Jump to content

4.2 TDI vs 3.0 TDI


Fan of Audi

Recommended Posts

Здравейте,

 

Надявам се да няма вече такава тема, поне аз не намерих.

 

Обмислям покупка на Ауди А8 (D3,4E) 2005-2007, като съм се спрял на дизеловите агрегати.

Запознат съм, че единия е с 2 цилиндъра повече, т.е. повече к.с. и по-голям въртящ момент => по-голям разход.

 

На теория добре. Интересува ме обаче, как стоят нещата на практика. Какви са плюсовете и минусите на единия и на другия мотор.

Ще се радвам да чуя мнението на хора с опит и практика.

 

Благодаря!

Редактирано от Fan of Audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно евентуални повреди не мога да ти дам инфо. Това за разхода не е задължително да е така. На едно и също купе, ако се кара разумно големият двигател може да бъде по-икономичен от малкия. Относно разходи за осмака предполагам ти е ясно, че цените за данък, каско и застраховка ще са по-солени. В цените за обслужване не би трябвало да има фрапиращи разлики освен в официалните сервизи, където са на мотото "Караш мазна кола -> копаеш парите с лопата". Лични мое мнение е ако не те притесняват цените за разходи за осмака, той е правилният избор, но естествено много зависи и от моментното състояние на колите, екстри и такива. Успех и да се похвалиш. :)

П.С.

Ако разбираш английски, не че ще караш така но все пак. ;)

Редактирано от Golf-hater
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Ако разбираш английски, не че ще караш така но все пак. ;)

 

Благодаря ти за мнението. Относно клипчето, има го и с БГ превод във vbox7 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих - преди няколко години един познат имаше такова ауди с 8 цилиндров дизел. От това което си спомням беше много доволен от към вървеж и разгръщане на мощност (след това си купи GL пак 8 цилиндров дизел и не беше толкова доволен). Другото е, че той сменяше накладки, ако не се лъжа и дискове на 20 и малко хил. км., но той си кара като душманин, така че ако си караш нормално при теб ще искарват повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:snipersmilie:  :zustimm:

 

В цените за обслужване не би трябвало да има фрапиращи разлики освен в официалните сервизи, където са на мотото "Караш мазна кола -> копаеш парите с лопата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето е на 4.0 тди - съвета ми е да не закупуваш автомобил с такъв двигател!

Иначе за 4.2тди само хубави неща :) малко повече масло събира и има втори въздушен филтър.

Дюзите са му по-здрави от на 3.0тди, относно разхода :) е повече гори както и да го караш :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимствата на 4.2 мотора са безброй, а и при нормално извънградско каране със 120-130 км/ч разходът на гориво е м/у 7,5 - 8л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимствата на 4.2 мотора са безброй, а и при нормално извънградско каране със 120-130 км/ч разходът на гориво е м/у 7,5 - 8л.

Аз имам над 20000км с q7 4.2tdi и разход 7.5 не съм видял няма и да видя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Естествено, че няма да ти гори толкова. :D Не сравнявай Q7 с А8.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Смяташ си разходите пич. За бензиновия мотор не съм чувал сериозни оплаквания, но истината е в него. ;) Боботенето на бензиновия осмак го няма никъде другаде. Бензинов осмак + автоматична кутия + барната генерация за мен е = на душевен оргазъм. :D :D С ГИ разхода е поносим и предполагам стъпква колкото дизела в пари, а може и по-малко, нз.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря отново на всички, които писаха по темата. В крайна сметка взех A8 4.2 TDI - 12.2006 г.

 

Сега разбира се изкачат още въпроси: какво масло използвате, трябва ли да сменя и маслото на скоростната кутия?

Накладките са за смяна - има ли нещо по-специфично, освен че се обучават? и т.н.

 

Може би тези въпроси трябва да ги пусна в нова тема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...