Jump to content

Каква е разликата между тези TDI мотори ?


dobatavision

Recommended Posts

Колеги каква е разлика между тези мотори ?

Освен годината и конските сили ? 

Кой е най-надеждния ...  :huh:  ?

ceug.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AGR е с турбо с wastegate /мисля че K03/ докато другите 2 са с турбо с променлива геометрия. Предполагам, че има разлика и в разпръсквачите на дюзите и софтуера разбира се...

ALH май също е с променлива геометрия...

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ако вземе с турбина с променлива геометрия , може да му се налага да я чисти, което си е един вид разход. Не че е кой знае какъв , но се случва особено с нашите "хубави горива".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ALH-турбо с променлива геометрия-90 коня.На градско голям процент се задръства.Оправя се с чистене.По приятен за каране от AGR мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоз мотор 90к с обикновена турбина рядко ще го намериш.Пък и е за по спокойно каране.На голф 4 го има но на А3 не знам дали се монтира.С по новата турбина моторите са "по рано събуждащи се ,т.е тягата на мотора се появява в по ниските обороти а не около 2000-2200 об/м.Еднаква им е подръжката. Е както казаха и колегите имаш си една турбина за наглеждане.

Редактирано от ivajlo petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията !

На Skoda Octavia 2000-2003г. съм се нагледал за това питам с кой мотор да търся ... в крайна сметка няма чак такова значение .

А на 110к.с. каква е разликата с тези от 90к.с. ?

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика между 90 и 110 коня има в турбо,дюзи,софтуер.ALH мотор 90 коня,мисля има същото турбо като на 110 коньовата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Разлика в турбините м/у 90 и 110 коня няма ! Независимо с променлива геометрия са или не. Разликите са в разпръсквачите(не дюзите) и софта ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в турбините м/у 90 и 110 коня няма !

Ами аз имам каране на 1.9 TDI-ALH на Толедо и AGR на Кордоба-все Сеати и все 90 коня.

На първото е с турбо с променливата геометрия на лопатките-профилактика при мене 1 път,а на второто е с wastegate турбо.Разлика няма викаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Конструктивно погледнато естевстено че имат, говоря в надуване и капацитет на мощност(нали затова се пита в темата). Ти имаш каране, аз имам разглобяване, правене, надуване и над 150 000км опит само с такива турбини. От 90 и 110 разликата е само в геометрията, дано сега си ме разбрал правилно :bia:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Разлика в турбините м/у 90 и 110 коня няма ! Независимо с променлива геометрия са или не. Разликите са в разпръсквачите(не дюзите) и софта ;)

Не само разпръсквачите, и в самите дюзи има разлика (на колко бара отварят) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...