Jump to content

Кое оригинално радио не прави проблем с потенциалометъра(volume)


Recommended Posts

Кое оригинално радио не прави проблем с потенциалометъра(volume)

 Има ли такова. Ако може някой да ми обясни как стоят нещата с кодовете. ако нямам код и го декодирам каква, ще бъде разликата и ако махна акумулатора ще трябва ли пак да го разкодирам. Как се въвежда кода ако имам такъв. И кои са оригиналните радиа, които ще паснат на Ауда А4 Б5( до 2001г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но Панасоника не вади същото качество на звука като проблемния Блаупункт. По-скоро Ауди Делта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Не ми се вярва да има връзка. Не съм изобщо сигурен, че има две системи, които да се различават само по плеъра (панасоник или блаупункт), за да може да се направи такъв извод.

Като цяло аудиото в Ауди, като качество, е под средното ниво. "Босето" е съвсем друг клас, но пак, ако говорим за около 2000-та година, има забележки.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кои коли от тези години аудиото е над нивото на Ауди? 

Често се возя в W211 (2004) и е39 (мисля 2000г.) в мерджо е доста чист звука незнам каква система е при тях, но в Ауди А6 Ц5 с базово Чорус е доста приличен звука, да не кажа че баса е доста по-плътен от по-новия модел на Мерцедес за е39 няма да коментирам. 

 

Блаупункт е ако има някакво значение

Редактирано от Krisko_A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко канала имат оригиналните радиа и мога ли да захраня двете колони отпред с пищялките + двете колони отзад, тоест, каква ще е мощността

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИИИИ още един въпрос. Видях, на снимки, че оригиналните касетофони са с 3 или 4 жака не съм сигорен, сега в момента в колата имам само 2- евробуксата. как става този преход , така че всичко да си му работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да има връзка. Не съм изобщо сигурен, че има две системи, които да се различават само по плеъра (панасоник или блаупункт), за да може да се направи такъв извод.

Като цяло аудиото в Ауди, като качество, е под средното ниво. "Босето"  е съвсем друг клас, но пак, ако говорим за около 2000-та година, има забележки.

Опита ми се базира на Б5 Авант и С5 Авант и двете с оригинална аудио система, но не босе. При монтиране на Концерт произведен от Панасоник качеството спада рязко надолу. Пък за звука в е39 туринг от оригиналното озвучаване - посредствен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При колите със суб (Концерт) има отделен усилвател, като при босето (което е с Панасоник) май всички говорители са с външни усилватели.

Т.е. по-верен ще е тестът, замяна на Панасоник с Блаупунк. И какво точно ще се тества пак не е е ясно - Концерт1 ползва и външен ченджър, т.е. остава да тестваме радиото и касетката, т.е. ЦД източника и усилвателите са външни за плеъра.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е в Ауди делта! Модела командва и чейджър, няма проблем с усилването, поддържа и оригинален усилвател на босе. Стига да може да си намериш всички компоненти и да ги навържеш и ще останеш доволен.

Проблема на тези касетофони обаче остава дисплея. Там вече няма оправия. Изчезнат ли редове и няма връщане назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...