Jump to content

Датчик за външна температура на Ауди А3 98г.


simacheto

Recommended Posts

Здравейте имам ауди а3 8Л 98г. Искам да попитам възможно ли е да си сложа датчик, който да ми показва външната температура и да ми го показва на таблото( най-долу под "чековете" дето светят има 2 ленти и мисля, че едната е за това)....Та, ако е възможно къде се трябва да го сложа този датчик и как да го свържа?
Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с климатроник имаш датчик за външна темп. който стои между бронията и радиатора,но за да виждаш темп.на таблото отзад трябва да има малко дисплейче с 2 реда(един за външна темп и другия за номер предавка при авт.скоростни кутии.)Иначе външната темп.можеш да я видиш и на дисплея на климатроника на 55канал.Ако пък ти се занимава намери темата на колегата KCV там подробно е описано как се монтира дисплейчето в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с автоматик, но знам за кое говориш .. И двата реда ги има, но не светят явно нямам такъв датчик или пък не е свързан.Колата е с климатик и мисля, че там не пише външната темп.Пък и ми е мерак да ми я изписва там.Ако някой има идея и е запознат да  сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, мразите да използвате Гуугъл. Не карайте човека да си разглобява колата!!!

Източник: http://www.audi-sport.net/

Линк към темата: External temp display on dash

==============================================================================

Afternoon all,
Thought this may be of use to someone out there. I spent most of yesterday trying to work out how to turn on the outside temp display on my A3 (type 8l) which has the low line dash (no DIS) after searching around a few other people have had this problem but noone has found a solution. All A3's should be able to display it, so heres the fix. I used VAG COM 3.1 but should work with any version!

Plug in vag com cable
turn ignition on etc
Goto select control module
Select 17-Instruments
Click on 10-Adaptation
type in 19 in the channel selection, and click read
make a note of current readings
On the second digit from the end, e.g. xxx?x it should be reading 0. Replace the 0 with 1 and then save, go back.
Remove cable start ignition tada!

The outside temp should now be displayed.

Dave

P.S. usual disclaimer, do it to your vehicle at your own risk, if you make a balls up of it your problem not mine!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oops, forgot to add. While you have channel 19 up you can also alter the lighting settings for the dash. It is the first digit. i.e. ?xxxx. Options are as follows; 0 - Needle and Scala only active at 'Light on, 1 - Needle already active at 'Ignition on',2 - Scale already active at 'Ignition on'
3 - Scala and Needle at "ignition on" active

In other words, if you put a 0 in the dash will only light up when you put the lights on, put a 3 in and they will be lit up all the time

=========================================================================

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата реда на таблото ги имам и аз, но като свалиш таблото ще установиш че зад тях няма дисплей,а само плака.И не разбрах колата ти с климатроник(дисплей) ли е или климатик(с врътки).На дисплея на климатроника можеш да виждаш външна темп.,вътрешна темп, темп. вода и др.но се влиза с натискане на комбинация от копчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Относно датчика за вншна температура, някой може ли да ми каже или да замери какво спротивление дава въпросния датчик при температура на околната среда ~ 20-25 градуса.

Моя не работи отново и ми писна да се занимавам, че за това ме интересува спротивлението да му сложа едно такова и да преключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш съпротивление вместо датчик ще показва една и съща температура.Той дава инфо и на климатроника.И проблема може да е в буксата при хидравличното казанче,да е окислена примерно.Иначе номера му е 1j0 973 702 и при темп.около 10гр.моя показва 1,700килоома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих дисплея от Данчо(KCV) и той ми го монтира :zustimm: Работата си е жичкаджийска и си е нужно да имаш съответните познания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш съпротивление вместо датчик ще показва една и съща температура.Той дава инфо и на климатроника.И проблема може да е в буксата при хидравличното казанче,да е окислена примерно.Иначе номера му е 1j0 973 702 и при темп.около 10гр.моя показва 1,700килоома.

Много  ти благодаря за информацията. Аз се зарових яко и намерих данни:

0 гр.   - 3,28 килоома

10 гр. - 1,99 килоома

20 гр. - 1,25 килоома

30 гр. - 0,80 килоома

40 гр. - 0,53 килоома

50 гр. - 0,36 килоома

 

На мен проблема ми е зимата защото не ми показва вярна температура и не ми сработва на судено, а ми се налага някой път. Мени си градусите показва 2 после 25, -30 и така. Все пак много ти благодаря за труда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 1.11.2014 г. at 14:19, Гунди написа:

Аз купих дисплея от Данчо(KCV) и той ми го монтира :zustimm: Работата си е жичкаджийска и си е нужно да имаш съответните познания.

Колега можеш ли да опише къде какво се свързва за монтирането на дисплей , имам датчиците както познания ,само схема на свързване и дисплей нямам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо(KCV) ми го свърза.Той има и схема.Направо му пиши и го попитай!Аз от електричарски работи не разбирам(затова и схемата не взех-Данчо направо ми го направи),но ти щом си запознат,ще се справиш!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...