Jump to content

Мнение за телевизори,като марка-качество


Recommended Posts

аз имам 3 телевизора индентични инчове едния е ЛГ другия е тошиба по-нов с 2 години като модел. За мен картинката е 99% еднаква. Двата са събрани в полша по документи .

Лг-то сега гледам че пише ИПС лед.

Имам и една 47 инчова тошиба която почти неползвам понеже ми е в хола пък там почти неотсядам. дет се вика краси стената.

за малката тошиба и задействах смарта ,но ми е тъпо че лови 28 мрежи около мен ,но без моята :) и почва да ме дразни защото идеята на тоя смарт беше такава да не ходя кат мъдо в кофа с лаптоп ами да мога да видя дали имам някой имейл или някое съобщение по форумчета и прочие.

не съм маняк на тия неща отидох в магазина гледах по играх си малко горе долу за читава картинка и взех. наклона за тошибата може би е от това че имам 4 лаптопа тошиба и съм много доволен от Всичките.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напротив - субективно е. В зависимост от начина на измерване, ще откриеш, че черното на самсунга ти при дневна светлина всъщност е зелено:)

За съжаление, никой производител не успя да направи достъпна плазма, която да не трепти. Дори при ZT не смениха механизма за драйвене на панела. Предполагам, че при опитите на прототипи с 4К е било нещо ужасно и просто не е имало как да се развива технологията.

Кое трепти и кое е зелено(дай линк с описано това зелено, моля)? За фликър ли говориш? По никакъв начин не съм изпитвал проблем с фликър или пък зелено черно, на която и да е от плазмите ми. Ай да не си изсмукваме "проблеми" от пръстите. Единствения недостатък на която и да е плазма за мен е различните шумове, бъзове и подоби, но само на една ме дразнеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фликър ли говориш? 

Не, за мерцание:).

 

За това, че не изпитваш дискомфорт, мога само да ти завиждам. Но за много хора трептенето е неприемливо.

 

Дай ти линк с описание на условията, при които се тества черното и ще ти обясня как с обективни средства могат да се постигнат субективни резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам (евтина?) Панасоник плазма от сравнително добрите - според тестове и ревюта, не според моя мироглед. Няма такава плътна картина, но и трептенето си е видимо. Преди всичко за периферното ми зрение, ако гледам право в телевизора няма как да те подразни.

 

Няма субективно. Има си уреди и начини да се измерват нещата. Субективно може да е единствено усещането на някои "тесен специалист" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия много хора тогава не са могли да гледат изобщо по времето на CRTтата, а пък за кино да не говорим... Не е истински проблем това, след като дори епилиптиците нямат проблем с тях. Та за първи път чувам на някой трeптенето да му е непоносимо чак... Пък и завиждал.

При меренето на черно, все тая от условията, сподели как измерваш зелено в cd/m2? Или в която си избереш аналогична мерна единица.

Най-важния параметър на един телевизор, с голяма преднина пред другите е контраста, който е пряко свързан с нивото на черното. Това е главния движещ фактор на индустрията при хай енд моделите, каквито ще да са като технология. LCD дори в топ моделите са далеч назад сравнени с нормалните плазми, пък да не говорим за ZT, Kuro и F8500...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....което си е абсолютно в реда на нещата предвид начина по който функционира едното и как другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно защо ги коментирате тия плазми при положение, че тази технология не се развива, има пет модела които се продават и тн. Дали сте кофа пари навремето - дали сте, следващия път един ОЛЕД и така :) Нищо, че 2 дена гледам телевизори и вече толкова се облъчих, че сигурно и едно ЦРТ ще ми се стори еднакво хаха 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ама за какво точно трептене при плазмите говорите?!

След няколко часа ще правя тестове явно - да видим кое му трепери на моя тв...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно човека не е имал плазма и си приказва щото така е "чел" или "един приятел му е казал". Ако пък е имал, е била от евтините първи панели... Нека се радва на ай пи ес-а, що се морите :)

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... сигурно и едно ЦРТ ще ми се стори еднакво хаха 

 

Нали знаеш, че често именно studio CRT screen се ползва за reference :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като казахте CRT та се сетих ... преди месец носих на поправка стария ми тринитрон, който сега ползва тъщата.

Та поправиха го хората, върнах го пуснах го и ебаси картината извади тоя 20 годишен сандък ... то цвят, преливки

острота ...  мое да преоброиш космите по мустака на малката булка. 

Абе изумих се ... и то сранявам с Пионер Куро, дето от 2008-ма насам е reference level по всички класации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При меренето на черно, все тая от условията, сподели как измерваш зелено в cd/m2? Или в която си избереш аналогична мерна единица.

Правя си извода, че нямаш представа как се мери:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си правя извода, че ти знаеш как се мери черното пък не искаш да ни кажеш?

Дай пример за този проблем - зелен отенък на черното при плазмите, ако обичаш разбира се ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах това и нещо не останах ужасно впечатлен незнам защо...

 

http://technomarket.bg/products/09135933/sony-kdl-50w805bbae2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОЛЕД по-късно през годината, сега е безмислено. Но не в късно и за хубава плазма - http://www.technomarket.bg/products/09127227/samsung-ps-51f8500

Правя си извода, че нямаш представа как се мери:).

Е не ни дръж под напрежение, обясни как се мери. За разлика от ЛЦД, тук се мери черното, не разни всякакви сиви отенъци... може би затова се бъркаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж как на предната страница обясниха как на Сониту "черното е най-контрастно", а не като на зеленото ти Куро. Обаче пък снимки на новозеландската трева ше изглеждат жестоко на зеления панел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не ни дръж под напрежение, обясни как се мери. За разлика от ЛЦД, тук се мери черното, не разни всякакви сиви отенъци... може би затова се бъркаш :)

Какво бъркам :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Напротив - субективно е. В зависимост от начина на измерване, ще откриеш, че черното на самсунга ти при дневна светлина всъщност е зелено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре де, така и не ни обясни, как мериш черното зелено... както и какво значение има дневната светлина... както и ти кога за последно си виждал плазмен телевизор от висок клас... и такива ми ти работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...