Jump to content

Проблем с Airbag


MOON

Recommended Posts

Колеги, точно когато падна последния сняг, като запалих колата ми остана да свети лампата на Airbag-a. Вчера опитах с VCDS да изчистя грешката, но не иска. Грешката е с номер 65535, което според AutoData е дефектирал модул на Airbag-а. Има ли възможност или по-скоро вероятност от студа да е сдал багажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си за номеърт защото таква грешка в рос-тек няма http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=Category:Fault_Codes&pageuntil=01279#mw-pages

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирал съм грешката в word-овски документ, ако искаш ще ти пратя на пощата да видиш. Сега се поразрових в чужди форуми и някъде прочетох, че може да се получи от слаб акумулатор, а той беше лееееко паднал точно в най-големия студ и сняг преди да запаля. Лошото е, че с VCDS не мога да махна грешката. Чудя се дали да не махна за 10-тина мин. акумулатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравей колега,

 

оправи ли проблема с AirBag - а.

 

При мен стана абсолютно същото, акумулатора също ми се струваше че е паднал, ако имаш решение на проблема ще сам ти много благодарен да споделиш...

Имам кабел и софт 311.2-N

 

Цялата грешка е следната.

 

Address 15 -------------------------------------------------------

Controller: 4Z7 859 655

Component: Airbag Front+Seite 2002

Coding: 00106

Shop #: WSC 02325

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-10 - - - Intermittent

 

Ще съм много благодарен и на всеки който сподели някакво решение..

Не ме е страх да направя, и това http://www.audiworld.com/tech/elec179.shtml но в краен случай.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление колега не съм се борил още с този проблем. Аз имам една друга теория за грешката..... точно преди да стане това, с колегата TDI_Fan свалихме нави-то и после мноооого трудно го наместихме пак на мястото си. Кабелите много пречеха, та малко разръчках и не съм сигурен дали не съм откачил нещо на модула, той нали е някъде под управлението на климатроника...... Но все още не ми е останало време да сваля пак нави-то, а и нямам скоби да го сваля.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип тези модули до колкото знам са проблемни, дори във вагкома излиза предупреждение че има опасност да го бъгнеш при опит за четене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула е до скоростния лост и в него влиза  една голяма букса която едва ли можеш да е разместиш или откачиш случайно.....възможно е обаче,да си прекъснал кабел.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде до скоростния лост се намира този модул? Аз четох някъде, че се намира под управлението на климатроника... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно под пепелника се намира..и е захванат с 3 гайки към тунела на колата.......няма  как да си размърдал буксата.

 

Голяма игра е демонтажа му.......

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента колата е в сервиз за този проблем, за проблем с преден ляв датчик за фаровете (нивото) смяна на спирачни маркучи и хлабини в окачването отпред. От сервиза ми казаха, че грешката в AirBag - а, и датчика за нивото идвала от компютъра на колата не от модула за AirBag - а. Вдигат рамене и явно ще трябва аз сам да го сборя този проблем. Четох също че когато се смени модула на AirBag - а трябва да се прекодира с кода на стария модул. Ако не се прекодира може да шашка компютъра на колата. Според мен ако е така трябва да има грешка че нещо не са се разбрали двата модула. Аз до сега нямах никакви такива грешки, и как така изведнъж стана така, че от нищо се прецака този модул. Дори и да го сменя ако не знам от какво е станало така може пак да се развали и другия.. Няма да си ги събирам в торба я...  

 

Мисля на първо време да заредя добре акумулатора и да опитам да изчистя грешката. (едва ли ще се получи)

След това евентуално ако е по-топличко навън да запрятам ръкави и да вадя модула.
 

Ако някой може да отговори на

1. Имате ли представа от какво може да се получава така? 

2. Има ли начин да разбера номера на модула, за да знам какъв да търся из моргите или нета. Преди да съм разручкал всичко, че след как се обикаля без кола?

3. Ако карам с повреден модул за AirBag има ли опасност по време на движение да се отвори някой балон.

4. Ако карам с повреден модул за AirBag евентуално при удар няма да се отвори нищо, все едно съм без тази система.

5. Ако не мога да намеря модул със същия код мога ли да сложа друг.

6. Възможно ли е ковпа на колата да бъгна модула за AirBag - а?

7. Някой да има познат във Варна с този "специалния" кабел за чистене на AirBag - а.. да опитам преди да ровя по-навътре.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Причини много,може просто да е дал фира без причнина.

2.По-номера на рамата от ЕТКА ще ти излезе и номера на модула.

3.Не,щом свети лампата на AIR BAG реално всички възглавници в колата не работят.

4.Да,цялата система е в "почивка".

5.Не,търси същият номер.

6.Възможно е.

7.За Варна нямам,за Бургас да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи колега къде си караш колата на ремонт в Бургас :)?Дай координати на някой майстор който наистина да разбира от тез автомобили,па макар и по-скъпо да взима :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте отново,

 

да раздвижа темата.

Ходих в сервиз, закачаха компютри, тестваха  и т.н. накрая смениха модула с такъв от морга.

Всичко си дойде на мястото за около две седмици.

Преди два дни лампата отново остана да свети.

Грешката е същата. Явно отново модула е за смяна. 

Някой има ли идея от какво може да се получава това. 

Ще свършат модулите по моргите... :)

 

Този път бях на пампорово и валя доста дъжд и след това сняг, дренажите са почистени и не се пълни с вода. 

Въобще това дали има някаква връзка...

 

Акумулатора е нов, 100 ампера, Moll, смених го за да не става така от уж.

 

Някой има ли идея въобще от къде да започна да ровя, че 140 лв. не ми се дават отново без да съм открил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиди в Юни Ауто :) След метро посока автосалоните :) Аз там ходя като съм в Варна.Търси Юлиан,той е шеф там и наистина разбира.Малко по-скъпо взимат,но работят един път :) Прати му много поздрави от Митака барманчето от х-л Камелия :) Мяма да ти помогне в цената,но все пак :) Те са оторизиран сервиз и наистина са много добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, 

От бош сервиз се връщам, макар и не този който ми препоръча.

Не ми пречи нищо да мина от там и да проверя как стоят нещата.

 

Ако не ще боря този проблем сам.

Към момента някой с ЕТКА ако може да ми потвърди дали за моята рама

 

WAUZZZ4BZ1N119739

 

става някой от тези кодове, за да търся втора ръка из нета.

 

Кодовете :

 

Screen%2BShot%2B2015-01-27%2Bat%2B21.00.

 

Другата ми питанка е airbag - а ми за колата (Allroad C5, 2001г., 2.5 TDI, 150 hp) коя генерация е?

Как да разбера дали е 6 - та, 7- ма или 8 - ма, защото в ross-tech пишат, че за 6 и 7 - ма генерация трябва да сменя заедно с модула и някакъв Acceleration Sensor, а за 8 - ма генерация трябва да сложа някакво реле за пад на напрежението.. (low Voltage Protection Relay).

Накой ако знае отговор на някой от въпросите.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...