Jump to content

Разни за активиране с VAC-COM


niki a4 2000tdi

Recommended Posts

И аз не усещам разлика особена, освен че слага кутията на S...мотора все същия ми се вижда.

При дизелите съм забелязал, че сякаш правят педала по-чуствителен в горната половина на хода и може оттам да идва това усещане. Ако се кара на цялата газ разлика няма да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@ congo   :flehan:

супер полезен линк. Ще пробвам по-късно. Тая В8ца има MMI, но няма навигация. Интересно ми е дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и другия линк с полезни неща за б8 http://www.audizine.com/forum/showthread.php/403694-VCDS-amp-Hidden-menu-The-complete-list

 

С този на Дейвид и този горе, мисля има пълен набор от глезотии за б8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери няколко летящи 80-160 примерно с и без динамик и сполети резултатите. Разликата е от това че не даваш цялата газ в 100% от хода на педала а в близо 50% на динамик, измери времената и сподели, ако не ти коства услия. ;)

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес активирах ADS-а на тая В8-ца. Няма навигация, съответно не може да се активира зеленото меню --> carisma  не се активира. В крайна сметка ADS менюто не се появява на MMI. Въпреки това се активира успешно. Колата е със сервотроник и волана стана по-твърд. Чакам фийдбек от оунъра за поведението на мотора. Тези дни мисля да му ъпдейтна софта на мотора.

BTW т. нар. hill assist не сработи. Явно модула на ABS-a не го поддържа, въпреки, че в кодировките присъства като опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес активирах ADS-а на тая В8-ца. Няма навигация, съответно не може да се активира зеленото меню --> carisma  не се активира. В крайна сметка ADS менюто не се появява на MMI. Въпреки това се активира успешно. Колата е със сервотроник и волана стана по-твърд. Чакам фийдбек от оунъра за поведението на мотора. Тези дни мисля да му ъпдейтна софта на мотора.

BTW т. нар. hill assist не сработи. Явно модула на ABS-a не го поддържа, въпреки, че в кодировките присъства като опция.

Какъв е феедбаcka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.0ка ТДИ-то го бях активирал и разликата е огромна.

На dynamic педалът на газта е много по-чувствителен и като цяло моторът се разгръща различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поведението на мотора няма еднозначно впечатление, защото е карал само градско последните дни. Обаче още на следващия ден ми каза, че окачването се втвърдило.... Веднага погледнах опциите и колата се оказва със стандартно окачване. Не знам как е станало това и изобщо дали е станало. Оунъра е корабен механик/инженер, проф. шофьор, има стотици хиляди зад волана и не кара колата от вчера. Едва ли се е заблудил.... И жена му каза, че колата друсала... :hilezh:

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Трябва ли да настройвам нещо друго за следното:

 

Enable Reverse mirror tilt

[52 Door Elect, Pass.] -> [Coding - 07] -> [Long Coding Helper] -> Byte 4
Bit 3 and Bit 2 set to 1

 

Активирах го, но като включа задната скорост огледалата не помръдват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го позиционирах на дясното огледало - тръгна. Само че, за да се върне в нормално положение, трябва да го завъртя или в централно положение, или вляво.

 

Има ли начин как да се коригира към нормално положение автоматично, когато се включи на различна скорост от задна?

Също така може ли да се коригира ъгъла на наклона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги при мен ADS менюто го има в MMI но е сиво и нищо не мога да пипам... Има доста опции но нито една не е активна. ADS бутон нямам, ръчна скоростна кутия, магнитно окачване също нямам. Дайте акъл

Sent from my A0001 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допулнение към досега изброените аз активирах:

 

Enable Rear Tail Lights on with DRLs

[09 - Cent. Elect.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 2

Bit 7 - DRL's via Tail Lets Active (1 = Active)

 

Enable Optical rear parking for cars without front parking sensors (Visual Parking Aid)

[10 - Park/Steer Assist]

[16 - Security Access - 71679] do it

[07 - Coding] Byte 0 - Bit 4 change 0 to 1

 

Не мога да подкарам Ambient Interior Lighting Control :(

 

Някой пробвал ли е Auxiliary Ventilation, не мога да схвана каква точно е далаверата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връща се само ... Но не веднага. Корекция на това колко да слиза не съм търсил ... в адаптациите трябва да има.

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Чета че се връща се при скорост над 15 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от една седмица съм собственик на Б8 2.0/143 (2011). Прочетох доста неща във форума и имам питане...как да изключа автоматичното прибиране на огледалата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само там не отворих :D Ще пробвам довечера. Иначе отключих зеленото меню и активирах повечето неща за които прочетох. Само не мога да вадя дисковете без VAG-Com-a. Махнах защитата за вадене на дискове и пак не иска :( само от basic нещо си....успявам да го вадя (става въпрос за MMI 3G HDD).

 

Споделям този канал в youtube, може да ви е от полза:

 

https://www.youtube.com/channel/UCV6YttN9MK_VlNKW7oPfMnA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, може ли д ами кажете това какво активира?

 

Enable Auxiliary ventilation
[5F - Information Electr.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 6
Bit 1 – Set to 1
[Hidden menu] [car] [cardevicelist] [Auxiliary heating] Enable
[08 - Auto HVAC] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 1
Bit 3 – Set to 1
Bit 4 – Set to 1

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е по-добре да не го активирам - така ли излиза?

И да попитам мога ли да си активирам като включна задна да ми святкат халогените?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно, сподели на 4г подкара ли го, да го мъча и аз за лятото това като настройка интересно иглежда и звучи.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта го пуснах, излиза отделно меню не е в AC 

post-83136-0-06433000-1454051331_thumb.j

Но за съжаление всичко е грейвнато

post-83136-0-69148400-1454051324_thumb.j

 

Ако при теб има начин или някаква друга настройка свиркай да го мъчим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...