Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нашите имат само "двигателен" ограничител ;) като ъпгрейднеш на S3 ще ти кажа как да махнеш електронния, но няма да е с VCDS ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, и на RS3 да ъпгрейднеш пак ще ти кажа ;)) споко ;)

Но обратно на въпроса ти - електронен ограничител се слага на 250 км/ч. само на тези двигатели, които имат способността да надминат тази граница. В A3 само 3.2 го може. Иначе още S3 и RS3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега много добре обесняваш,аз се мъчих да пусна опцията изпрати ме до вкъщи,но ми стана ясно че трябва да имам сензор за светлина,а иначе в adaptacion ми излиза като екстра и фаровете се пускат като дам на контакт и се блъсках докато не видях най-накрая тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във VCDS не излизат "екстрите", а всички поддържани от съответния контролер опции, които могат да бъдат активирани или деактивирани в зависимост от конфигурацията на автомобила!

Нещо, което е писано и по-назад: много, много малко са "скритите екстри", които човек може просто да отключи софтуерно, без допълнителен хардуер/инсталация!! В повечето случаи дори се касае по-скоро до настройки, а не до допълнителни функции! Опасно е да се бърникат неща, от които нямате никаква представа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега много добре обесняваш,аз се мъчих да пусна опцията изпрати ме до вкъщи,но ми стана ясно че трябва да имам сензор за светлина,а иначе в adaptacion ми излиза като екстра и фаровете се пускат като дам на контакт и се блъсках докато не видях най-накрая тук!

аз нямам светлинен сензор, но имам coming home/leaving home :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и би ли споделил как работи - вероятно и в светлата част на деня? :eusa_angel: Може да споделиш, ако си правил нещо допълнително, за да заработи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя.Първо колата ми е 2008 година. bsdnikolov ми помогна . по точно той го направи. Иначе работи по следният начин.Колата например е заключена.Отключвам с дистанционото и фаровете светват . Ако отворя вратата след 5 секунди например веднага спират да светят, нищо,че сме ги нагласили на 20 секунди.Запалвам колата.Карам където карам.След което заключвам колата и фаровете светват пак за 20 секунди и после спират.Колата ми нямам светлинен сензор, но модула ми понеже е по-нов от на повечето 8p и чрез него може да се задейства.Иначе bsdnikolov прокара едно кабелче , за да може да го активираме.Работи постоянно няма ден, няма нощ.Ако искам да го спирам през деня трявба да си купя ключ с опция пускане/изгасяне :) Но за повече информация питайте bsdnikolov :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Bsdnikolov ме консултира  по същия казус. Аз също нямам сензор и по тази причина не смятам за уместно да  ползвам тази функция тъй като ще е активна постоянно. Въпрос на личен избор. :eusa_angel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт. въпрос на личен избор. може да не е активна постоянно, само ако си смениш ключа за светлините с опция за включване и изключване на coming home/leaving home

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти върши работа. Но имай едно на ум с него. При по-продължителна работа с него (над 15-20 минути включен в OBD-то) има навика да не променя Coding-а, въпреки че твърди че е сменен успешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здр. Можете ли да ми помогнете да гледам данните на дебитомера и ламбда сондите?Къде и как се стават нещата?Какви стойности да гледам и кой параметри да нормални и кой да извън границите?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кода на мотора е??? Как да ти кажа каналът, като не даваш кодът. Нямам намерение да се ровя за инфо, което по презумция трябва да дадеш. Това за дебитомера. А ламбдите се гледат на осциолоскоп. VCDS става за general fault! При съмнения за некоректни данни от тях, осциолоскоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска мислих и се чудих попринцип функциите на волана от самият волан ли се определеят или от самото радио/навигация ?Днеска се возих в една А6-ца 2009 година и примерно волана е същиятр като моя, но примерно от волана може да си спира звука и да го пуска с едно натискане на копчето.Значи би трябвало това нещо да реагира в зависимост какво радио// навигация имаш вградена в колата?Аз лично на моя волан мога да намалявам звука, да сменям песента/радио станцията и примерно като слушам мп3-ка да я превъртам напреде..Дали в адаптациите на радиото може да има нещо за спиране и пуснаке на звука ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети и ще намериш отговора. Дискутирано е.  :verweis:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=167076&page=1

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Concert II - дигитален скоростомер.

 

Днес имах доста свободно време на работа и докато си гледам клипчета на Аудита в youtube, попаднах на това:
https://www.youtube.com/watch?v=l6CJBiiXusY

На кратко, човека показва как със задържането на MENU бутона + бутона за включване може да се показва дигитално моментната скорост в км/ч.
Естествено веднага слязох до колата да го тествам и...не работеше... :)
Попрочетох още малко и намерих решение:

http://oooo-a3.blogspot.co.uk/2006/06/vag-com-coding-reference.html

 

post-95712-0-60630600-1451833031_thumb.p

 

На посоченото с червената стрелка място, трява 0 да се замени с 4..

Ето го резултата:

 

post-95712-0-31607100-1451833213_thumb.j

post-95712-0-89063600-1451833213_thumb.j

 

Снимките са с лошо качество, но се вижда криво-ляво :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата , но никъде не срещнах, как можем да си променим(да зададем/променим стойностите)за интервала на смяна на масло и т.н/ servise inspection? * за мен лично от 15к/км искам да го задам на 10к/км

-по спомен бях го чел ,някъде тук из форума преди, но сега не мога да го намеря,малко помощ ;)

ОТГ:

*ето го , нещо такова трябва да е

1.08мин. Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой активирал ли е успешно пускането на предните халогени при завиване или пускане на ляв/десен мигач на 8п ?

 

Немрих инструкции за  VW, но изглежда са за по-новите модели :

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf/Jetta/Bora_%281K/5M%29_Tweaks

 

Cornering Lights via Front Fog Lights active when applicable

  • Enable "Internal Turn Light Control Algorithm active"
  • Next, Enable "Turn Lights via Fog Lights"
  • Additional [Adaptation - 10] options may be available for dimming duration activation/deactivation

Notes: After Cornering Lights via Front Fog Lights is active, the lights may work under the following conditions:

  • The headlights must be turned on and the steering wheel must be in the turning direction.
  • The headlights must be turned on and the turn signal must be on in the turning direction.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Нарича се светлина в завой, работи чудесно, допринася осезаемо особено в определени ситуации. Има и допълнителни настройки като скорост над която да не се активира в завой. Поддържа се обаче само от късните МоделГодини на модела (при всички положения не преди фейслифт)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че няма да тръгне на 2006-та (пак се води faceflit :D ).

Като се прибера, ще видя дали въобще имам опциите в компютъра.

Днес ще пробвам да активирам и Emergency Brake Lights функцията.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се води никакъв фейслифт :) A3 8P има само един официален фейслифт и той е от 2008-ма. :) не, никакъв шанс при теб, контролерът ти не го поддържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...