратите. Ръчно като го пусна няма проблем, но в никоя позиция на ключа не свети при отворени врати. Същото е и за лампите над задните седалки. От къде може да идва този проблем?

4_zps68e77dc0.jpg

3_zpsa8c171e3.jpg

5_zps1ed4ebdc.jpg

 

 

Това са нещата които ме тормозят за момента. Така и така съм пуснал тема, понеже съм решил скоро да слагам ГИ, бихте ли ми препоръчали добър модел, както и добър сервиз където да го монтират?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито за покупката,по-въпросите ти набързо ще кажа някой съвети.

1.Това бавно загряване според мен е от термостата,моята беше същата като я купих преди години.Смени си го не е скъп около 20 - 30 лева.

2.Няма лампа за къси светлини,има само за габарити и дълги.

3..Трябва да светят плафоните на отворени врати когато е в крайно дясно положение копчето на големия плафон,а задните си имат нарисувана количка с отворена врата тогава трябва да светят.Относно несветенето според мен е от блока ти на централното,понеже той управлява и плафоните.Намира се в багажника отдясно зад мокетите.

И по-последния въпрос моята кола е същата и съм с ГИ  Landi -Renzo от 4 години и около 42 000 хил.км бих ти препоръчал и ти да заложиш на тази марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-температурен датчик намира се отзад на двигатела син или зелен около 40лв

2-трябва да имаш една зелена светлинка която е малко по надолу от тази за дългите и леко в ляво

3-копчето трябва да е в най-дясно положение,иначе може да е от модул на осветлението

Тамона не е лош вариант за ГИ 

надявам се да съм бил полезен

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

1-намерих го. Ще го сменя тия дни да видя дали е от него.

2-предполагам че е в някое от квадратните слотове, но не свети. Дали е крушката или нещо друго?

3-и в най-дясно не светят. Доколкто прочетох, модула за осветлението е свързан с този за централното, а то си работи без проблем.

Рових в Гугъл, но никъде не можах да намеря магазин и сервиз където продават Тамона. Можеш ли да ми препоръчаш такъв, че монтажа зная е по-важен дори от самата марка на ГИ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-микроключета, тази думичка търси във търсачката на форума, накратко това са едни пластини в бравата на вратата, които дават сигнал дали е отворена, чест проблем е да се прецакват и колата не отчита отворената врата....плафона не светва

2-крушките се сменят лесно, изгоряла е вроятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-намерих го. Ще го сменя тия дни да видя дали е от него.

 

По-добре си смени първо термостата,защото от датчика няма да ти се изгуби топлото и парното едва да топли .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3429&p=799392

тук 35-тия пост е решението на проблема със светлото.Съветвам те да прочетеш внимателно съпътстващите уточнения , защото не винаги причината са микретите.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Със сигурност си за нов термостат! Интересно как сте го проверили дали работи.

2.Лампа за къси няма.

3.Проблема с осветлението идва от там че, ти ги няма копчетата на задните плафони+пластинките които се захващат от вътрешната страна на плафона.Поради тази причина съответно липсва проводимост за да светнат плафоните.С две думи си за нови плафони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не спомена нищо за газовата. Кажете къде монтират тази Тамона качествено в София?

1.Със сигурност си за нов термостат! Интересно как сте го проверили дали работи.

2.Лампа за къси няма.

3.Проблема с осветлението идва от там че, ти ги няма копчетата на задните плафони+пластинките които се захващат от вътрешната страна на плафона.Поради тази причина съответно липсва проводимост за да светнат плафоните.С две думи си за нови плафони.

1-в сервиза пипаха тръбите и решиха че е ОК понеже бяха топли.

Редактирано от cveteca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е гаранция, върви се в следния ред при проблем в охлад с-ма, в зависимост от проблема:

-термостат

-датчик

-в. помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не спомена нищо за газовата. Кажете къде монтират тази Тамона качествено в София?

1-в сервиза пипаха тръбите и решиха че е ОК понеже бяха топли.

Като загре колата тръбите трябва парят. Все пак са близо 90 и кусур градуса.

2- Аз нямам светлина за къси, като повечето колеги.

3- влез в колата пусни алармата и отвори някоя врата да видиш дали ще се задейства?

За ГИ е по-важно кой ще го сложи и настрои отколкото каква марка ще е.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Аз точно за майстор на ГИ питам. Препоръчайте някой добър? По другото-нямам аларма (явно е разкачена преди да я взема, понеже сирената и е в багажника). Всъщност ключа като е на най-дясно положение, при гасене на двигателя, се включва предната лампа. Задните обаче не.

Иначе ето какво е положението от тази вечер. Стигна си 90 градуса, но след 10 км в най-големият трафик. Имам в предвид че стига нормална температура, но след доста време.

90_zps6392aae7.jpg

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 100 човека ти казаха,че проблема е в термостата,но ти пак си знаеш твойта песен! Мойта за 1-2км си е на 90 градуса


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 100 човека ти казаха,че проблема е в термостата,но ти пак си знаеш твойта песен! Мойта за 1-2км си е на 90 градуса

Аз въобще не споря за това. Снимката в постнах просто така. Ясно че е темостата. Продължавам да пиша понеже никой не препоръча добър газаджия. Едва ли никой тук не си е монтирал ГИ на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата за несветещите плафони. При мен на моменти се оправят и после пак спират да работят, записани са грешки:

2 Faults Found:

01365 - Lock/Unlock Switch: Interior

        29-00 - Short to Ground

00991 - Interior Lights

        28-00 - Short to B+

 

Въпроса е за кой ключ става дума -плъзгача който е на плафона или друг ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...