Jump to content

Мнение за телевизори,като марка-качество


Recommended Posts

а какво означава подготовка за адаптер..какво трябва да се случи за да има Wi-Fi..и освен това смарта показва че има по-добра скорост при сканиране на картината, но никъде не намерих информация за основните параметри, като реакция на екрана, покритие, контраст..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"Подготовка" в случая означава, че въобще поддържа възможността да му се забоде WiFi стик, който да му позволи да ползва безжичен интернет и връзка към интранет мрежата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре това вече си го изясних...и все пак не мога да си отговоря на основния въпрос, кой телевизор да избера..кой е по-добрия телевизор, като качество а не като екстри..ако разликата е само в това че единия има опция за Wi-Fi, то тогава него ще взема, но ако не ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следните неща наистина не ги разбирам, ако може да ги разясниш малко... Съвсем сериозно.

 

- "в зависмост от осветеността на помещението телевизора се нуждае от различна яркост" !?

- "Реално когато гледаш от разстояние, теб те интересува и отражението". За какво отражение става въпрос и защо трябва да ме интересува когато правя измервания? С моя колориметър (X-Rite i1Display Pro) измервам единствено и само когато е залепен за монитора. 

по първата точка съм търсил многократно информация, но никъде не съм намерил зависимостта, като формула.

За правилно възприятие на ТВ картината освен интензитет има значение и топлината на околната светлина.

sRGB стандарта иска примерно 80 cd/m2 при 200 лукса осветеност. REC709 не конкретизира - разни калибратори твърдят, че настройват по усет.

X-rite дава възможност да се следи постоянно околната осветеност и да коригира картината (т.е. гамата).

 

Отражението - става дума за отражението на околната светлина от панела. Срещал съм числа от 20% за отразена околна светлина (това разбира се не се отнася за телевизори от типа на VT50 и F8500).

При 2000лукса за нормална дневна стая стойностти от типа  0.000000001 cd/m2 реално нямат никакво значение - гамата е избягала толкова, че не може да се види нищо от тъмните участъци на картината.......

 

 

Не съм наясно, но стария ми панасоник когато угася/включа осветление, видимо си намалява/увеличава яркостта, мисля беше някаква настройка, която може да се махне по желание и да се замени с фиксирана яркост....., май нещо от сорта "енергоспестяваща функция", не ми се рови в менюто....

Защото в зависимост от околната светлина имаш различна оптимална яркост. Еко-сензорът би трябвало да има 5-10 нива на околна светлина, за които да може да зададеш яркост на панела.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Подготовка" в случая означава, че въобще поддържа възможността да му се забоде WiFi стик, който да му позволи да ползва безжичен интернет и връзка към интранет мрежата ти.

На всичкото отгоре обикновено не става обикновен стик, ами точно определен на марката за 100-на лв.

 

 По-добре за 20лв втория - по-висок клас е и уж с 200Хц опресяване на картината (срещу 100 на другия) - по-мазно ще се вижда. Смарт функциите са в повечето случаи мижи да те мижи да те лажем - слаби процесорчета, изнервящо меню... Един допълнителен Андроид-стик, на цената на споменатия WiFi дава много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе човек, как си променя цвета, ако няма излъчване? А ако има излъчване за какво черно говориш? За черна светлина ли?

 

Еми има излъчване, нали това е драмата при плазмите, как да се намали до минимум... Не че в светла стая ще има как да се хване разликата, ако го мериш от разстояние. Иначе те разбирам какво искаш да кажеш за отраженията, но това не виждам по какъв начин би било релевантно, както и кой модерен телевизор ще успее да се справи с отраженията от директно слънце, след като всичките са глоси вече(включително и OLED). За това и никой не мери в светла стая от разстояние, освен ако не разработваш филтри, иначе ще мериш точно това, кой колко ефикасни филтри има, независимо от технологията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директното слънце, както и пълната тъмнина са гранични случаи.

Щом има светлина в стаята, значи има и отражение - колкото по-светло, толкова повече отразена светлина (функцията всъщност зависи от това колко поглъща и разсейва филтъра...ако го има). Колкото повече свети панела без сигнал (независимо дали от собствено излъчване или от отразена светлина) толкова по-различни настройки трябват за гама корекция, яркост и цветове.

Когато писах, че с измервания могат да се постигнат субективни резултати (от което тръгна спора), имах предвид и друго - чел съм (за Ф8500 само съм чел, никога не ми е бил в полезрението за покупка), че Ф8500 може да достигне най-високи за плазма нива на яркост. Но никъде не намерих измерване на черното, при високо ниво на яркост - примерно какво е нивото на черното при яркост 150-170cd/m2. Нивото не е самоцелно - THX сертифицирания режим на Панасоник е 185 за светла стая....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почни няма промяна в нивото на черно, има промяна в контраста, като съотношение естествено. Ето повече

 

 

The calibrated black level is almost exactly the same as our uncalibrated measurement, meaning that on/off contrast numbers change solely based on the position of the Contrast and Cell Light controls. Bottom line: you’ll see the F8500’s best black levels regardless of your maximum output preference.

 

01-maxwhite.png

02-maxblack.png

 

04-calwhite.png

05-calblack.png

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичкото отгоре обикновено не става обикновен стик, ами точно определен на марката за 100-на лв.

