Jump to content

Салон за S6


filio

Recommended Posts

Обещал съм на Станка, че ще я подаря нова кожа, по случай пълнолетието и. Имам някакви идеи, но искам да чуя още. По възможност подкрепени със снимков материал.

Основата ми е ясна. Отказах се от алкантарата. Реших, че ще е комбинация гладка и дупчена кожа.

Kokonja-Trabant-seats.jpg

Нещо такова. Те даже седалките са с подобна форма.

Детайлите са ми по интересни, понеже от тях ще зависи крайният резултат.

- Искам нещо червено в салона. Вероятно ще са шевовете.

- Мислех си за цели червени парчета, но не искам цигания.

Примерно.

2013-Suzuki-Escudo-Interior-red-and-blac

Това изглежда страхотно. Цигания?

corvette-red-interior.png

 

- Ако мина само с конци, може да лепна 1-2 малки гекона някъде по седалките.

- Колата е с махагон. Варинтите ми са 3. Карбон, черно и сиво(метално). Мисля, че клоня към черното, като ще се боядисат и дръжките. Тук отново си мисля за една тънка червена линия от край до край и евентуално червена S6 емблема изписана със същата тази линия върху над жабката.

 

Тотално различна идея.

http://www.vilner.eu/en/gallery/101

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е малко до вкус на потребителя. Оригиналните S6 седалки,преоблечени в нова качествена кожа,според мен биха паснали най-добре.Ако ще боядисваш махагоните в черно(предполагам пиано лак), то една комбинация от черна гладка кожа за страниците,черна дупчена(не задължително) кожа за централната част + едър ПРАВ шев в цвета на купето ще къртят.

Колата ти е сива,нали така?  

На сивото купе,черния интериор в комбинация с червен шев също пасне повече от идеално.Плюс това логото S6 на сивите циферблати е комбинация точно от тези три цвята. Аз бих се спрял на това.

Ако колата ми не беше зелена  :hilezh: .

 

Нещо такова:

Audi-A1_quattro_2013_1600x1200_wallpaper

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сива е колицата. Седалките мисля да си останат оригиналните, само ще се претапицират.

Приемам всякакви предложения за корите на вратите. Там може да се играе с щевове, фигури, щампи. Картинки давайте.

Редактирано от filio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си карал ола с такава ожа по седалките,но е отврат щото залепваш много яко и целия ти гръб става мокър,единствено а еС-класа не съм залепвал,щото има вентилация

Три коли съм имал с цяла кожа и повече надали ше направя таа грешка,да го оставя така ако предвиждам да карам колата за по-дълго и точно алкантарата решава тоя проблем

снимки от пребития ми комп в кабинета не ми се търсят ,ма довечера ше пробвам да ти опиша виждането ми :) дано е от полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ми тапицират колата с черна кожа и бяла алкантара,като е готова ще постна снимки ако искаш (може би другата седмица) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм за всякакъв снимков материал.

Предишното лято карах моята. На море ходих. На плажа по бански и баджаци сядах на кожата и нямах оплаквания. Хем е черен салона.

Ходих да гледам на коконя синьото rs2 заради алкантарата. Ми не ми хареса. Евтино ми изглежда. И цвета му не е цвят. Като избеляло е. На Цецо колата е по-добре на снимки, но неговите седалки нямат нищо общо като дизайн.

Имам въпрос относно дупчената кожа. Тези дупчици не се ли пълнят с буклуци? Има ли чистене после. Същият въпрос за бялата кожа. Може ли да се подържа това?

Редактирано от filio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че може да се подържа :) На А4-ката съм с бял плат. Всяко лято го пера и си е перфектно. Кожата със сигурност ще се чисти по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възстанови си оригиналният салон според мен . Ако намериш читав тапицер, по добър салон от Ц4ков  няма. Повярвай ми , сядам в доста нови модели автомобили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

така е фацата си е фаца ама кат не ти е удобна седалката забрави.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги оригиналния салон е най-добрия.Според мене  много интересно сам да си направиш по собствен вкус салона,със собствена идея. Ако не ти харесва колкото и да е удобен няма да ти е хубав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф добре прави го като искаш нека не преливаме от пусто в празно, дето се казва кат имаш пари за даване тапицерите и холова гарнитура в купето ще сложат.

Редактирано от ivajlo petroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалките, като такива, ще си останат същите. Всичко що е кожа ще се смени.

Нищо не казахте за белия Вилнер. Черно/бяло vs. черно/червено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е за поддръжка бялото. Айде кожата ще я изчистиш,но шевовете-много трудно. Обуваш примерно едни сини дънки,които пускат боя и се наиграваш най-централно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой боядисвал ли си е лайсните с черен пиано лак? Убеждават ме че всяка прашинка и всеки отпечатък се виждали.

Редактирано от filio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсните са най-лесни  и ги остави да ги мислиш след като решиш твърдо с каква точно кожа ще е салона .

И колкото да ти е безинтересно сивото ,истината е ,че за сребърния ти металик   е най - подходящия цвят  / ... и черния цвят разбира се / . А  комбинация с червеното е много тънък момента , границата м/у  нещо красиво и стилно  и  абсолютната цигания и кича е много  тънка .

... и най големия проблем е че трудно се намира качествен тапицер в България . Не че няма такива , но съотношението качество - цена  трудно се открива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prodavalnik.com/kozhen-salon-a6-i42095713

ето това е оригинален салон от С6,не че пускам оферта да го продавам,просто не ми се качваха снимки наново,..само да вметна че лятото пала и изчаквам 5 мин климата да охлади,че иначе гори кълките,имам впредвид като е спряна на слънце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожен салон-ужасТ най-голям. Никога повече ! Лятото е "котка върху горещ ламаринен покрив" а зимата Лед Цепелин... :hilezh:  Добре , че има шЕбЕдах, да стои отворен през горещите дни, иначе е пъкъл... :flamingdevil:  миналата година шофьорската седалка я бях облякъл в един суичър и честно казано помага да не ти залепне гърба през първите 10 минути докато позаработи климатика...Повече е проблем, отколкото страшна екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве има си недостатъци кожата , но като цяло си е най - добрия материал  за салон и тва е . Имал съм коли и с кожен и с текстилен  , сегашната е с текстилен и определено искам да я сменя с кожен ... Тъй пък сумати коли смених и толкова обяви съм прочел , един не видях да сменя или да иска бартер  от кожен салон  към  текстилен ...

 

... извинявам се , но да използвам темата , че е с подходящо заглавие . Някой да е сменял салона със салон от друг модел  , че за C4 седан салоните са дефицит  и на пазара има само скъпи и много амортизирани . То предни седалки няма проблем могат да се сложи почти всичко , при задните е по-сериозната работа с напасването .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 че за C4 седан салоните са дефицит  и на пазара има само скъпи и много амортизирани . 

 

 

Имаш ли интерес към елетрически кожен черен салон с памет _ двете предни тапицерии кожени и панела за Мемори + инсталация ? Салона е перфектен, просто ще си остана с текстилният и ще търся с надписи куатро :) Освен това съм с Авант а салона е за Седан :)

 

Драсни лично ако да

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...