Jump to content

Покупка А4 Б5 1.9 тди 116кс


Recommended Posts

Здравейте,

 

Спрял съм се на следните обяви:

  1.  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11400343253636206&f1=details&slink=6liry8
  2.  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11392712595597296&f1=details&slink=6liry8
  3.  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11401114977234156&f1=details&slink=6liry8

Интересува ме дали някой е ходил да ги гледа на място въпросните коли.

По телефона ми сваляха звезди, на което не може да се вярва.

 

Проблема е че съм от Варна и покрай работата нямам много свободно време,имам желанието да отида в София но дали си заслужава.

 

И другаят ми въпрос е къде мога да закарам колите за оглед при някой от форума който разбира или да го взема с мен на място.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,заслужава си само колата от първата обява.Втората не ми харесва външния и вид,не си заслужава още със покупката да се впускаш в тенекеджийски ремонти със подбити прагове и др.Трета е тръгнал да гори фис дисплея на тоблото,счупена е поставката за чаши.

,това са неща за които все трябва да се дават пари,не са фрапиращи но са дразнещи.Това е моето мнение на първо четене при един бърз поглед на посочените от теб обяви.Заслужава си да отидеш да видиш на място само първата кола от обявите.Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без оглед няма да се размине.

 

Идеята ми е някой ако ходил на оглед да каже какво е видял,малко помощ ще е добре дошла.

Все пак да бия път от Варна до София и вземе се окаже че всички коли имат някакви забележки/дефекти за сериозен ремонт малко не си заслужава.

 

Някой ако има нещо в предвид за А4 Б5 1.9 tdi 99-00г. моля да го сподели. Ще ми е от голяма полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първата обява се откажи! Лакът на боята, на предния капак е паднал и като цяло не си заслужава, но тогава беше и на цена 5600 и не искаше да сваля  :stupid:

 

Втората обява не знам защо изобщо я заглеждаш. На живо сигурно ще е още по-голям поройник.

 

Третата на мен поне не ми я отваря (Търсената от Вас обява е изтрита или не е активна.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

За такъв отговор става въпрос.Това ме интересува дали е отдавна колата на пазара и каква е ценовата история.Благодарско

 

Ще гледам днес и други обяви да видим утре като звъня какво ще ми дрънкат джамбазите :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти е бюджета?

Защо си се спрял точно на помпа-дюза 116???

Ако гледаш кола от София, мога да ти препоръчам дизел сервиз за диагностика на дюзите и т.н.

Редактирано от Lazar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Бюджета около 5к.

Защо точно помпа-дюза,търся Б5 дизел 2000година със ESP.

Близо седмица четох теми във форума и ми е горе долу ясно за какво иде реч.Който си е купил читава кола е уцелил бонуса,но тези които са търсили евтиното без много да подбират,така наречените "разбирачи" после пускат теми колко бил калпав еди си кой мотор и започват истинските легенди,митове,слухове.

 

Не бързам от бая дълго време търся,защо София/около София- ами по голям избор.Във Варна и района пълна трагедия.

 

И така оставам си с надеждата че скоро ще се появи моята колата :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога проблем с лака по някакъв детайл е основание за отказ от оглед поне? Този капак за два дни ще е като мебел и ще може да си правиш прическата на него. Или причината да не си заслужава е друга? На 5600 е била скъпа, но сега цената е добра. 

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Проблема не е в лака на предния капак,а в това че първоначалната цена е била 5600 а сега е 4500 със регистацията.

От един авто джамбаз разбрах,че това е трик да може да се отърват по лесно от даден автомобил на който му има нещо нередно или в по добрия случай(малко вероятно) да е на зор с кинтите и да иска да я продаде по бързо.

 

За това става въпрос.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо общо с който и да е "авто джамбаз". Нали не мислиш, че в момента на пускане на обява за продажба на кола или мотоциклет телефонът ти почва да звъни и това се продава до края на седмицата :)  . Ако е скъпа - много е скъпа; ако е евтино - тц, нещо гнило има. Пазарът е залят, търговия има вяла и много коли си седят и чакат новия си собственик.

Не те навивам да биеш път до София да видиш точно това а4, да не ме разбереш погрешно, но за мен нито капакът, нито непродаденото ауди за това време е основателна причина да не се види. За 5600 явно не е могло. Сега обаче има голям шанс. Но ти живееш много далеч и е по-добре да разгледаш други предложения от твоя регион и най-добре град Варна.

Просто като пример ще дам моят мотор и моята кола. Преди години ги бях пуснал за продаване. Един звънна за мотора и се отказа да идва да го гледа. За колата питаха двама на лични съобщения и до там. Да съм искал отърваване от тях, да съм вдигнал ръце? Че аз си ги карам редовно и са чудесни. Според мен хората едно че нямат пари (болшинството потенциални клиенти ~4500 лв), ами не щат да е с по 8 носача, искат доста по-нова година автомобил и ако може да не е ПД, а нещо аефен примерно... Като ще е ПД да е 131. Те пък са в В6, които пък са скъпи и е такива неща може би си мислят някои.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!
 

