Jump to content

A6 4F 3.0 TDI Quattro -07' скърца при завой на дясно


PokupkiBg.com

Recommended Posts

Здравейте,колеги,от доста време имам следния проблем- А6-цата при плавен десен завой на дясно с около 15 градуса скърца доста силно,не мога да определя от къде идва точно звука (някъде от предницата е) ,но е като триене на метал в метал.Скърцането го има и при изправяне на кормилото.На ляво скърцане няма...?? Проблемът го има когато времето е студено,напролет скърцаше ,после цяло лято нямаше никакъв проблем и сега когато се застуди пак-не знам това каква връзка има,но го прави и е факт..... Бях в няколко сервиза ,един от които е BOSH и от всякъде вдигат рамене-на диагностика грешки по колата няма. Проверих и предното и задното окачване ,както и лазерен стенд,но всичко по колата е перфектно (поне не външен вид).Тъй като се съмнявах да не е нещо в рейката попитах в сервизите за евентуален проблем,но всички ми казват че ако е в рейката ще го прави и на ляв и на десен завой,както и на място.На място няма никакви звуци и шумове.....върти ми се в главата нещо да не е от някакъв накрайник....или пък да не би да ми задържа някой от предните спирачни апарати??? ...пак казвам е проблемът го няма постоянно,а е само понякога и се проявява когато времето е студено.Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помогне,ако го разбера от къде е веднага ще го оправя....много е силно и дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен гумата скътца, а метал в метал вие.

Та ако вие може да е от уплатненията на спирачните цилиндърчета.

Ако започне да се чува и като караш направо значи са те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо звука го няма,още повече че купето на 4Ф е доста шумоизолирано и за да се чува така силно вътре май е нещо сериозно,но никой до сега не може да каже какво е... има и леки вибрации които се усещат по волана когато прискърца.

Редактирано от PokupkiBg.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на амортисьорите, които лягат горе в бомбетата гледахте ли ги ? Те са сравнително високо и близо до щофьора - може да се чуват отчетливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сме ги гледали тях,но по пътя на логиката ако е в тях проблема няма ли да скърца и когато колата влиза в  дупка?...просто питам че не ми е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм пробвал да я мия когато скърца - проблемът е че не го прави постоянно,а понякога и когато стане съм някъде на път.Днес преди обед я закарах на поредния сервиз-прегледаха ми предното и задното окачване от-до,както и лагерите на колата,тампоните на амортисьорите,маншоните на полуоските,въртяха колелата във въздуха за да проверят дали не задържа някой спирачен апарат и още какво ли не....единственото което констатираха майсторите от това е, че всичко по колата е перфектно.....но колата си продължава да сърца понякога,не знам как ще го отрия този проблем.

Редактирано от PokupkiBg.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на накладки.Случвало ми се е вече на две аудита да започне да скърца така неприятно и винаги се е оправяло със сваляне на накладките,почистване на леглата в апаратите с малко шкурка и връщане обратно.Въпроса обаче е ,че аудитата не бяха 4Ф-ки.Не знам при теб как се монтират накладките,но те съветвам да направиш едно почистване на леглата им някъде и да пишеш проблема решен ли е.

А забравих да спомена,че мокрото време влошаваше нещата при мен и хората се обръщаха чак по улицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....колега,благодаря за мнението,но когато натискам спирачките не се чува никакъв звук,накладките и дисковете ми са оригинални,сменях ги в Порше....не ми се вярва да е от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да намажеш всички гумени тампони по предницата с нафта, почти съм сигурен, че ще спре да скърца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...