Jump to content

Audi A6 2.5TDI Quattro 2003


Stallone_PKG

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си взех Audi A6 2.5 TDI quattro avant 2003 г. Колата беше поддържана и обслужвана редовно, това установи и проверката в сервиза. Като комфорт, екстри и мощ колата е уникална! Чудя се защо над 60-70% от потребителите във форума намират този двигател за много проблемен. Дано занапред да нямам големи проблеми, но ще ми е интересно някой друг собственик точно на такъв модел да ми каже своите впечатления! Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз карам този мотор само че 180hp 2001 предно типтроник съм и аз.Нямам проблеми за сега поддържай си е и си свиркай.Каквото ще става то ще си стане ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

И аз така викам, angelpeshev, трябва така да се разсъждава - всичко е на късмет, защото ако почне човек да чете негативните коментари, може да намразиш колата си и без да й има нищо:)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си е не се занимавай с глупости.Стари нови двигателя такъв ,толкова си имал възможност ,това си си избрал на теб нали ти харесва.Който каквото ще да говори,карай си е с кеф,много  километри ти пожелавам с нея и  безпроблемни да са ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай колега , карай си количката смело. Аз имам същата , като на колегата angelpeshev , само че куатро и всеки , като ме види ми казва само едно "много хубава кола си си купил ,но защо 2.5" и аз не мога да ги разбера. Вярно че не за всеки (скъпи части) , но пък удоволствието да я подкараш ... несравнимо . карай и поддържай, и няма да имаш проблеми ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Радвам се да прочета такива мнения, мерси колега! А твоята и тя ли е 180 коня? Наистина удоволствието, особено в извънградско е невероятно:)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери пак объркал си.Има комбинация предно+типтроник.Много хора спореха и накрая се оказа ,че има 2001 година е типтроник 180пс 

jan. 2000 - jun. 2001 
diesel, 132 kW (180 hp); 4000 rpm, 5 speed, sequential automatic
Редактирано от angelpeshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като още колата ми е съвсем нова и не съм напълно в час с нея, да попитам - нормално ли е като подам рязко газ, и при отпускане на педала на газта под капака да се чува леко виене (като от въздух)?



Както писах по-горе колата е А6 2.5 ТДИ куатро автоматик авант 2003

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Радвам се да прочета такива мнения, мерси колега! А твоята и тя ли е 180 коня? Наистина удоволствието, особено в извънградско е невероятно :)

180 коня куатро типтроник ... 

 

Тъй като още колата ми е съвсем нова и не съм напълно в час с нея, да попитам - нормално ли е като подам рязко газ, и при отпускане на педала на газта под капака да се чува леко виене (като от въздух)?

Както писах по-горе колата е А6 2.5 ТДИ куатро автоматик авант 2003

 

това е готиното на този двигател, отпускаш газта и звука от турбото ти гали ушаците :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е вече готова колеги 4 вала,повдигачи,кобилички,парички,и пълно опслужване на ангренаж =3000 лева с 1000 лева отстъпка на частите,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, стига бе човек. Тая тема (поредната за душегуба) беше създадена с цел - самоубеждение колко е безпроблемен мотора, ти сега започна с валове и т.н. Съобразявай се малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е вече готова колеги 4 вала,повдигачи,кобилички,парички,и пълно опслужване на ангренаж =3000 лева с 1000 лева отстъпка на частите,

е вече ще и се радваш  :dance: завиждам ти  :hilezh:

 

Ее, стига бе човек. Тая тема (поредната за душегуба) беше създадена с цел - самоубеждение колко е безпроблемен мотора, ти сега започна с валове и т.н. Съобразявай се малко.

на всяко 2.5 може да се случи , колега можеш ли да дадеш пример за някои по-здрави двигатели независимо от какъв сорт са ,било то бензинови или дизелови ,защото за мен лош двигател няма, има мърляв собственик ;) , все пак във форума съм чел за проблеми с всеки един двигател било то 2.5 - 1.9 - 2.4 - 2-8 - 4.2 - 2.7бт -3.0 в6 - 1.8 или 1.8т ,така че пак повтарям ,че не е от двигателя ,а от собственика  :zustimm: лек ден

Редактирано от nestle_2o1o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добронамерено се пошегувах :zustimm: !

...можеш ли да дадеш пример за някои по-здрави двигатели независимо от какъв сорт са ,било то бензинови или дизелови...

Прав си, не мога...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с всеки един двигател било то 2.5 - 1.9 - 2.4 - 2-8 - 4.2 - 2.7бт -3.0 в6 - 1.8 или 1.8т 

Taка е. Въпроса е ремонта да не струва колкото колата, че и нагоре. Към тия 3000 лв, като прибавиш скъпия ангренаж, слабата помпа, счупения автомат и цената отива на 5000 +. И това за кола горяща 10-13/100 и не вървяща за конете си.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180 коня куатро типтроник ... 

 

 

това е готиното на този двигател, отпускаш газта и звука от турбото ти гали ушаците :dance:

:respekt:

Ее, стига бе човек. Тая тема (поредната за душегуба) беше създадена с цел - самоубеждение колко е безпроблемен мотора, ти сега започна с валове и т.н. Съобразявай се малко.

 

Сега разбрах целта на темата ми, благодаря bokouser :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...