 

 По-добре за 20лв втория - по-висок клас е и уж с 200Хц опресяване на картината (срещу 100 на другия) - по-мазно ще се вижда. Смарт функциите са в повечето случаи мижи да те мижи да те лажем - слаби процесорчета, изнервящо меню... Един допълнителен Андроид-стик, на цената на споменатия WiFi дава много повече.

 

Е то "смарта" е с по-бързото опресняване..и мен тва ме притеснява, понеже като влиза вече в клас смарт за 700 лв няма как да е с добър хардуер и това ми е причината дали да го избирам само заради по-бързото опресняване или да си взема обикновения, който е очевидно по-просто устроен..а този андроид стик мога да го набуча и на обикновения телевизор и да получа всички смарт функции доколкото разбирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като не искаш да ползваш смарт функциите не ги ползваш. При всичи случай е ясно кой е по-добрия телевизор, 100 херца по-добра честота на опресняване за 20 лева какво го мислиш по-точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доообре мерси колеги за акЪла :D

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледаш самсунг, до 400Хц CMR e с 50Хц панел, от 400Хц CMR е със 100Хц панел. Разликата между 50 и 100Херцовите матрици не е 20лв, а по скоро 400лв.

Виж ги на живо и ако няма нещо, което да те смущава - дизайн, дистанционно, стойка, огледален екран и прочие - тогава вземи по-високата серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пичове, харесал съм няколко модела телевизори и бих искал вашия съвет малко да намаля избора, преди да отида в магазина и да ги разгледам на живо как са.

 

http://zora.bg/philips/55pus780912/25615

http://www.emag.bg/televizor-smart-3d-led-lg-55-139-sm-full-hd-55lb870v/pd/DCW9LBBBM/

http://www.emag.bg/televizor-smart-led-lg-55-139-sm-ultra-hd-4k-55ub820v/pd/DKMR1BBBM/

http://www.emag.bg/televizor-smart-led-samsung-55hu6900-55-138-sm-ultra-hd-ue55hu6900sxxh/pd/DJTHCBBBM/

http://www.emag.bg/televizor-smart-led-samsung-50hu6900-50-125-sm-ultra-hd-4k-ue50hu6900sxxh/pd/D8THCBBBM/

 

Благодарности !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Филипс бягаш далече! 6-та серия на Самсунг е най-оптималната откъм цена/качество/глезотийки, ЛГ-то също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Филипс бягаш далече! 6-та серия на Самсунг е най-оптималната откъм цена/качество/глезотийки, ЛГ-то също.

Защо не препоръчваш Филипс ?

Мен ми препоръчаха ето този в крайна сметка:

http://zora.bg/philips/49pus790912/26457

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не препоръчваш Филипс ?

Защото софтуера е бъгав, а менютата са правени за луди.

Иначе амбилайта е много готина екстра и матриците са прилични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този амбилайт ако не закачиш телевизора на стената си губи голяма част от смисъла. Като цяло е до вкус, на мен не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разсейващо е някак си, де да знам до възприятие е... Като ги гледах в магазина амбилайт телевизорите нещо не ме грабнаха

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо в магазина и при употреба у дома. Може да се калиброва баланс на бялото на излъчваната светлина, ако стената отзад е с цветен тон. Настройва се степен на агресивност и яркост. Възприятието е като виртуално по-голям екран и според мен усещането е точно обратното - периферията на зрението е изпълнена с динамиката на картината. По-комфортно е и при изцяло спряно осветление в стаята, защото ярките сцени не създават неприятен контраст от екрана и тъмнината в помещението, така че дори да е централно разположен ТВ, пак има ефект. Това от лични впечатления, едната ми 42-ка е Филипс с амбилайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е, все пак едно е да си го сложиш у вас да го настроиш, друго е в техномаркета където всичко от всякъде свети в различен цвят и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не препоръчваш Филипс ?

 

Защото Филипс нямат нищо общо с...Филипс... Фирмата е закупена от китайци и всичко им е най-най-най-нисък клас, сглобявано по кораби, гаражчета и от ученици... Накарай някой познат/приятел електрончик да погледне платка от ТВ-то...да чуеш "суперлативи"...

По-високо качество ще получиш с Фунай, Кроун и пр. марки...

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам от първите Ambilight Филипс телевизори (модел 2008ма), които са доста малоуми - само ляво+дясно, няма отгоре, доста малко на брой диоди и въобще не следи толкова динамично промяната на цветовете. Сиреч грам нищо общо със сегашните модели. Въпреки това е адски блага екстра и продава много приятна атмосфера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото Филипс нямат нищо общо с...Филипс... Фирмата е закупена от китайци и всичко им е най-най-най-нисък клас, сглобявано по кораби, гаражчета и от ученици... Накарай някой познат/приятел електрончик да погледне платка от ТВ-то...да чуеш "суперлативи"...

По-високо качество ще получиш с Фунай, Кроун и пр. марки...

 

Поразрових се в нета и не успях да намеря информация, че Филипс са купени от китайци? Трябвало е да бъдат купени от Фунай (японци), но сделката е пропаднала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...