Jump to content

осветление на парното изчезна


audi13121

Recommended Posts

извинявам се ако е имала подобна тема но аз не открих такава :)   от няколко седмици  неми свети осветлението на парното :( от какво може да е :( другото интересно е че всичко останало си свети нормално и преди беше станало така но за 2 3 дена се оправи :) колата е а3 2001 година 

post-83893-0-67842900-1391622721_thumb.j

post-83893-0-38645900-1391622731_thumb.j

Редактирано от audi13121
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си качил снимките спед това, сега ги видях. Говорим за различни неща, здраве да е! 

 

Да започнем от баналното - За изгорял предпазител погледна ли? 

Редактирано от Tsvetkov83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм изредил всичките но проверих 5 11 и 15 бушон здрави са предполагам че бушона за осветлението на таблото е същия и за осветлението на парното или се лъжа ? както се забелязва на снимката всичко останало свети и преди беше станало така но за 2 3 дена се оправи малко ми е чудно и е яко дразнещо  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на хлабава букса или лош контакт на някой от кабелите даващи захранване на подсветката. На твое място бих си поиграл да ги проверя! Ако имаш под ръка мултицет да замериш колко волта ти излизат на буксата и изобщо ги има. Ако не, тръгваш назад по веригата и няма начин да не го хванеш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета колега утре почивам и ще си поиграя с него но първо ще изредя всичките бушони после ще разглобявам да не да има отделен бушон щото преди време като си монтирах модула дистанционно заключване изгорих 5 ти бушон и не функционираха стъклата но централното си ги вдигаше и сваляше  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a след като е крушка защо миналия път се оправи от само себе си ? утре ще играе отверката и ще споделя ако открия проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъди толкова сигурен, много вероятно е една и пред крушката да има т.н. световод, който да насочва светлината към символите. Лошото е, че са много малко колите, които са без климатроник и едва ли някой се е сблъсквал с това.

Иначе много интересна А3-ка колега, фейслифт с ASZ мотор без климатик - да не би случайно да идва от северна Германия? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е изненадващо е че няма климатроник но си беше редна за немските изисквания  и ми беше на оферта дет са вика  :hilezh:  и то кои знае кво лято няма тука в германия  :flehan: след малко ще я нападна и ако открия проблема ще споделя  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 13121 една крушка не може да осветява дори и със световод двете врътки. Без ел. схема не знаеш какво търсиш и къде да го търсиш на буксата която ти е зад парното. Някой писа по-нагоре че нямаш климатик, затова предполагам че имаш врътки за парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и невъзможно да звучи само 1 крушка осветява с световот  проблема е решен със смяна на крушка просто трябвало да изкарам врътката на степените но като не знам аз разглобих целия механизъм но нищо така ще се учим  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и невъзможно да звучи само 1 крушка осветява с световот  проблема е решен със смяна на крушка просто трябвало да изкарам врътката на степените но като не знам аз разглобих целия механизъм но нищо така ще се учим  :dance:

Kолега, ако не ти представлява трудност и наистина е толкова просто - през врътката на степените, направи нЕкоя снимка въпросното осветително тяло! Май не само на мен ми е интересно как става тая магия! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и така разглобих на ново за снимки крушката е обикновена  за арматурно табло не е нещо невиждана до сега  :lupe:  ето и снимките всичко точно и ясно  :hilezh:

post-83893-0-02144100-1391871214_thumb.j

post-83893-0-96206000-1391871245_thumb.j

post-83893-0-99887200-1391871265_thumb.j

post-83893-0-06719200-1391871285_thumb.j

post-83893-0-33837100-1391871361_thumb.j

post-83893-0-87373500-1391871400_thumb.j

post-83893-0-25193000-1391871828_thumb.j

post-83893-0-69890000-1391871857_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е не очаквах да бъде проблема толкова малък щото до последно си мислих че има диоди и леко са филмирах нещо  :hilezh: но сега доволно свети а сега съм ударил око на климатроник нека да дойде време за смяна на радиоаторче на парното тогава ще му мисля  :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си го замислил! Обикновено около 13тата-14тата година протича радиаторчето и започва голямото разглобяване! Баш тогава си е времето да направиш този ретрофит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тая 1 крушка, че да разпръсква светлината равномерно по цялата конзола и копчета

снимките са ясни малко трудно пиша.затова ми е трудно да ти обяснявам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...