Jump to content

1,8T - разход на бензин


zili

Recommended Posts

 

 Ти пък си направо за рекордите на Гинес :razz: или бордкомпа ти въобще не е в час...

...и какво те кара да мислиш така?

Редактирано от nasso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:zustimm:,  което е еднакво независимо колко е повдигната колата.

 

Ето тук Grizzly е обяснил по-подробно:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=1977&hl=%2B%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%BE+%2B%D1%81%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5

 

да, извинавам се за погрешното мнение за клиренса. Останал съм с грешни впечатления. Тук се зачетох:

http://www.daaam.info/Downloads/Pdfs/proceedings/proceedings_2012/0313_Ahmed&Chacko.pdf

зависимостите са доста сложни. Прави се по-ниска колата предимно за да е по-стабилна, но няма пряка връзка м/ду клиренс и въздушно съпротивление. Важно е обаче пода да е равен за да не се завихря въздуха по вдлъбнатини.

 

А за разхода: след няколко дни ми предстои дълго извънградско пътуване и ще опитам да засека разхода отново. Ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двг. APU - среден смесен разход от март, 2012 до момента е точно 8.65 л./100 км. Сложил съм си приложение на телефона да го смята. Винаги от пълен до пълен резервоар.

Sent from my GT-P7510 using Tapatalk 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, както обещах засякох внимателно разход при разнообразно извънградско пътуване. Пътувах от Сандански до едно селце в Гърция и обратно.

Колата е 1999 Audi A4 Avant 1,8TQ.

 

Разхода е засечен при тези условия:

 

1) бензин А100 от ОМВ-то в Сандански; 

2) разстояние: 536 км. общо в двете посоки; Има и малко "градско" в тази цифра, с пълната кола. Може би 10-12 км. общо (3-4 пъти около селото и после в център на Серес..).

3) дестинация: Сандански - селцето в Гърция - Серес - Сандански. Селцето е по магистралата за Атина. 

4) товар: 4 възрастни човека с пълен багажник. Доста натоварена кола;

5) на отиване през 90% от времето с климатик (пътувахме по обяд);

6) на връщане без климатик, но на места се налагаше да изпреварвам ТИР-ове по системата 5-та - 3-та и газ до ламарината;

7) на няколко места в Гърция карах с около 160, обаче за кратко. Случайно засякохме максимална моментна скорост по GPS: 172 км./ч. Това е било съвсем за кратко, разбира се. Дано не ме е снимала камера J.

8) иначе нормално каране, леко над ограниченията, а на места по-бавно, че на връщане ни валеше дъжд;

 

Обратно в Сандански напълних до горе резервоара с точно 39,6 литра. Това е разход около 7,4/100.

 

Продължавам да твърдя, че с двама човека, без много багаж, без климатик, и с нормално темпо на каране: тази кола прави разход около 7/100.

Съжалявам, че със 100 октанов бензин го засякох, но така реших да карам този път.

 

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че нормалния разход на 1.8TQ с 95 при смесено ще е около 8 (с максимални скорости около 160 км.ч.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че нормалния разход на 1.8TQ с 95 при смесено ще е около 8 (с максимални скорости около 160 км.ч.).

Толкова е ама на газ, на бензин е 6-6,5 с климатроник :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е така (за бензина)... на моменти започва и да връща гориво...

 

Разход на гориво (в града) 12.2 л./100 км.spacer.gif Разход на гориво (извън града) 7.3 л./100 км.spacer.gif Разход на гориво (комбиниран) 8.6 л./100 км.

 


Данните са от този сайт (произволен)
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=4437

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е така (за бензина)... на моменти започва и да връща гориво...

 

Данните са от този сайт (произволен)

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=4437

май точно така излиза..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двг. APU - среден смесен разход от март, 2012 до момента е точно 8.65 л./100 км. Сложил съм си приложение на телефона да го смята. Винаги от пълен до пълен резервоар.

Sent from my GT-P7510 using Tapatalk 4

 

 

1.8t Q-APU-София-Севлиево 200км-16л бензин, нормално каране 100-120км/ч.Засечено-пълно-пълно.

 

 

Мисля си, че нормалния разход на 1.8TQ с 95 при смесено ще е около 8 (с максимални скорости около 160 км.ч.).

