Jump to content

Подобрения по А3 1.6i


Михалев

Recommended Posts

Здравейте приятели имам въпрос на който се надявам някои да ми даде точен и пояснител отговор искам да вдигна малко мощността на моята А3 1.6 И 101 коня AKL 97 година. Кажете ми какво да направя мислех за турбо с интеркулер, но не съм сигурен дали е удачен ъпграде, но въпреки всичко кажете и вашето мнение. Благодаря предварително! :)

 

ПС: Ще допълня само, че отговори от типа "Земи си друго А3 с по-голям двигател" не са удачни имам си причина за да взема точно това! :)

Редактирано от Михалев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си сложи двигател от 1.8Т, ще ти излезе доста по евтино от колкото да направиш този мотор с турбо. Карантиите на 1.6 не са пригодени за турбо. Не съм чул някои да е слагал турбо на 1.6, но определено ако решиш да го направиш ще си сред първите :hilezh: А и цялата работа не е само да сложиш едно турбо и един кулер... някой трябва и да ги управлява и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали ще литне, но щом искаш да правиш "катъра" "кон" може да започнеш със смяна на инжектори, вдигане на налягането на горивото, леки ролки, лек маховик с твърд съединител, права генерация, чип тунинг, спортен филтър КН, олекотяване на купето. Много пари за незнайни резултати, но това може да се направи с атмосферката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си сложи двигател от 1.8Т, ще ти излезе доста по евтино от колкото да направиш този мотор с турбо. Карантиите на 1.6 не са пригодени за турбо. Не съм чул някои да е слагал турбо на 1.6, но определено ако решиш да го направиш ще си сред първите :hilezh: А и цялата работа не е само да сложиш едно турбо и един кулер... някой трябва и да ги управлява и т.н...

Здравей приятелю написал съм Подобрения по 1.6i не смяна на двигател

Незнам дали ще литне, но щом искаш да правиш "катъра" "кон" може да започнеш със смяна на инжектори, вдигане на налягането на горивото, леки ролки, лек маховик с твърд съединител, права генерация, чип тунинг, спортен филтър КН, олекотяване на купето. Много пари за незнайни резултати, но това може да се направи с атмосферката.

относно това дали е кон или не ти нямаш думата.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братленце, хората ти дават адекватно мнение. Това, че ти си се вкарал в някой детски филм е друг въпрос, просто те се опитват да те изкарат. Ако искаш да караш нещо по-живо сложи си друг двигател или направо сменяй колата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тоя двигател 1.6 не знам какви ПОДОБРЕНИЯ може да направиш ;) ако толкова много искаш подобрения върви си сложи един чип и си внушавай че колата ти върви повече :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Това е като да си купиш ВАЗ 2101 1.2 (62 катъра) и да го турбинираш :D

Не знам какво повече искаш от тази кола... Аз съм със същият мотор, за мен върви чудесно с това купе, разхода на бензин ме задоволява, данъка ми е 34 лв. и поддръжката г/д ми е без пари. :)

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всяко дърво свирка не става, и от всяка свирка дърво не става, са казали хората!

И аз не виждам какво може да се направи на тоз  мотор. Правилно са ти казали хората да смениш колата, с такава с 1.8Т или да насадиш в твоята 1.8Т...
Едва ли има някои които да се е занимавал да турбинира 1.6 като за същия модел(A3) има фабрично с 1.8Т...аз примерно си турбинирах фокуса 1.6 щото нямаше откъде да намеря 2.0 zetec турбо от фокус рс и да го насадя в моя, при мен се получиха добри резултати със cтоковите чаркове, но мисля че zetec 1.6 е c доста по-добра база за тунинг от 1.6 на А3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...