Jump to content

Мнение за Audi A4 1.9


Recommended Posts

Здравейте :) предстой ми да си закупя кола.Ориентирал съм се към Ауди А4 1.9 дизел  но не съм сигурен 90 коня или 110. Каква им е разликата всъшност?

може ли да ми кажете:

-разход градско/извънградско 
-поддръжката скъпа ли е? 
-заслужават ли си парите.

всякаква информация е добре дошла . Благодаря предварително :)

Редактирано от iwanow05
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 20 коня в най-добрия случай. Разходът зависи от състоянието на колата. Поддръжката дали е скъпа, зависи от гледната точка и възможностите на притежателя. А дали си заслужава, ще прецениш ти.

 За да си отговориш на въпросите, просто попрочети повече в този подфорум, и ще намериш всичко. Когато искаш и отговори на такива въпроси, кажи какво си склонен да дадеш за кола, какво искаш от нея и колко би отделял приблизително на месец, или година за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат  важни разлики ама Влади срамежлив да каже. Първо данъка на 90кс е в пъти по нисък, май 20 лева. Турбото на 1.9 90кс е без променлива геометрия, демек няма какво да ти се зацапа и чисти съответно по него както се случва на тези километри. Маховика на 1Z (90кс)  е едномасов, а не скъпия демпферен на AFN (110кс). Имат си сериозни разлики по поддръжката. Така или иначе който и от двата да вземеш няма да върви и ще трака но това си е особеност на дизелите. Поне са с нисък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в какъв смисъл "трака" склонен съм да дам до 4 000 лв това включва и парите към частите. Казвал са ми че не си заслужава,но питам тук защото все някой има такава кола и за това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

110 коня АФН е правилният избор според мен както направих аз и съм страшно доволен.Подръжката горе долу е еднаква само разликата в променливата геометрия и маховика както спомена по горе колегата,данъка на 110ката е 111 лв ,а на 90ката към 70-80 май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега реши какво ще правиш смисъл такъв ако искаш да му дигаш конете по лесно е на 110кс.Разхода зависи от крака градско 8-9 извън 6-7 според зависи.Геометрията се зацапва от бавно каране, ако се зацапа излизаш на магистралата и се продухва за минути и пак си в нещата. Маховика може да се замени с такъв от 90кс. и си готов.А за здравина има писано колко е корав особено afn. Трака щото е печка няма как. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста неточности в мненията по-горе....

Първо няма вече малък данък - ЧЕСТИТО! Тоест разликата от Януари няма да е толкова голяма, колкото досега.

Второ 90 и 110к.с. са няколко мотора. От 90к.с. има и с променлива геометрия и с демферен маховик..

Аз лично карам 110 с код на мотора AVG и сега да избирах пак бих се спрял на него. Теоретично чисто физически двигателя ми е добре познатия AFN, но в преки сравнения с AFN-и моя се държи по-добре. Под държи по-добре имам предвит по-безшумен, по-еластичен и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАП сензора на AFN е в моторния компютър , а на AVG е изведен като при помпа-дюза на едната от тръбите на турбо пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този датчик измерва по-малко налягане на място, от същия в AFN така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАП сензора на AFN е в моторния компютър , а на AVG е изведен като при помпа-дюза на едната от тръбите на турбо пътя.

Че и на моят АФН ,мапа е на тръбата на турбото ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже на работа има 2 AFN-a, сме ги разглеждали и сравнявали. Аз механична разлика не съм открил в двигателите. По-скоро разликата е в компютъра. Като ги запалим обаче, AVG-то е по-безшумно спрямо другите. А като вървене, единодушно върви по-добре. Като гледам за части за AFN/AVG са еднакви, така че наистина смятам само в управлението на компа е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...