Jump to content

Подгрев на странични огледала


EdnaGolqmaVodka

Recommended Posts

А кой номер е бушона за огледалата знаете ли? Или независимо,че са с датчик бушона е пак общ със задния реотан. Незнам дали са еднакви номерациите при А3 и А4, но аз съм длъжен да опитам .:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Незнам номера на бушона но огледалата не се вклучват с задания реотан,а за огледалата би трябвало да са еднакви А3/А4

Редактирано от jukata79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де мойто оригиналните нямаха такъв датчик там значи е някаде другаде или си грее постоянно и зиме и лете :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и мойте нямаха, но аз си смених дясното огледало с по голямото,от феистлифт,и като купих стъклото защото нямаше, ми дадоха това с датчика а лявото ми грее постоянно,то е обикновенно без датчик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже чета тук различни мнения по темата, да ви кажа ситуацията с подгрева при мен каква е. Когато включа бутона за задния реотан, започва да грее на задното стъкло и същевременно и страничните огледала. След около 1-2 минути огледалата спират да се греят, а подгрева на задното стъкло си продължава докато не изключа бутона или той не се изключи автоматично. Колата ми е В6, като от инфото ми в профила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А  при подгряването на пръскалките на предното стъкло как стои въпроса? От къде се пускат, пак ли от същия бутон за задния реотан? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще купувам а4, но колата няма подгрев на огледалата . Дали ще може да се сложат стъкла с подгрев . Имат ли заводски инсталация или сам трябва да си я полагам?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще се наложи да си пуснеш кабели до огледалата. А за слагането можеш да си сложеш.

Редактирано от Tira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен греят отделно и независимо от задния реотан. И само, когато температурата е под определени градуси, но колко точно не съм обърнал внимание!  Фейслифт 99 год.

Редактирано от dimo69
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 97 г. и не е на бутона за задния прозорец, но понеже никой не можа да ми каже къде се е намира тоя датчик дето казва кога да греят огледалата ги вързах за задния. :verweis:

Редактирано от Tira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tira по горе един колега беше направил снимка на огледалото си отзаде, горе в ляво е сензора/датчика за температура на огледалата. Друг е въпроса дали имаш инсталация за това. Аз скоро открих че имам и ел прибиране на огледалата и то на моята врата, а и инсталация за мигачи на самото огледало, но уви за него нямаше бутон. Аз съм с А3-ка 1999 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях огледалото аз съм на 100% сигурен че съм свалил оригиналните стъкла сложени от завода. Бяха си с подгрев, но такива датчици нямаше по тях. Следователно или е някъде другаде тоя датчик или там каквото е. Колата си е пълен ел пакет прибиране на огледалата също го има. Докато дам на контакт и почват да си греят и не спират за това се наложи да го преправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че под 3-4 градуса се включва подгрева и пак си мисля че всичко е свързано с какъв ECU е самата кола



Явно се управляват от другаде, може да е от сензора за външната температура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях огледалото аз съм на 100% сигурен че съм свалил оригиналните стъкла сложени от завода. Бяха си с подгрев, но такива датчици нямаше по тях. Следователно или е някъде другаде тоя датчик или там каквото е. Колата си е пълен ел пакет прибиране на огледалата също го има. Докато дам на контакт и почват да си греят и не спират за това се наложи да го преправя.

Колега това което го пуснах със датчика,е след фейса,но както казах преди това аз си купих голямото огледало,и за това е с датчик,и да кажа неми харесва,защото като завали дъжд а навън е по топло  не суши капките, което много ме дразни а другото си гре е постоянно и така по ми харесва поне на мен,и мисля да си взема и дясното без датчик да грее и то постоянно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,и за да кажа нещо. При мен А6 98г се включват под  5 градуса .Преди време някой ми беше казал за това ,сега като чета се сетих на 5 гр. се появява снежинка на таблото и тогава работят .

И другото щях да забравя, работят постоянно когато е включен задния реотан ,и за сухи когато вали дори и при 10 г.

Яд ме че изгоря дясното  и не бачка ,навих му отзад реотан от кантал и до някъде започна да се размразява ,ама на -5 надолу не успява  трябва да бачка поне 20 мин да има някакъв ефект,ще трябва да си купя и аз ,ако е 15-20 лв.

Редактирано от stefanov65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне тези огледала са еднакви от А3, А4, А6, че и А8. Т.е. във всяка морга може да намериш, стига да се съгласят да ти дадат само стъклото, иначе в повечето магазини ги има, но не са оригиналните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 97 г. и не е на бутона за задния прозорец, но понеже никой не можа да ми каже къде се е намира тоя датчик дето казва кога да греят огледалата ги вързах за задния. :verweis:

 

 

Както казаха колегите, датчика ти е на самото огледало.

Датчика е точно за управлението на подгряването... пуска под определена температура и спира при достигане на определена температура, но не греят постояно !

Ако са вързани към задния реотан... се синхронизират с него. При включването му работят, а след известно време атоматично се изключва (отново не работят постоянно !).

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях огледалото аз съм на 100% сигурен че съм свалил оригиналните стъкла сложени от завода. Бяха си с подгрев, но такива датчици нямаше по тях. Следователно или е някъде другаде тоя датчик или там каквото е. Колата си е пълен ел пакет прибиране на огледалата също го има. Докато дам на контакт и почват да си греят и не спират за това се наложи да го преправя.

Както бях писал нямат датчик самите огледала ще ги снимам и ще Ви ги покажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...