Jump to content

Грешка в ABS модула


georgi_k

Recommended Posts

Здравейте колеги,колата е на приятел пасат б5 2000г AJM 1.9тди помпа дюза.Свети му лампата на абс.Закачихме я на вагкома но при влизане в модула на абс ми казва че не намира такъв контролер.Влизам в engine и там ми дава грешката 18057 Powertrain Data Bus;Missing Message From ABS Controller P1649-35-10-intermitent.

Проверихме бушоните,здрави са,буксата е чиста без окиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се само електрониката през подкалника, носиш я на сервиз, ремонтират я, монтираш внимателно и заспива. Обикновено гаранцията на такъв ремонт е 1 година. Аз съм носил такъв модул в Княжево и освен нелюбезното отношение съм доволен: модула си работи вече повече от 1.5 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,оправихме грешката на АБС благодарение на колегата  vlladii.Изпратих му електрониката на АБС поправи я и я върна.Днес я сложихме на колата и нямаше никакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Радвам се, че помогнах и че вече имате изправна, важна за безопасността при шофиране система на автомобила.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят АБС работи вече, също благодарение на колегата Vlladii.

 

Първо светна лампата и и удивителната в средата на дисплея. При диагностиката - нямаше грешки.

След намесата на колегата /изпратих му само ел. блока/, сега всичко е ок; 

 

Огромно благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите:
Светва жълтата лампа на ABS-a и "удивителната" т.е. ръчната ли? По-точно тя примигваше ли или светеше постоянно все едно е дръпната на горе?
Имате ли текста на грешката, за да го видим и ние :)
Поздрави и лек ден! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаде бях попаднал на твои мнения из форума и останах с впечатление че си след 99-та. Моята кошница е 97-ма и мисля, че тази екстра я нямам.

:huh:

Редактирано от ikan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не виждам връзка между задни накладки и проблема с абс модула,по-скоро е някакво съвпадение.

Към колегата Икан текста на грешката съм я написал в първия пост.

Редактирано от georgi_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще вържа тия дни колата и ще постна грешката, за да не се гадае на сляпо. (Ставаше въпрс за отворена верига на сензор на задна дясна или лява гума). Интересувам се от симптомите на останалите коли, за да си направя изводи и за моята. Да не се окаже почистване на връзка, а аз да карам целият модул на ел. техник.

Поздрави, приятели!

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

И моят АБС работи вече,  благодарение на колегата Vlladii.


Точен и Коректен е !!!!!  Както се разбрахме , така стана !!!


На ВАГКОМ не ми засичаше АБС и лампите светеха на таблото / АБС и червена с удивителен знак, и 3 звукови сигнала при всяко палене/


Изпратих му само ел. блока по куриер - /отремонтира го много бързо/, сега всичко е ОК; 


Загаснаха лампите на таблото и АБС работи. Много съм доволен .


Благодаря !


Редактирано от taft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте някои може ли да ми каже каде могат да ми направят ABS на А4 1999г вече два пъти ми светкат лампите и сменям целия АBS и след една г пак ми светна.Някой ако има номера на човека който ремонтирва ABS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 6/25/2014 at 0:29, vlladii написа:

Цитиране на предходен пост!

Радвам се, че помогнах и че вече имате изправна, важна за безопасността при шофиране система на автомобила.

Vlladii може ли телефон за връзка и каква е цената за отремонтирането на този проблем

Редактирано от светла
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...