Jump to content

Въпрос А4 1.8


Recommended Posts

Имам няколко въпроса  за 1.8 20V quattro (125 Hp)  и  1.8 20V Turbo quattro (150 Hp)

 

До сега не сум карал ауди  никогда карал съм какво ли не :)

искам да  си взема  А4  със  един от давата двигателя   задалжително 4x4

 

от гледна то4ка на данаци гаждански  расход и тн. май е по-добре  125коня

 

 

Въпрос  1

за  двигателя  кой е по предпочитан  да се кара на газ 

 

 

Въпрос 2

Интересува ме  коя година  на производство  са  с  по здраво окачване и нераждясват  >> Чувал съм от мои приятели и познати че   едните са със алуминйй а другите с метални   и 4е едните са с нерайдаеми ламарини <<

 

Но как то и да е интересуваме  коя година са  по здрави като кола и двигател   95 г.  96 г. 97 г. 98 г.

 

Въпрос 3

Кое ауди ще ми препоръчате   патувам по 150 км всеки ден  

 

 

Благодаря за помоща :)

 

Просто ми харесва колата как изглежда :)   мисля да сменя  японското с ауди

 

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395688475927857&f1=details&slink=6hib7h

 

ili

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395688475927857&f1=details&slink=6hib7h

Редактирано от monizmeq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата двигателя носят на газифициране. Всички а4 б5 са с алуминиеви носачи и не изкарват кой знае колко, но пък вече има на пазара доста достъпни предници, като цена. Няма ауди което не е поцинковано, е освен а8, то е с алуминиево купе. Преди 80-та година може би не са били поцинковани, незнам :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя тема подред е тази?

Към колегите модератори един въпрос - Търсачката работи ли? - Работи ли и с гугъл търсене?

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай 1,8ТQ ако искаш колата ти да върви достатъчно добре. 1,8 и 1,8Т имат един и същи разход, но 1,8 е муден и не е за предпочитане с куатро. Разликата в данъците е 20-30лв. Дори 1,8Т дава по-нисък разход на дълго. Според мен трябва да гледаш максимално по-нова и по-запазена, 2000г са феистлифтовите и са с по-красиви табла и с малко по-различен екстериор. Всички са подцинковани и ако не са удряни няма да ръждясат преди 20-25година, но за съжаление в БГ почти не се срещат неудряни коли все пак ние все търсим най-евтиното.

Всички са с демферни маховици  и съединител ( 800-1000лв), но бензиновите двигатели ги преправят с обикновенни съединители от Ауди 100АЦЕ, дизеловите немогат, защото много вибрации се пораждат и става некомфортно в купето. През 98г бензиновите имат един много скъп електронен обтегач на веригата на разпределителните валове, който почти сигурно след 300 000км започва да отпуска и веригата стърже на желязо ( звука се чува отзад в двигателя- евентуално да се ослушваш при покупката) и струва 1000лв преди 98г са с обикновен обтегач и е от порядъка на 400 500лв.

Като цяло и предницата им е проблем и доста други дреболии, който могат да ти смажат нервите и затова според мен ако неможе да отделиш поне 5000лв не се захващай с Ауди, а и возията на А4 не е кой знае каква. Успех и първо прочети половината важни теми и тогава се хвърляй в приключения.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода няма, във вървежа има.

В потенциалните проблеми са едно турбо+прилежащите му клапани, кулери и пътища и две бобини в повече на 1.8Т.

Сам си прецени дали си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,вземи си запазено Ауди и както е казал колегата в по-горния пост ако неси приготвил повечко пари-около 5000 лв.нещо да е от фейса си струва,но на цени които си посочил от линковете на тези стари кошове само ще береш ядове и ще наливаш пари,защото проблемите при тези аудита никак не са малко и всеки един рмонт е свързан с пари.Преценката си е твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всики които се потрудиха да ми помогнат

 

ревих да си отстана на японското  няма такажа жизия и стил ма е здраво в което сум убеден тъй като доста време карам все япокнски

автомобили

Вчера се чух с един приятел който е голям фен на ауди и мога да кажа че вобще не щтади колите  имаше последно  1.9 тди кара го доста дълго но му го удариха   преди година и половина  и в бурзината без кола му испадна едно субару легаци аутбак  и още си го кара

та Го питах и него за мне ние  думите му беха следните   "ауди си е ауди  ма тва животно нема трошене " субаруто е 2004=та

 

Пак Благодарая на Всички :)

Админа ако реши мойе да заклучи темата аз няма да пиша повече по нея :)

 

Благодаря фенове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...