Jump to content

А6 1,9 TDI Multitronic


cefy

Recommended Posts

Химика,като дойдеш на някоя среща ме подсети да си поговорим защото изобщо не си в час(не се засягай) и ще ми е много по лесно да ти го обясня за 10мин. на живо отколкото да изпиша 2 станици тук.

P.S. 1.8T multitronic не че чупи...чак толкова много де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, то, мултитроник не е еднакъв при бензинови и дизелови мотори, освен това издържа около 200 000км., освен това много зависи и начина, по който се кара колата! Справка 2.5ТДИ супер мотор, качества уникални - ама го карат като бензинова бегачка, правят му 300 000км., идва в БГ и се почва: Лелееее къде са ми кобилиците, ами на долния етаж при буталата. Лелееееее ама тоя клапан що е такъв недорасъл, не е недорасъл изгорел е като битълсите. Виииииииииуууу ама са кво и стана на тая кола че с 200 ми се осветка таблото, ми ГНП-то ти е износено защото колата ти е на реални 100 000км., дай 1300лв. да го съживим. и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Химика,като дойдеш на някоя среща ме подсети да си поговорим защото изобщо не си в час(не се засягай) и ще ми е много по лесно да ти го обясня за 10мин. на живо отколкото да изпиша 2 станици тук.

P.S. 1.8T multitronic не че чупи...чак толкова много де...

Лошото е, че не идвам на срещите у шопско, понеже през weekend-а съм си в Пловдив и развивам там своята клубна дейност... Не знам кое те накара да ми лепнеш такава квалификация, но нямам нищо против да бъда ограмотяван, така че посочи ми с 1-2 думи къде се заблуждавам и дай някакво URL да четем.

P.S. На 1.8Т заради по-ниския въртящ момент ли му издържа по-дълго мултитроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се пише....Живот и здраве като се видим в Пловдив....Казах ти да не се засягаш...Няма къде да ти посоча да четеш....Да,един от проблемите е въртящият момент.

Айде с две думи:Audi = Torsen

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Момчета,

Много се радвам да прочета истории около Мултитроник. От скоро карам А4 1.9 131 с такава кутия и съм доста резервиран към нея за момента, и се надявам да не се разочаровам от нея. Моят кола е 8.2004 г. и е на 180 000 км. За момента кутията ми работи безотказно и се надвам да продължи така. По отношение на Концерна АУДИ напълно подкрепям Вашето мнение, че не може така да се губят клиенти. И все пак тези кутии се произвеждат и вграждат в колите и може би нещата не са толкова страшни (поне аз така се надявам). Много четох за тези кутии и си мисля, дефекти в тях биха били доста рядко, просто няма какво да се счупи и според проблема е във въртящият момент, който кутията предава. Така се разтяга веригата. За автомобили с по нисък въртящ момент, акто 1.8 Т или 1.9 ПД не е толкова страшно. Сменяйте маслата и филтрите с оригинални и карайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултитроника си има лечение! Ако колата е до 5 годишна й правиш каско в Бустрад като застраховаш и двигателя. За момента мисля само те предлагат тази опция. Ако недай си Боже се прецака Мултитроника, директно ти купуват нов. Онзи за 17те бона... Вече е тествано и работи, пичовете са коректни от всякъде.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,

Много се радвам да прочета истории около Мултитроник. От скоро карам А4 1.9 131 с такава кутия и съм доста резервиран към нея за момента, и се надявам да не се разочаровам от нея. Моят кола е 8.2004 г. и е на 180 000 км. За момента кутията ми работи безотказно и се надвам да продължи така. По отношение на Концерна АУДИ напълно подкрепям Вашето мнение, че не може така да се губят клиенти. И все пак тези кутии се произвеждат и вграждат в колите и може би нещата не са толкова страшни (поне аз така се надявам). Много четох за тези кутии и си мисля, дефекти в тях биха били доста рядко, просто няма какво да се счупи и според проблема е във въртящият момент, който кутията предава. Така се разтяга веригата. За автомобили с по нисък въртящ момент, акто 1.8 Т или 1.9 ПД не е толкова страшно. Сменяйте маслата и филтрите с оригинални и карайте.

При колите 2004 година най-мощния мултитроник е 2.7тди - 380 NM ако не ме лъже паметта - твоя е 310 така че разликата е доста малка. Мисля си че е важна поддръжката и доколко се гони спортно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Мултитроника си има лечение! Ако колата е до 5 годишна й правиш каско в Бустрад като застраховаш и двигателя. За момента мисля само те предлагат тази опция. Ако недай си Боже се прецака Мултитроника, директно ти купуват нов. Онзи за 17те бона... Вече е тествано и работи, пичовете са коректни от всякъде.

Визка,

стар мошеннико...,

я разясни малко това...

плииз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...