Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Видове фарове Ауди А4 Б7 2005-2008 година

 

Биксенон

IMG_7353Large.jpg

YELLOW ARROW: Bi-Xenon - Bulb Type = D1S
GREEN ARROW: Turn Signal - Bulb Type = 1156 (12V 21W)
BLACK ARROW: DRL (Day Time Runing Light): Bulb Type = 1156 (12V 21W)
RED ARROW: City Light - Bulb type = 158,168,194 (12V 5W)

 

 

 

Халогенен

IMG_7404Large.jpg

 

YELLOW ARROW: Low Beam - Bulb Type = H7 (12V 55W)
BLUE ARROW: High Beam - Bulb Type = H7 (12V 55W)
RED ARROW: City Light - Bulb type = 158,168,194 (12V 5W)
GREEN ARROW: Turn Signal - Bulb Type = 1156 (12V 21W)

 

 

Цялата тема, с обяснение как рабтои би-ксенона, наистина добра тема -  http://www.audizine.com/forum/showthread.php/408980-Audi-Headlights-Comprehension-Guide

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак...много добре си светят дневните..сложи ги и прецени отново. Боби е прав, а и лично на мен ми се струват циганийки тия ледове

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите и явно ще послушам ! Стъмни се иначе колата е разколачена в гаража ... Останаха ми четирите 10-ки в подкалника и бронята е долу ....

Sended from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа преди време, когато купих колата, с един колега от форума Т-МАХ (тойе е с А6) си поръчвахме какви ли не крушки за ДРЛ-а, включително и по 120 евра/комплекта :stupid:, и евтини и какви ли не, като накрая се оказа, че всичките са от ден до пладне. Поръчвахме и такива с вградено съпротивление, но и те не изкараха дълго. И сега в склада си имам 2-3 комплекта, от които едната свети, едната не. Но в крайна сметка пак си сложих ОЕМ, дори моите са оригиналните, от завода, нз до кога ще изкарат, но определено не струват по 120 евра/комплекта ;) Така че най-добре си карай със старите и ще свикнеш. А що се отнася до тези, като на С8, мисля има вариант афтърмаркет разбира се, за нас, но и те не светят добре. Там крушката се разгъва и се получава като звезда - имитация на С8. Все пак може да пробваш като всички нас, и накрая да разбереш, че ОЕМ са си най-добри.

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЛЕД час отивам  в гаража да ги монтирам така че каквито са такива .... кефи ме и с оригиналните не съм казал че не е гот просто мислих вариант но мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-да помогнете ми - слагам фаровете с преходниците и нищо не светна отпред само един габарит .... Така ли трябва да е преди кодирането им ? Нямам мигачи, фарове и дълги ... Даже не успях да проверя дали работят фарките ...

Чакам си кабела и диска така че цялата процедура ще се повтори след 2 седмици !

Иначе да 3 часа е играчката по сваляне и качване със всичко

Sended from Iphone 6

Да добавя че не съм пускал 2-та кабела до модула ... Само с преходниците опитах и като не запалиха ... Си сложих старите за да имам фарове поне докато дойде диска с кабела

Sended from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Празния ход го остави.

Не е нормално това нещо.

Прав си колега! Оказа се, че всичко си е ОК :zustimm: Одеве правих тестдрайв и установих, че оборотите си минават 4000, дори над 4500 я изрязах :D Къде съм гледал до сега, не знам :wall: Просто на ниските предавки до сега не съм я пържил толкова, а само на празен ход и на 6-та ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак.....

Трябва да ти светят къси и мигачи

Сигурен ли си че са правилните преходници ?

Такива каквито взе на мен, нали?

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бре уж същите като твоите взех и не ми светна нищо ...
Иначе сега погледнах да объркал съм кабелите .... 
за теб ги купих правилните А4 Б7 би-ксенон а за мен съм си купил от Б6 към Б7 (за такива които преправят предниците )  :(  майка му ........ и карък ... все за мен ще си направя белята  :wall:  :wall:  :wall: 


Sended from Iphone 6

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

ходих при 2ма ключара и двамата се мъчиха по един ден за да ми обучат ключа с кви ли не устройства и не можаха.

 

въпроса ми е дали може да се сложи друг модул за централното управление .

примерно такъв http://olx.bg/modul-za-tsentralno-zaklyuchvane-i51926004

 

и дали ще има някъв проблем ако стане..?

 

къде се намира централното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

ходих при 2ма ключара и двамата се мъчиха по един ден за да ми обучат ключа с кви ли не устройства и не можаха.

Здравей, колега.

Какъв му е проблемът на ключа - не иска да пали или бутоните не отключват/заключват? Може би електрониката в ключа е дефектирала. И на мен единият ми ключ може само да пали и не успях да го обуча. В olx.bg бях срещал обява за ремонт на ключове:

http://olx.bg/i2/remont-na-elektronni-klyuchove-i-distantsionni-za-avtomobili-remont-na-klyuch-distantsionno-za-avtomobil-i42406137#:b9f7db3c6b

Редактирано от svenly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би електрониката в ключа е дефектирала. Опитай дали тук не биха могли да ти помогнат:

http://olx.bg/remont-na-elektronni-klyuchove-i-distantsionni-za-avtomobili-remont-na-klyuch-distantsionno-za-avtomobil-i42406137

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

въпроса ми е дали може да се сложи друг модул за централното управление .

примерно такъв http://olx.bg/modul-za-tsentralno-zaklyuchvane-i51926004

 

и дали ще има някъв проблем ако стане..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, чест проблем при 8е е че ключа се амортизира и спира да предава (не работят копчетата). това се решава, като вземеш другия ключ и работиш с него;

друг вариант е обуачване на нов ключ

това, което го показваш като линк, няма причина да не стане, но ти трябва алармаджия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги поръчах си хубав кабел от Склад 66 за Б7-цата и го чакам да дойде.... предстоят ми няколко неща за оправяне на колата ми и ще се радвам някой да ми даде напътствие 
1 - трябва да си нулирам сервизната индикация че всеки път като я зануля през таблото след седмица ми пише 500км или 365 дена и това е .... мина ли 500 км и пак почва - Service 
2 -  искам да спра това като тръгна да ми се заключва колата .... и след като натисна един път копчето за отключване от дистанционното да се отключе цялата кола а не само шоферската врата ! 
3 - преминавам от А4 халогенни фарове към А4 би-ксенон и ще трябва да ги адаптирам .... Ще съм благодарен на всеки помогнал с инфо защото доста рядко ми се е налагало да ползвам Ва-кома и съм доста бос по тази тема ! 
4 - имам навигация която аз си слагах РНС-Е - може ли да ми показва дирекцията на таблото - един пич си сложи на Б6-ца и този който му я инсталирал му направил на ФИС-а да му показва и стрелките с дирекцията ....

Мерси на отзовалите се 

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера дали кабелът ми нещо не е много читав, защото като си зануля сервизните интервали и като натисна да ги проверя, ми изписва за всичко само тирета - - -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mishleto, всичките тези "адаптации", за които си писал, се извършват с ВАГ-КОМ, така че си поръчай кабел, лаптоп предполагам имаш, и се занимавай колкото искаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабел си поръчах за 100 лв от Склад 66 който ми беше препоръчан от колегата Pav3l . Чакам го да дойде и ще се опитвам - ще разглеждам сайта на ROSS-tech. 
Ако имам въпроси тогава ще питам пак ! Мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да питам,ако се махне средното гърне на  Б6 3.0  бензин ще стане ли много шумна или да търся, че за пръв път се сблъсквам с бензинова кола 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...