Jump to content

Въпрос за гуми


spb

Recommended Posts

Сигурен съм че джантите са прави защото в петък ги слагахме на машина и се виждаше как всичките гуми са криви, а джантите не помръдват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Здравейте, ще купувам нови зимни гуми, спрях се на CONTINENTAL ContiWinterContact, гледам, че ревютата за гумата са доста добри. Обаче се чудя за размера, по-точно между два варианта:  CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 205/55 R16 91H или CONTINENTAL 205/60R16 92T TS830P. Някой карал ли ги е, според вас коя е по-добрата? Някои хора ми казват, че било по-добре за зимата, гумата да е с по-голяма височина. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

850 с добавка P е последния модел за зимни гуми на Континентал от Април 2014. Махат Conti става вече цялото име в новите продуктови серии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TS850 P идва от performance и са предназначени за мощни luxury sedans, колегата като търси 205 най-веротно е с 2.0 тди и може да мине по тънко с ТS850.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако са само мощни без да са luxury или примерно авант не стават гумите така ли :) 

 

Колега взимай TS850 P - по-добрата гума е. 205/60/16 ти е оптималния размер за зимата на тая джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не си разбрал пост-а ми, но както и да е. Идеята е, че този модел е по-скъп и едва ли се поддържа в наличност с този размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека зададе въпрос: CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850 205/55 R16 91H или CONTINENTAL 205/60R16 92T TS830P. Някой карал ли ги е, според вас коя е по-добрата?

 

Според мен CONTINENTAL 205/60R16 92T TS830P е по-добрата гума за зимата. Жалко, че не съм те разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох, че между два модела които явно човека може да купи единия му препоръчва трети, другия, четвърти да спести пари от третия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите не се избират по това "как седят" на колата, а по това какво е държанието им на пътя в съответната обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 3.0TDI съм. Просто джантите са ми за размер 205 мисля, защото иначе гумата ми "излиза" прекалено много настрани. А ме посъветваха 205, защото по-добре било с по-тънки гуми зимата. Относно 16-цола джанти, смятам че зимата е по-добре, с нашите всички дупки и разбити пътища. Може би ще взема 205/60R16 92T TS830P пък ще кажа наблюдения. Благодаря на всички за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този размер и зимата се разцепих да карам без никакви грижи и в сняг и в дъжд и луга колата беше супер стабилна. Взех некви гуми, които ми препоръча Толев и съм доволен - Goodyear Performance 2. Нямаше тогава налични от новия модел, а летните ми бяха тия с които купих колата - пластмасови и не ставаха за каране и не можех да ги чакам да ми донесът конти-то и сложих Goodyear-a. Това са личните ми наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с GY ug8 performance 225 широки... ама впечатления особени нямам, то миналата зима не беше зима.

 

@Христо, само не разбирам защо толкова силно препоръчваш гуми дето не са за колата на колегата..?? :nixweiss:

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...