Jump to content

2.3 механичен инжекцион не работи на бензин


rsv

Recommended Posts

Така може да си провериш дюзите http://www.vbox7.com/play:d123e168e0 ако работят по същия начин,трябва да ги смениш

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

направи така че в резервоара да има около 15 литра бензин,трябва да сте двама,запали колата и нека работи на около 1500 оборота,другия човек нека сипе в резервоара 1 литър АТФ ,масло за автоматични скоростни кутии,поддържай оборотите на мотора,качете се в колата и се повозете само на бензин ,не е лошо и малко по бързичко да покарате,Преди това свали моторчето за празен ход ,с две жици му подавай захранване от акумулатора ,с мн чести прекъсвания,пръскай с каквото имаш ВД ,може и с обезмаслител.като не забравяш да прекъсваш захранването и клапана да трака,гледаш маркучите около клапана ,няма добра видимост,особено този който минава под см колектор,на края му има разклонение ,което отива до една тръбичка в см колектор гледаш дали не е скъсано или продупчено,с мултицет замерваш позицията на дросела ,дали има затворена верига при затворен дросел  и дали се отваря същата ,като подадеш малко газ ,ако няма верига ,то колата ти не знае че си на празен ход и си мисли че си дал газ,като подадеш пълна газ ,отново трябва да има затворена верига,Направи тези неща и сподели резултата.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги отдавана реших проблема но просто не бях сядал на компютъра . Проблема се реши като регулирах клапата защото наистина беше пропаднала малко след това запалих колата на бензин макар че беше много трудно и отвън аз и подавах газ от дросела направо и в същото време въртях това малкото болче което е между инжекцията и гуфрирания мъркуч , въртях но наляво да я обедня и се усещаше как двигателя започва да работи по равномерно и след като  направих близо 2 оборота на болчета колата неможех да я позная . Но сега съм изолирал стъпковото моторче защото много мени оборотите на газ и на бензин като го закача и сега като я запаля сутрин работи на 500 оборота и дори на тези обороти без да подавам газ преминавам от газ на бензин без да трепне мотора камоли да изгасне. И дори на -10 пак си пали на газ и държи 500 оборота и за сега мисля изобщо да не го закачам това стъпково моторче 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...