Jump to content

Разход на 8l 1.8 5v?


Darksite

Recommended Posts

Няма какво да ти казвам специално на теб, а и с тоя 4 степенен автоматик колкото и да искаш няма как да паднеш на този разход... Друг е въпроса, че както казах за 5 години и над 60 000 километра с точно такава А3-ка AGN сигурно знам много по-добре от теб колко харчи и, че с нормално каране 10/100 е напълно постижим разход за читав такъв двигател на купе от А3 в градски условия ;)

Колега бъркаш картите аз не се оплаквам че колата ми гори много, напротив гори ми точно колкото AUDI A3 1.8 5v AGN мотор 125Hp автомат.Ако искам да не гори  ще си купя SMART и ще ми гори 7/100.А вицове като 9-10/100 сме ги чували.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще продължаваш да ги чуваш, но нека щом за теб е виц остави не нас да си се возим реално с 10/100(не съм споменавал нищо от сорта на под 10) пък нека ни е лошо. Естествено, че при разни обстоятелства и стил на шофиране може да отиде и нагоре този разход, но 10/100 за АГН в А3 е напълно постижим при нормално каране в градски условия. И няма смисъл да продължаваме този спор и да се убеждаваме в нещо, което е строго относително за конкретна кола/двигател - аз знам при моята как стоят нещата, ти при твоята и това е. Всеки да си измери по удачния за него начин и ще разбере къде е истината всъщност.

П.С и за смарта си малко далече от истината, но това е вече съвсем друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Предполагам прочете по-горните постове и видя че на колегата колата е 1.6 и му гори 11-12/100 верно през зимата но при заводско 11.1/100,какво повече да ти се обяснява за 1.8.Най-вероятно твоето ауди е най-икономичното във форума карай си го със здраве пък нали знаеш балженни са верующите.Колкото до СМАРТА виж му техн,данни в Automedia разхода му е между 6 и 7л/100 градско а за СМАРТ за 4 стига и до 8/100.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги ...

Карам такова А3 от повече от 7г.

Разхода зависи много от състоянието на двигателя и обслужващите го системи !

Колата се кара в София !

В момента двигателя е обезглавен точно заради този разход и умирането на коне ...

Разход около 10/100 (при условие, че не се попада в задръствания) е повече от нормален, а при определени условия даже може и да падне под 10.

Преди да я вкарам за ремонт обаче беше стигнал до 12-13/100 .

Извън градско (икономично 90-100-110) харчеше 6.5/100 - при същите условия след 7г. 7.5-8/100

Става въпрос за една и съща кола в едни и същи условия с разлика от 7г.

След свалянето на главата - двата отворени изпускателни клапана не само имаха луфт, а направо се клатеха, което е достатъчна предпоставка за огромни загуби.

 

п.п. Да не си отвори някой двигателя заради написаното от мен ...това е последната стъпка !

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като говорите за разход уточнявайте ръчна или автомат има значение както сигурно по-добре и от мен знаете. Честит имен ден на всички да сте живи и здрави, който празнува днес наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе Катил, кажи честно още колко хора искаш да ти напишат, че 10/100 е нормален разход за читав АГН в А3 при градски условия и нормално каране?!? Като гледам не съм само аз с такъв разход, или според теб много вицове и заблудени хора има в този форум, които само си мислим че ни гори 10/100 а всъщност е минимум 13 :D 

За 1.6 не знам дали има смисъл да ти обяснявам до какво води по-слаб двигател на идентично купе в комбинация с 4 степенен автоматик - изводите си ги направи ти за разхода и всичко друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ТreKS TeR не забелязваш ли че на профила ми пише Q нормално е да качва поне 1.5-2 / 100 л.нагоре. А за 21 на сто написах че съм засичал от кофти газ, и то от голяма верига бензиностанции, вече никога няма да заредя от там.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Аз без майтап, напълно сериозно ти предложих да си вземеш осмак. 13.5л/100км за 150к.с ми се струват много,като предполагам,че ако я газиш по-сериозно ще гори повече...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това малко купе и Куатро как да не я газя естесвено че ако карам като пенсия може да падне, но не ми пука за 3-5 литра отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моите наблюдения върху разхода на 2 автомобила (1. личен) (2. на колега)

 

Маршрут: 8 км. отиване и 8 км. връщане в град Пловдив, тръгване от малки квартални улички, бързо излизане на големи булеварди, изчакване на не повече от 60-90 сек. на 7-8 светофара, паркиране в централна градска част в малки улички с две-три маневри.

 

Автомобил 1: Ауди А3 1999 год. 1,8 Т (150 кс.) мотор AGU , 3 врати тегло 1175 кг, ръчни скорости

Италиански газов инжекцион (превключване на газ автоматично след първите 500 м.)

Заводски данни за разхода град/извън/средно 10,6 / 6,1 / 7,8

 

Градско:

Стил на каране: плавно ускорение до 2000 об. и качване на предавката като с 50 км. съм вече на 5-та., при видимост на светофара от далече изключване и дотъркаляне до колоната на светофара.

 

Среден разход 8,5 - 9,5 л. (с 20 лв. при 1,36 лв. за литър изминавам м/у 160 - 180 км.) (тук трябва да се добави и бензина, който горе долу е 10 лв. на всяко второ зареждане с газ, т.е около 3,8 л. на 320 - 360 км.,

Тоест 8,5 - 9,5 л/100км газ + 1 л./100 км. бензин

 

Извънградско:

90-110 км/ч по двупосочни пътища = 8,1 л./100 газ (само на бензин 7 л.)

130-140 км/ч по магистрала = 9,5 - 10 л./ газ (бензин нямам данни)

160-180 км/ч магистрала = 14 - 16 л./газ (бензин нямам данни)

 

Наблюденията са ми на база 1,5 год. притежание на автомобила и 48000 км. от тях 2000 на бензин и 46000 на ГИ.

Автомобила е на 186 000 км. (реални с книжка попълвана от Юнитрейд София - автомобила е закупен нов от тях в България)

На последните прочитания на VAG COM всички показания са му в заводски норми!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Автомобил 2: Ауди А3 1999 год. 1,8 Т (180 кс.) мотор APP , 5 врати - тегло 1180 кг - ръчни скорости

Заводски данни за разхода град/извън/средно 10,6 / 6,2 / 7,8

 

По сходен маршрут в град Пловдив и същия стил на каране разхода по борд компютър е 7,5 л. бензин

При повече ръчкане - 8,5 л. бензин

 

Извънградско:

90-110 км/ч по двупосочни пътища = 7 л./100 бензин

 

Данните за този автомобил са само по борд компютър, който съм виждал докато съм се возил или карал, но според колегата са много близки до реалните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...