Jump to content

Как да си зануля инспекцията за маслото ?


audi A3 200+

Recommended Posts

имаше някаква комбинация с копчетата на таблото но не се сещам как беше, някой да ми помогне колеги :) колата е А3 2002 г.  1,8 Т  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От --- Main Screen ---, се влиза в --- Select Control Module ---

179820719.gif

 

От --- Select Control Module ---, се влиза в --- 17-Instruments ---179820720.gif

 

От --- 17-Instruments ---, се влиза в --- Adaptation-10 ---

179820853.gif

 

До втори канал, можеш да стигнеш или, чрез падащото меню (в горния край на прозореца), като от там избереш Service Reminder,

180052636.gif

 

или като напишеш 2 в полето ---Chanel---, или с бутона ---Dn--- от дясно на полето ---Chanel---, да стигнеш до 2. Полето под него  ---Stored value---, ти показва текущата стойност в момента ( 1 ).  А в полето под него  ---New value---, задаваш новата стойност. Пишеш цифрата 0 и после даваш  ---Save---

180052637.gif

 

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

прочетох всяка възможна тема, но на моят проблем решение не намерих.

Смених маслото, това добре. Майсторчето опитало да занули чека, но неуспял. Ходил при по добър майстор и той така. Със елементарната комбинация, също не успях да нулирам сервиза. В момента ми показва ин2. 

Какво да направя, моля за помощ.

Колата е А4 Б5 1,9 тди 81 кв 1997г.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с копчетата и моята е същата,трябва ти кабел с вагком.Аз го правя така.В 17instruments-adaptation10,променят се стойностите в канали 05,06,07,и 0,8.На канал 05 пишеш 12,тест и сейф.На 06 пишеш 24 тест и сейф.На 07 пишеш 36 тест и сейф.На 08 пишеш 72 тест и сейф.Всички тези стойности се въвеждат в полето new value.Това е за А4 преди 98г.след това може и копчетата от таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Понеже нямам вагком, сам няма да успея. Поръчах си от ebay, дано успея да го подкарам. В най лошият случай ще го нулирам на лято. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък от е-вау. В OLX вървят по 17-18 лева. От е-вау колко ще спестиш, лев - два, а ще го чакаш сумати време.

http://olx.bg/i2/ads/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&currency=BGN&q=kkl&view=gallery

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам как мога да от Vag com да накарам всички стрелки на километража да се изпълнят и може ли да се гледа  моментния разход  по време на движение  ? Мога ли да си видя реалните км ,защото ми ги показва  когато сканирам за грешки,но нз дали са реалните . Кабела ми е черен 12.1 закупен за 40-50 лв преди година .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за стрелките. Поста съм го правил за 8Р, но при 8L ще е подобно:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=162779&p=2353811

 

Ето ти линк към Ross-Tech, с обяснение как да видиш реални километри. Имай предвид, че ако са ти пипали ECU-то, като нищо са ти сменили и там стойността и тогава и господ не знае на колко км. реално е.

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-15-Mileage.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стрелките и всички лампи -17 instruments-output test-next.За реалните километри Applications-EDC 15-16 milleage-Read,но на моя кабел този бутон е неактивен,предполагам трябва по-скъп кабел не съм запознат.Моя е 40лв от склад66.За моментен разход мисля че е:Engine-Meas.Blosc-08.-Group 15канал третото поле пише Fuel Consyption.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък от е-вау. В OLX вървят по 17-18 лева. От е-вау колко ще спестиш, лев - два, а ще го чакаш сумати време.

http://olx.bg/i2/ads/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&currency=BGN&q=kkl&view=gallery

Ами от ebay го купих за 8 лв. и от друга страна ако го купя от олх + доставка още около 10 лв. си е голяма разлика. (не живея в България за съжаление) друг е въпроса това което купих каква работа ще ми свърши. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това става но за модели след 98г.Затези преди 98 г си натискай колкото си искаш ама без кабел не става.Това бе и една от причините да си купя вагком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

За стрелките и всички лампи -17 instruments-output test-next.За реалните километри Applications-EDC 15-16 milleage-Read,но на моя кабел този бутон е неактивен,предполагам трябва по-скъп кабел не съм запознат.Моя е 40лв от склад66.За моментен разход мисля че е:Engine-Meas.Blosc-08.-Group 15канал третото поле пише Fuel Consyption.

благодаря много за инструкциите, успях. чувствам се горд че с кабел купен од пинкпонкчаните успях да направя това, а хората които си вадят хляба с това не успяха. само едно въпросче. кабела ми е за версия 409.1. ще мога ли да го ползвам и с по нови версии? благодаря предваритлно за указаното съдействие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...