Jump to content

Моля помогнете - проблем със скоростен лост


самуела

Recommended Posts

Колеги, много ви моля помогнете с идея за това какъв може да е проблема.

 

Дадох колата на майка ми преди час, връща ми я със скоростен лост, който свободно се върти на 360 градуса и колата едва се движи........... ясно е, че ще се ходи на сервиз, но какво може да е?

 

Дали е строшила скоростната кутия или става въпрос за съединител? "Изведнъж станало", тя нищо не била направила.

 

Задна скорост по никакъв начин не може да се включи, все пак някаква скорост захапва и колата тръгва едва-едва. Тя я е насилвала, представям си какви обороти е вдигала за да развие скорост. И ми я върна миришеща на изгорели кабели.................

 

Благодаря ви предварително за помощта!

 

п.с. изобщо не знам как ще стигна до какъвто и да е сервиз :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A3/8L/ съм имал 1.8,но чак такъв проблем не съм виждал.

Другото,ако е тоя мотор 1.6 на А3/8L/,колегите говорят за проблем в ск. кутия-може и да не съм прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много ви моля помогнете с идея за това какъв може да е проблема.

 

Дадох колата на майка ми преди час, връща ми я със скоростен лост, който свободно се върти на 360 градуса и колата едва се движи........... ясно е, че ще се ходи на сервиз, но какво може да е?

 

Дали е строшила скоростната кутия или става въпрос за съединител? "Изведнъж станало", тя нищо не била направила.

 

Задна скорост по никакъв начин не може да се включи, все пак някаква скорост захапва и колата тръгва едва-едва. Тя я е насилвала, представям си какви обороти е вдигала за да развие скорост. И ми я върна миришеща на изгорели кабели.................

 

Благодаря ви предварително за помощта!

 

п.с. изобщо не знам как ще стигна до какъвто и да е сервиз :(

Най-вероятно проблема не е сериозен и е от щангичките на скоростния лост.Отиди на сервиз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвали проблема е в счупена кутия.По-вероятно е проблем в лостовия механизъм.Има няколко щангички с шарнирни накрайници и вероятно някой е счупен.Другото което е възможно да е станало е привода от лоста до тези щангички да се е разхлабил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам във форума да питам за моят проблем и гледам тема за същата драма :)
На мен ми се случи същото нещо днес. Сутринта излизам без никакъв проблем, паркирам и след два часа се връщам в колата и хоп изненада. Нямам втора скорост, четвърта влиза някак си на фантазия имам чувството, че на половина даже но се чува едно желязно тракане..Втора изобщо не иска да влезе. Първа, трета и пета.. Но колата е без мощност.

Никакъв проблем не съм имал преди това, предните дни или месеци. Колата си вървеше добре, и изведнъж се случи това. Дори сутринта не даде никакви признаци за предстояща повреда. Поне да тракаше нещо да се досетя, че има проблем. А то от  нищото се случи.

КОлата е Ауди, А3, 98 г. 1.8 Турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Проблема наистина не беше толкова сериозен, колкото първоначално си мислех - оказа се, че точно някаква щангичка (цилиндричен лост около 20см) е дала фира. Хванах сервиза в края на работното време и ми смениха само нея, сега поне имам скорости (всички без втора - влиза на магия от време на време), остават някакви тампони на скоростната кутия да се сменят и се надявам всичко да си дойде на мястото :)

 

Благодаря много на всички за мненията и помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...