Jump to content

AUDI A4, 2.6quattro Удачно лие?


Recommended Posts

Здравейте на всички! Случайно открих форума, но е много полезен. Попрочетох доста, но реших и да попитам все пак патили и препатили. На жена ми доста често и сменяв колите и повечето са били все с газови уредби-заводски. Вчера и взех това ауди (просто на мен много ми хареса, уникално е), A4 2.6 quattro, 2000г., и мисля, че много ще мърмори сега като си сипва бензин. Удачно ли е въобще на такъв автомобил да се слага газова уредба, става въпрос за хубавите де? Въобще малко повече информация по въпроса ще ми дойде добре. Благодаря предварително на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6 цилиндрово БМВ си сложи един приятел газов инжекцион и няма проблем стига да се сложи читаво и да имаш около 2000 лв свободни

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро си сложих газ-инжекцион BRC на 2,6 100-ца 1995 год. и съм много доволен разход 15 градско

а забравих автомат.

скоро си сложих газ-инжекцион BRC на 2,6 100-ца 1995 год. и съм много доволен разход 15 градско

а забравих автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми с газта на този мотор, но на всяка цена трябва да е газов инжекцион! В никакъв случай не му слагай обикновена уредба. При такъв голям работен обем детонациите са голям мор за техниката. По мои данни 2000лв (може и мъничко отгоре) излиза с монтаж, ако говорим за читава уредба, а не някой боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олее къде я намери 2.6 2000г бре :fight::moon: завиждам ти!!!!

инак аз никога няма да и сложа на моита!!!ако ще и 40/100 да лапа!!!

В автокъща "Капитолия" я видях случайно, и не можах и аз да устоя! :motz: Абе някъде към 15/100 сигурно ще даде, ама тя като е свикнала с газта за 10лв. да мине сто км. сега ще има :D

Няма проблеми с газта на този мотор, но на всяка цена трябва да е газов инжекцион! В никакъв случай не му слагай обикновена уредба. При такъв голям работен обем детонациите са голям мор за техниката. По мои данни 2000лв (може и мъничко отгоре) излиза с монтаж, ако говорим за читава уредба, а не някой боклук.

За LOVATO ли говорим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някъде към 15/100

За LOVATO ли говорим?

С газовата инжекция се завишава разхода с литър, литър и половина 16,5/100 при цена 1,05 за газта сметни си сам :moon: , а вървежа си се запазва същия.

Аз лично бих се спрял на BRC не на Lovato(лично мнение) :fight:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, по принцип BRC се водят по-добри от Lovato. Аз съм с Lovato, ама тя моята не е инжекцион, а обикновена. Нямал съм никакви ядове с нея. Но ако на твое място трябваше да избирам, може би бих предпочел BRC. Много важно е да идеш при читав майстор, иначе каквато и уредба да сложиш, все ще имаш главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм имал и ловато и БРЦ и от двете съм много доволен! преди време се бях вторачил в една Б4-ка съссъщия мотор и тогава ми обясниха, че ако е с пластмаосви колектори (каквато вероятно е твойта, щот е още прясна) да се слега инжекцион, а в портивен случай може и със обикновен смесител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

която и уредба да се сложи ако колата е с пластмасови колекторни тръби е-Проблем затова си я караи на бензин-по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо мислиш така? С инжекциона няма ядове пластмасовия колектор. Освен това 2.6 с обикновена газова доста зор видях докато го взривя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Потърси не се л предлагат метални колекторни тръби (такситата така правят).. и после слагаш по-евтино газово.

Направо 2 изпарителя един за левите и един за десните цилиндри .. :respekt:

(Мнението ми да не се взима предвид!!!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...