 

 

Толкова е ама на газ, на бензин е 6-6,5 с климатроник :dance:

  Нещо не са ви наред колите :hilezh: .... е такъв е нормалния разход на 1.8Т:

 

Стара Загора-Нова Загора каране с 100 и галене на газта 5.8 л/100 показания по борд с 95 бензин , 1.8 Т -аеб мотор 97 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

www.testdrive.bg е сайта който и аз гледам често за разни подробности относно харчелъка...и въпреки,че там дават 1.8Т градско 11/100 от собствен опит както и някой колеги по горе са писали мога да кажа,че не са никакви легенди и колата пада и под 10 с нормално каране градско...в моя случай около 9/100(и то за София където понякога е :wall: ) AEB 99-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО стана, не се търпите! Тук НЯМА деца и ДЯДО МРАЗ/КОЛЕДА НЕ СЪЩЕСТВУВА!

Както и "смесен" разход от 6-7 литра на 100 километра при мотор 1.8Т! И то КУАТРО!?!?!?

WTF?!?!?

 

Крайно време е разказвачите на приказки, легенди и митове от горния сорт да бъдан БАН-вани профилактично, да речем за 5 дена, при рецидив завинаги.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Съгласен :zustimm: и моята пада под 9, ама вечер след 20:00 часа, като я засиля по Цариградско по надолнището и карам по инерция :hilezh: даже мисля и на 6 съм успявал да я докарам.Но това не означава, че всеки ден се спускам и после я бутам по изкачванията.Как пък до сега под 11л. не ми падна разхода,засичано на интервали от по 300км

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви легенди става въпрос :hilezh: явно сме софиянци последните 3-ма разказвачи дайте да се видим да се повозим да видим как карате че правите по 12 разход...у 18:00 у центъръ в задръстванията...младост-изгрев колата на половината път в това време е качила температура и от пълно до пълно на лукойл показва колкото съм писал горе...то ако си се 3-4000к обороти може и 20 да ти даде...а за бутане не бутам...съвсем нормално каране...нямам причина да споделям глупости...отдавна чета от скоро пиша,виждам че има и мечтатели и разказвачи...не съм от тия...не и по форумите...NIKO  :flehan:   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, ходих  на почивка в Гърция за една седмица и отново засякох. Наливам бензин до горе преди границата, влизам и пътувам в Гърция (общо 705 км.) и като се върна отново наливам до горе. Даде ми разход точно  6.7/100. Като уточнение ще кажа, че съм карал спокойно, но на места съм бил на климатик - да речем 20-30% от времето съм бил на климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абсолютно съм съгласен  София-Сандански-Торони(Гърция)-Сандански-София...като се в Сандански зареждах,а от София тръгнах пълен и ми даде същия разход с малко повече ползване на климатик (50% от времето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,вие си карате извънградско...Ама колата се ползва в града от нас до работа и това е през центъра с куп светофари и заспали негодници,които включват на първа след второто жълто.Та мисълта ми е,че паля и след 10 сек.тръгвам.Разхода сега в жегата на тези къси отсечки от по 2-3км със студен двигател е около 17/100бензинец.За извънградско имам друга кола,ама когато съм ползвал тази,дава приличен разход между 6.7 и 7.5/100.Та горелката е 1.8Т А3 150кс ,четиривратка,ако това има значение...Газ нямам и се чудя въобще дали да сложа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

колега, не си разбъзиквай прекрасния мотор с газ.. този мотор си отплаща с безаварийната експлоатация и прекрасна работа. Сравнително икономичен е, не си струва изобщо да инвестираш в газ.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ходих  на почивка в Гърция за една седмица и отново засякох. Наливам бензин до горе преди границата, влизам и пътувам в Гърция (общо 705 км.) и като се върна отново наливам до горе. Даде ми разход точно  6.7/100. Като уточнение ще кажа, че съм карал спокойно, но на места съм бил на климатик - да речем 20-30% от времето съм бил на климатик.

 

А стига с тия легенди. (за Ауди А4 (В5) 1.8Т + quattro Седан/Авант)

Как докарвате тия 15 годишни коли с 1л. под заводските данни на 100км???

За какво спокойно каране 60-80км/ч. максимум? И изключване от скорост при всяко спускане,сам в колата без багаж и 15-ки джанти?

