Jump to content

Щека за масло


MMA_BS

Recommended Posts

Искам да попитам къде е максимума на щеката и минимума защото на моята не пише ,а другия собственик е направил една чарта на ръка а не знам дали е правилно  тази чарта ,дали е макс не знам кажете ми какво е разстоянието от долната част на щеката нагоре колко е разстоянието до макс и мин или ако може снимка на щека която показва да видя на око най добре ?

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По средата на грапавата област/като пиличка където е/.

 

Долната част на щеката/вдясно на снимката/ е грапавото.

24346531_1_585x461.jpg

 

 

 

Ето

 

EhjKQ.jpg

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако виждате и аз имам грапаво над него още толкова разстояние ми е направена една черта и аз до нея мисля че е максимума какво ще ме посъветвате това грапавото под него и над него оригинално има черти това ли ще е мин и макс ако е така аз от лятото до сега меря по таз чарта която е направено на ръка ....???

 

 

 

 

 

 

 

 

post-86546-0-71489600-1391962281_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако маслото ти е до чертата веднага източвай.

 

 

Иначе ако нямаш това, щеката ще ти влиза надолу и ще стига до чертата.

Купи си го/струва под лев/, и направи маслото да ти е до средата на грапавато.

 

object_2221.jpg

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някой го е лепил освен да се пробвам да го махне без да попадне нещо в двигателя и да сложа него и тогава да меря ако пак е там тряб източвам интересно от лятото до сега как съм карал...



Някой си е играл да го лепи направо в самата тръба и после е лепил този морков но като гледам този морков самата му дължина е е колкото моята но утре ще купя един и ще и ще гледам да го махна и да сложа щеката пък и да меря и ако не дай се боже пак е толкоз лошо ли ще е ако източа маслото и го налея пак защото края на лятото смених и масления филтър и маслото няма и 1000km

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси много това ми трябваше утре ще гледам да отлепя тоз морков и да сложа новия и ще пиша как е положението дано да е добре че не знам как ще лягам и откъде ще източа маслото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На картера има пробка.Слагаш един леген отдолу,развиваш пробката и маслото изтича.Не е сложно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Били ми показал снимка да ми стане ясно че не я знам къде точно се намира таз пробка ..

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу на картера,то други болтове няма там.Май беше леко на една страна.

И внимавай защото бликва изведнъж,да не ти напълни ръкава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука в тази тема има снимка кой номер е болта смисъл коя позиция се намира от изброените и за моя мотор ли е

 

 

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=84712&hl=



трябва ли да махам предпазната кора отдолу нали за да мога да стигна до картера ако знаете даже как се маха ще ми е по лесно досега не съм го източвал аз и не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имаш кора под мотора,най-добре е да качиш колата на канал или подемник,за да може да я свалиш.Иначе няма да стане.Пробката е позиция 36 на посочената от теб тема.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених водача на щеката но маслото е там където е отбелязана на ръка една черта а както вие ми казахте трябва да е малко над средата на грапавата основа значи утре трябва вече да го източа на цяло и да го наглася на това положение само ми кажете за по лесно как се сваля пластмасовата кора отдолу под картера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята кола предишния собственик я е кара някъде да му сменят маслото и майсторите са му направили с фреза Ф 60 отвор точно на мястото на болта и няма нужда да се сваля кората. а твоята щека дали е оригиналната от колата да не би да е по дълга? 

Редактирано от nikom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална е поне на нея пише ауди оранжева глава има но незнам може да не е за моя модел ще измеря и нея иначе от тръбата със моркова разстоянието съвпада като на колегата

alexvan

а за самата щека няма как да е по дълга тряя да е по-къса щото при мен е повече маслото ще измерим и нея

 

 

 

 

 

 

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска едни колеги ми казаха че може да е сменян картера ми да е слаган друг който да е бил по голям и затова да събира повече защото от лятото досега не ми го е изхвърлила ако е било повече. Утре един разбирач колега ще гледа дали не е бил сменен дали може да е така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е сменян картера ми да е слаган друг който да е бил по голям

Точно на б3 и на б4 малко трудно може да се сложи по-голям картер.С този надлъжен мотор и гредата под него ще е цяло чудо да се вкара по-голям картер,ама знае ли се.В нашата мила Родина има по-големи факири и от Астор. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сменян източих маслото 4.5 литра без филтъра налях и после 2.5 литра и заспа на чертата горната на грапавото на щеката и със филтъра станах 3 литра , 2 литра отгоре съм карал от лятото ужас сега колата мисля че е нормална за каране........................ :wall:

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне ще имаш за доливане и за смазване на болтчета и гайки. :lol: Пак добре,че не са я наблъскали до капачката с масло.Нали ти казвам,в тая нашата България има по-големи фокусници и от Копърфилд. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас обаче сега загрява до 100 градуса източик малко антифриз и налях един литър дейонизирана вода и заспа на 94 градуса защо така не знам но бях е нагласил повече от 92 градуса да не мърда но със повечето масло явно при промяната на нивото нещо се обърка някакви идеи защо така се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  И при мен до горната черта на щеката при пълен маслен филтър събира 3 литра масло,а по каталог го дават 3,5л.

Защо се получава така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...