Jump to content

Модификации по нашите А3


audi A3 200+

Recommended Posts

Колеги,
На Golf-a пръскалките не са ли на предния капак?

 

On 17.10.2016 г. at 10:03 AM, GeNa7a_Turb0 said:

При мен въпросните пръскалки имат и отопление, не знам дали всички са така
*****

Та.. от Голф 4 са такива, който правят много добър облак и според мен са по-добри от на А3

Има пръскалки с отопление, има и без отопление. Предполагам ще е по-трудно да се намерят с отопление, но не и невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това part number-a на пръскалките от Golf 4 ли са? Тези с отопление ли са или без? Поздрави.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.10.2016 г. at 14:02, audi A3 200+ написа:

Ето  и ОЕ номер колеги  V10-08-0318  цената бих казал че е много добра, 16 лв нищо не са :)

Линкът води към пръскалки за Golf 5, каквито ретрофитваме на А3 8Р (но с подгрев).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоууууу, аз съм с точно такива!!!

преди 58 минути, StarDust написа:

От пасат 5 също стават за 8l. 5M0 955 986 C

Но колата ми е Audi A3 8P. Къде ще ги наврете на 8L?!?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След не повече от 5 минути търсене из "чичко Гуугъл", намерих и решение. @StarDust ви го е подсказал в понеделник, но рязко взехте завой към Golf 5 (чиито пръскалки нямат ама нищо общо).

 

Нужните пръскалки са с номер 8N0 955 986 C и са от ТТ (както правилно е прочел @StarDust). Ето описание на процедурата, взета от форумът http://www.audi-sport.net/ и преведена от мен, за улеснение на Вас:

 

Цитат

...TT пръскалки тип "мъгла" (оригинален номер: 8N0 955 986 C)
[IMG]

За да се поставят пръскалките от ТТ, се изисква малко преправяне за да паснат... отворите имат нужда от разширяване и удължаване...
[IMG]

... и маркучето влиза под различен ъгъл ...
[IMG]

... така че, с пистолет за топъл въздух и 3 мм бургия, внимателно нагряваме и огъваме щуцера на пръскалката ....
[IMG]

.. Удължаваме кабела за подгрев до една от пръскалките ...
[IMG]
 

Вече са монтирани и напаснати, и WOW ... Впечатляващ е начина, по който обливат стъклото ...  страхотен ъпдейт ... ще се опитам да направя и клип с резултатът утре...

 

 

Цитат

Кратко видео на пръскалките...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е трудно да повярвам, че 8L няма пръскалки, които пръскат на мъгла, а в същото време Сеат Ибиза имат такива, на всичкото отгоре и с подгрев в някои варианти и то фабрично. Същото е мисля положението и при Шкода Фабия.

Мислил съм си да опитам с такива пръскалки или такива от Сеат Леон, за да видя дали няма да са plug and play или поне с по-малко преправяне. Пръскалките с отопление никога няма да разбера защо са желана екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, s7r3l0k написа:

Пръскалките с отопление никога няма да разбера защо са желана екстра.

Защото пяната която правят и остава в пръскалките, става на каша. 

 

преди 26 минути, s7r3l0k написа:

Мислил съм си да опитам с такива пръскалки или такива от Сеат Леон, за да видя дали няма да са plug and play или поне с по-малко преправяне.

 

Сага ще проверя пръскалките на Leon какви са и дали са по-близки от тези на ТТ.

 

Update:

При Seat Leon (MK1), също са струйни: VAG №: 191 955 986 A

191955986A_3.jpg

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Явно Леона в който бях също е с ретрофит. За Ибизата обаче мога да се закълна, че не е ретрофитвана такава система, защото собственика ходи да му сменят крушките на габаритите в сервиз и нищо не се пипа от него.

 

Има ли подготвени букси/връзки за подгрева на самият автомобил? Ако не, как се процедира при липсата им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, s7r3l0k написа:

За Ибизата обаче мога да се закълна, че не е ретрофитвана такава система,

Да, Ibiza-та е с тип "мъгла", при това захващащия отвор е близък до този на A3 8L и щуцера на маркучето е под подходящ ъгъл. Но, са насочени твърде на високо! Невъзможно е с реглажът им да бъдат свалени толкова ниско, че да пръскат на стъклото. А целта е да пръскат на него, не на тавана и върху задната кола :hilezh:.

 

 

 

P.S.

Преди 3 часа, s7r3l0k написа:

за да видя дали няма да са plug and play или поне с по-малко преправяне

Без да счупиш няколко яйца, не може да си направиш омлет. Ако искаш пръскалки тип "мъгла", ще трябва да вложиш и малко повече труд. И при 8P преди 2008-ма година не бе Plug&Play, но за ~1 час си направих нужния адаптор. Когато положиш и усилия, кефът после е по-голям ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем да направя това, което е показано по-горе, ще ми е приятно. Интересно ми е като нямам подгрев, как да се снабдя с него и откъде да го изведа, ако е нужно. Скаран съм с ел. инсталациите.

Не би трябвало и още да е прекалено студено, за да се работи неприятно с пластмасата. Така че ми се ще да действам, преди да е станало късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно,  нито пръскалките от Golf4, нито от Golf 5,  нито от Passat ще паснат.... ще стане само с такива от Audi TT с номер 8N0.955.986 при това с преправяне (рязане на кората и удължаване на кабелите), така ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще станат с минимално преправяне (иначе, и от Пежо могат да станат :D). Който не държи на подгрева, може да слоши и такива без подгрев (отново от ТТ). VAG номерът им е 8N0 955 985.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На купето са 50лв. бройката с подгряване.Тези едва ли ще са по-еФтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам някой колега слагал ли е полиуретанови тампони на носачите по предницата и какво да очаквам то тях (+/-)?

 

ето тук намерих и линк:

http://polyurethan.me/audia3.htm и http://polyurethan.me/audiaa3.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пръскалките, на старата ми кола - Ибиза 6К дизел, бяха такива. На А3ката също са ми тип "мъгла" или по-скоро триъгълник, защото аз под мъгла имам съвсем различен поглед :D Един тъп въпрос - Ако сложа размразяваща течност в казанчето за чистачките ще прояде ли маркучи, дюзи и т.н.? А спирт?

 

За скърцането се оправя или с "мечо лайно" както един приятел си стегна тавана на Ибизата или с "гумено" тиксо за уплътнение, то се нагрява и стяга. 

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че не разбра въпросчето, а то е че като сложиш полиуретановите тампони, те след време се разскърцват. Няма луфт. Така че няма нужда от каквито и да е л@йна (било то мечи или други). :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...