Не става въпрос за теб.Не знам за защо го вземаш толкова навътре.

 

По принцип хора всякави,както продавачи така и купувачи.

Знам какво търся за разлика от повечето.

Важното в крайна сметка е да има баланс на Цена/Качество.

 

Поздрави

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди б5 фейслифт от 2000г, може да търсиш и с код на мотора AVG. Доста са редки като вариант, но за мене това е мотора. Макар да е механично AFN, определено е по - динамичен от него и работата на мотора е по - тиха. Спрямо п.д. 116, имаш по-евтина подръжка откъм дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде написах ли, че дюзите се повреждат на AJM масово???? Или може би господин заядливия ми чете мислите, без да съм си помислил нещо.

Или може би излъгах някъде че дюзите на AVG са по-евтини от на AGM? Айде помисли малко и ми кажи къде съгреших, че са жегна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога проблем с лака по някакъв детайл е основание за отказ от оглед поне? Този капак за два дни ще е като мебел и ще може да си правиш прическата на него. Или причината да не си заслужава е друга? На 5600 е била скъпа, но сега цената е добра. 

 

Проблема е там, че като му звъниш на този, за колата ти казва, че всичко е перфектно. Така, отиваш с нагласата за уж запазен автомобил поне по снимки и приказки и в един момент какво става. Паднал лак, задрани брони и още нещо имаше сега не се сещам беше преди 8-9 месеца. Отгоре на това на голям го раздава. Разбира се, че ще си тръгне веднага човек.

Предпочитам и на други да спестя разочарованието.

Тя колата ако му беше стока отдавна да беше замина, не мислиш ли?

 

За справка по онова време само една Б-5ца  си заслужаваше в Дупница, но тя замина за точно два дена. Всичко друго беше пълна скръб на БГ пазара без значение от цената.

 

Без тези, които им търсят по 7К лв+ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама написа поддръжка на дюзи - поддръжка,ремонт или смяна на дюзи се прави май при повреда.Освен това всички стават доста ДОСАДНИ с това,че непрекъснато като ярмомелки повтарят различни комбинации от следните думи:дюзи,помпа,турбо,ужас,ремонти,скъпа поддръжка,сглобени в някакво лирично словоизлияние.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще нямам намерение да се оправдавам какво съм написал. 

Написъл съм самата истина, че дюзите на AVG са в пъти по-евтини от тези на AJM. В крайна сметка това са вече стари коли и може да се наложи.

Имам преки наблюдения върху AFN, AVG и АJM и за мене и трите мотора са добри, но AVG е с най-малко недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука пак ще се намешам като черна станция:

Всяка една тема относно А4 (В5) започва и свършва по един и същ начин.

 

По завоалиран начин ще го кажа:

 

- Искам 15 годишна кола,с това с онова,запазена,читава ама не ми се дават повече от хххх лева защото чух това,ама ако стане онова ама незнам си какво ... така няма стане колеги дано го разберете ...

 

Успех на колегата в покупката и дано намери нещо читаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С молба към колегите които смятат да пишат за напред в темата:

 

Моля само с предложения за даден автомобил които им е направил впечатление че е читав.

Чесането на крастата на други места.

 

Не искам темата да стане както всички останали от типа защо точно това ама то много се чупи и излишни коментари за слухове какво можело да стане.

 

При интерес от моя страна за определен автомобил си има хора които разбират и се отива при тях на диагностика.

 

Надявам се следващия пост по темата да бъде с някакво предложение.

 

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега прав си затова, което написа.

Ето ти едно предложение, което е пуснато във форума и колата е от Бургас. Лесно може да я видиш.

Двигателя е точно 116к.с. и имаш бонус quattro. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11400219984171674&f1=details

Цента е нагоре, но може би си струва да бъде погледната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някакви подобни пари има форумна, която сигурно е най-читавата на пазара в момента  :zustimm: 

 

http://www.cars.bg/c394819

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей, колега прав си затова, което написа.

Ето ти едно предложение, което е пуснато във форума и колата е от Бургас. Лесно може да я видиш.

Двигателя е точно 116к.с. и имаш бонус quattro. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11400219984171674&f1=details

Цента е нагоре, но може би си струва да бъде погледната.

 

Днеска се чух с човека.По думите му добре поддържан автомобил.

Ще се ходи другата седмица на оглед.

 

За някакви подобни пари има форумна, която сигурно е най-читавата на пазара в момента  :zustimm: 

 

http://www.cars.bg/c394819

 

Много добре изглежда.

Но търся комби,че съм с малко дете и багажа в момента е в повече.

 

Мерси 

Редактирано от hohomot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази форумната се продава повече от година,а може дори и 2 години !!! в авто обявите,интересно защо ли никой не я е купил до сега???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е форумна, защо не е пусната във форума.

Форумна не значи най-читава. Често се преувеличава с това нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...