Jump to content

LED крушки за фарове


koko60

Recommended Posts

Е такива няк'ви ш'си туря, че да не ми се прашат рефлекторите. Хем радиаторът отвън, хем отражателите чиси :-). На по-модерните автомобили е подобна системата за предпазване май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Идеята на радиатора е да спаси чипа! Загрява бая, и заминава във вечните ловни полета! 100гр. ги прехвърля за 2 минути без радиатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Фаровете са направени да работят с халогенни крушки, които отделят много повече топлина от ледовете. Ледовете не се охлаждат защото ще стопят фара, а защото светят по-слабо когато са по-топли и им се скъсява живота ако температурата им се вдигне над 100 градуса. Халогените вдигат много по-висока температура.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете си имат вентилация, без значение дали са халогени или ксенон. За ледовете, аз от тия с вентилатор не бих слижил, щото спре ли вентилатора и ойде коня у ряката, а вентилаторите са от тия компютърните и живота им в полеви условия е съмнителен. Има лед кръшки с пасивно охлаждане, но са чувствително по-скъпи и според мен правилния избор.

Ако оставите задните капаци на фаровете отворени рискуватр след месец да търсите нови фарове, осоенко ако е дъждовно и локврно.

Аз бих рециклирал фаровете и сложил каквото препоръчва производителя.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да отбележа, че тези крушки с активно охлаждане имат освен вентилатор и РАДИАТОР, така че ако спре вентилатора, те автоматично стават с пасивно охлаждане. Пасивното охлаждане обаче изобщо не е за предпочитане, както става ясно. Освен това вентилаторите не са баш от компютър, само приличат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има радитор когато има вентилатор. Това не е пасивно ухлаждане и ако спре вентилатора не може да се каже че автоматично става такова. Това което става е чисто и просто повредено активно ухлаждане.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некакси съм +1 за CVT, качеството на вентилаторите съм готов да го коментирам с хора с опит в реални условия. Аз имам опит с тия дето изглеждат кат за компютри в офис среда, в среда с куче, в среда без куче и т.н. и опита ми сочи че са кекави и капризни. Един мой авер казва: ако един кор изглежда малък, вероятно е малък... с вентилаторите е същото... наличието на радиатор е като нискобюджетен презерватив, изглежда сигурно, ама няма ли вентилатор по-добре да премислиш, иначе и аз моем да духам, ама дебита ми е малък...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.03.2017 г. at 22:54, CVT написа:

Винаги има радитор когато има вентилатор. Това не е пасивно ухлаждане и ако спре вентилатора не може да се каже че автоматично става такова. Това което става е чисто и просто повредено активно ухлаждане.

ОООхлаждане.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като това те дразни, кажи на форумните администратори да сложат един български спел чекер, ако толкова държиш на коректен спелинг. На мен не ми е работа да изпълняяям функцията на компютърен алгоритъм заради тебе.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...