 

Несериозно е да се заблуждава аудиторията с подобни изказвания.

Газ-та разсипвала мотора,да сигурно му скъсява живота или живота на някой агрегат но:

От гледна точка на това,че 70-80% от форума не са "чичко-паричко" а и други дето са,пак карат на газ новите-стари Ауди-та,извода си направете Вие.

И като слагате газ,гледа кой-как да мине метър да спести от нещо и после,ох проблем,това пък е отделна тема,която няма да намесваме тук.

 

по темата: Идните дни пътувах натам-насам.

В първия случай.

(1.) Колата (1500кг.) + 3 ма човека (х100кг.) + 17 ки с 235/45 гуми + Климатик (100%) + 130-140км/ч. по магистралата = 9.6 литра газ ми даде.

(2.) Колата (1500кг.) + Мен (100кг.) + 17-ки с 235/45 гуми + Климатик (70-80%) + 120-90-60 км/ч. зависи от пътищата = 8.5 литра газ ми даде.

 

Пак се чудя Вие как ги сваляте тия коли и то на бензин на 6-7 литра на 100км.???

Може и нещо да ми е прецакана колата незнаам.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък изкара, че на газ имаш по нисък моментен разход :ph34r: А6 330 километра смесено на различни пътища от които магистрала (Хемус) 180 км със скорости над 140 е изгорила 8,5-9. Мисля, че е нормално и реално, като климатика работи на около 200 км от посочените :P

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се пробвах да карам икономично, но нямам нерви за тази работа, най-доброто което съм постигал е разход по борд на бензин 8.5л./100км. да кажем София-Варна със спазване на всички ограничения(все пак на места изпреварвах на изкачванията), можеше да я сваля и малко под 8л./100км на бенз, ама си е мъка и изпитание за шофьора според мен, на газ 9.5л/100км същия преход.Иначе на магистралата се движа със 120-140 + двама и клима и 15-ки гуми и разхода на газ е горе долу 10.5л-11.0л./100км.

И това за газта, че скапва мотора е вярно, но няма да ги караме 10+ години тия "кошници".За мен си знам че за 10к. км. спестявам 1400лв.(ако мога да кажа че спестявам, защото ако бях на бензин колата нямаше да се кара толкова и пак щях да съм похарчил същите пари, но нямаше да съм обикалял толкова много).

Марто колата не ти е прецакана да знаеш. :zustimm:

Иначе мисля че може да се постигне разход под 7л./100км, но с големи мъки и в идеални условия и само на предно, с куатрото нямам опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко вярно калкулира борд компа, но моя за 2500 мили, които съм изминал последните две седмици и нещо, показва 33.6 mpg среден разнод. Според мен е нормален разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го разбрах това с моментния разход но както и да е.

 

Просто искам да видя как 1.8Т quattro в (В5) Авант с нормален товар и климатик ще даде реален горе-долу смесен разход под 7 литра на 100 километра (Бензин) и може пак да коментираме.

Дори се съмнявам конкретно (по магистралата) със същите условия по-горе и 140км/ч. ще се постигне.

Може и да се постигне но с по-малка скорост,без багаж и полезен товар,без климатик,15-ки и изключване от скорост по наклоните.

 

Ето това е от интернет,а тези дето имат книжки в колата си да сравнят и да приложат тука една снимка.

 

Разход на гориво (в града) 12.2 л./100 км.spacer.gif Разход на гориво (извън града) 7.3 л./100 км.spacer.gif Разход на гориво (комбиниран) 8.6 л./100 км.



Цитат: А6 - 330 километра смесено на различни пътища от които магистрала (Хемус) 180 км със скорости над 140 е изгорила 8,5-9. Мисля, че е нормално и реално, като климатика работи на около 200 км от посочените :P

 

А6 с какъв мотор и задвижване?

180км? магистрала или скорост на движение?

 

Нещо не можах да навържа това дето си написъл колега.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 1.8т мотор, нали темата е за него. Иначе 180 км на магистралата са направени със скорост 140-150 км/ч. Демек не съм я галил педалчето - дори на няколко места и с 180 съм карал, ама за малко - все пак Хемус е с доста завойчета :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...