Jump to content

Подгрев на странични огледала


EdnaGolqmaVodka

Recommended Posts

В интерес на истината държа, защото не искам да рискувам да изгори а и не ми трябва постоянно да грее :) Преди месец си взех афтърмаркет за шофьорската страна с датчик за 30 кинта и си работи супер, но за пасажерската страна не можах да намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По начина даден от becinko.

Само още  нешо да попитам.

Подгрева на задното стъкло през реле ли е или термостат? 

благодаря

Редактирано от schoryto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на преди фейса има реле за време ама фейса няма и грее докато изгори нагревателя или се стопи джама :hilezh: последно е майтап ама при мен си грее и не изключва :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е само при теб. мойта е А4 98-ма с първа регистрация 99 и греят постоянно , жената кара А3-ка и при нея е същото. нон стоп.

 

намерих си оригинални от ауди но без датчик на тях :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Как се мери странично огледало с подгрев и датчик-само-пускаемо. Сложихме го във фризера и като го замерих -няма никой.

На -20 да не провежда грам ???

Даже му пуснах от траф-5 амперов към 11 волта директно във фризера. Но не грееше. Остана заскрежено. Вярно че трафа е лабав. 

Та го монтирах така и чакам да видя дали ще работи коректно на колата. 

 

Може и да е дефектно.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси се най-лесно с мултицет. Щом не стопля стъклото значи се е прекъснала някоя пътечка в самото огледало и почти не подлежи на ремонт само с ново (втора употреба)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............. и почти не подлежи на ремонт само с ново (втора употреба)

, подлежи подлежи, всичко се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалото се оказа дефектно. Брат ми се разходи до офиса на интернет търговеца и му го подмениха.

Новото огледало имаше съпротивление от 6-10 ома.

 

Закачинме го за тес на трафа  и загря до работна температура и след което изключи. И новото огледало не е от най коректните, защото при стайна температура биметалната пластина зацепва и огледалото работи при по високи температури на околната среда. Което неминуемо ще го кара да грее безсмислено и повече. Китайска работа. Оригиналното дясно сработва при 13 градуса максимум.

 

Датчика не е позистор, а е биметален, като за пералня. Цъка и се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!Кой номер е предпазителят на подгрева на страничните огледала  и този на подгрева на пръскалките на предното стъкло?Колата е а4 99та фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен проблема е следния:задния джам си работи изключва се сам на определено време,но огледалата не сработват , термо датчиците си работят когато е по студено затварят веригата на реотаните,проблема ми е,че на кабелите нямам никакъв ток нито през контакт нито постоянен,бушони няма за огледалата само за задния джам ако някой има схемичка да даде поне да се ориентирам къде да търся,че в нета никаква схема не намерих!

П.П Става въпрос за фейсовата А4 Б5 1999г.!

Благодаря предварително !



Да допълня че на 9 предпазител мястото е празно и няма пинове!А кабели на самите огледала има!

Редактирано от Dare_RS4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали са работели преди тези огледала, и щом нямаш бушон на 9 позиция най вероятно някой ги е слагал от после  и иди го търси от къде е взимал ток за тях.

 

П. П. Нямаше смисъл да изравяш всяка тема с подобен проблем и да пишеш в нея едно и също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да няма смисъл прав си като гледам май никой няма дори и схема а аз искам да ги оправя и мога дори и да няма заводско ще ги направя като такива просто схема търся нищо друго затова написах във всички теми !всичко ми е ясно на какъв принцип са и как сработват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...