Jump to content

Ауди Б4 АБК смяна на тампони


KrisoB4

Recommended Posts

Добър вечер колеги . Понеже старата тема за колата я няма , или не мога да я намеря пускам нова , в която ще добавям всичко правено по колата и проблеми за отстраняване . Понеже от камара време съм занемарил задният мост днес се изръсих с 60 лв за втулки на носачите от пред 4 втулки , който вече са монтирани и 2 задни втулки , който не съм монтирал . Ще търся сервиз за да ги сменят не искам да рискувам . Та не знам колко са добри тези втулки ще добавя снимки на задните втулки да кажете заслужават ли си цената от 20 лв да 1 брой . Също така искам да ви попитам защо толкова бързо къса втулките на предните носачи . Дали самите носачи не са в ред и на идея си нямам . А предните втулки ги взех по 6.70 лв за 1 брой и те са същата марка като задните. Сега в Понеделник съм на реглаж на предницата . Така искам да ви попитам каква марка амортисьори да си поръчам за от пред и за от зад че са дали фира и те !!! Питах за '' Монро'' тъй като знам че са много добри но в магазина продавача ми каза да не скачам на маркови понеже не били качествени и почна да ми показва някакви Китайски боклуци ....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм, чудесия ..
Кфо ще се занимаваш с Боге или БилщаЙн ... Купи си Кофап ... Страшни са ти казвам - докато ги носиш, и се разпадат ?!  :steinigung:  :hilezh: 
Какви са тия майстори, опазил Бог ..
Съсипват се тампоните, защото манчовците ги стягате докато колелата висят !
Тампони се стягат когато колата е на земята !
Задните тампони не седят как и да е спрямо моста ! Имайте го предвид при монтажа ! :zustimm:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е да стягат се когато колата е стъпила на колелата си това го знам . На задните няма да ги сменям аз !!!14062014564_d30a5_31448298.jpg

Редактирано от KrisoB4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си монтирал от тея Феби-та много ясно, че ще се разбиват за отрицателно време. изкарват най-много 10 000.  Аз феби не слагам вече никакво - веднъж ми стига да ги пробвам - ни тампони, ни нкрайници, ни шарнири са ми изкарвали.

Взимаш Лемфьордер. За задния мост също. Но имай в предвит, цените са двойни на тея евтинийки. Другия вариант е да пробваш с тея българските тампони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от Феби нямам оплаквания. До като бях още само на предно сложих на задния мост фебита и караха 3 години, след което моста го свалих и тампоните си бяха още живи. На предните носачи също съм с феби и не мърдат... до ден днешен са на колата, май вече и те ще станат на 3 години.

Смяна на предни тампони

Опорни втулки за предни тампони

Смяна тампони на заден мост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните втулки на носачите аз съм ползвал ЛЕМФЬОРДЕР и карат макс 20 000 км. и то извънградско, монтажа е извършван грамотно. За сравнение с носачите (по-скоро единия, другия по-напред ремонтирах заради голяма дупка) с които беше колата от Италия направи само при мен 84 000 км. Според мен факторите оригинална част, а не избиване и набиване на тампони е от значение....

За задния мост тези тампони ще ти вършат работа, но пак трябва колата да е на гумите си при затягането им , защото моментално ще започнат да скърцат и след известно време да се скъсат.....Аз сменях само десния заден тампон преди време, беше 15 лв......минах над 50 000 км. и така продадох колата, без да е мръднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на предните носачи съм с ЛЕМФЬОРДЕР вече близо 50 хил. км. и нямам оплаквания , за разлика от тези на магарето , същата марка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

....от форума ли си ги купувал или от магазин....тук става интересно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....от форума ли си ги купувал или от магазин....тук става интересно.

От Жорката Gsb . На магарето пак казвам задните със сигурност се разхлопаха отдавна , но на носачите наближават 50 хил. вече .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , как се разбира , че тампоните на задния мост са за смяна?

При минаване с ниска скорост, около 10 км. примерно, през дупки....чува се едно чукане в задния мост на колата. Като се качи на подемник и при натиск с ръка или щанга, но по-силно се вижда как мърда моста в скъсания тампон.

От Жорката Gsb . На магарето пак казвам задните със сигурност се разхлопаха отдавна , но на носачите наближават 50 хил. вече .

Ясно....защото и аз ги купувах от колега от форума, но толкова изкараха към 20 000 км. Зимата смених всички тампони по магаре и носачи, но продадох колата скоро и не знам вече те колко ще минат при новия собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Принципно аз имам два с супортите за вентилирани дискове 256 мм. Апаратите са след профилактика ( нови гумички , маншони на водачите , смазани и раздвижени ) . Ако имаш интерес пиши на л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...