Jump to content

Мнение за телевизори,като марка-качество


Recommended Posts

Който мисли да си играе на такова модерно ТВ да има предвид че лагват. Моята плазма ЛГ (модел 2011) закъснява с 0,1сек примерно и не мога да карам кола на нея. Блъскам се непрекъснато заради закъснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така и така ще идваш до Плевен за да си купиш, обади се и ще ти бъде обърнато внимание за да можеш сам да направиш по-добрия избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дръж на Сони .Технологията наматриците  е патентована от Самсунг ,така че на повечето марки дисплеите са почти еднакви с минимална разлика ,но само от Сони дават доживотна гаранция на частите в телевизора , пък и Сони си е Сони

Редактирано от Luxe0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да. Доживотна в рамките на живота им. Т.е. като се скапят вече им е минала гаранцията.  :hilezh: 

 

... пък и Сони си е Сони

 

Сони е известна с това че прави много джиджани устройства които се счупват необратимо след изтичане на гаранцията. За да си купиш ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в нашата родина трябва да се гледа качество на картината и кое ТВ е по лесно за работа с менюто,а не марката. С тия трикове по 1200 херцово сканиране не се лъжете,коя телевизия има повече от 50 херца предаване.

И тук стана като лафа за колата и жената-всичко е до късмет.

Имал съм случай с НЕО-след 2 дефектирали третия работи безотказно вече 4г(сменен гаранционно)

Производителите на всички марки са неизвестни фабрики по Китай,Турция и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия трикове по 1200 херцово сканиране не се лъжете,коя телевизия има повече от 50 херца предаване.

 

 

:hilezh:  Едното няма нищо общо с другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се заглеждам по тошиба,вчера гледах панасоник,сони,ЛГ и самсунг и най интересното е че на тошиба картината ми най хареса(говоря за телевизори до 1300лв-42")

Мисля да разгледам и хитачи,ама къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За мен Сонито си е Сони.От 30 год. си купувам само тази марка  и до сега нямам никакъв проблем.Не знам какво е ремонт.Коментара оставям за интересуващите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се заглеждам по тошиба,вчера гледах панасоник,сони,ЛГ и самсунг и най интересното е че на тошиба картината ми най хареса(говоря за телевизори до 1300лв-42")

Мисля да разгледам и хитачи,ама къде.

 

И аз като избирах ми хареса най-много на тошибата, и взех 40 инча, 3д, смарт и т.н. Обаче ако решиш да правиш нещо различно от гледане на телевизия, менютата са пълна скръб, бавни и зациклящи... За моя дадох 790лв. в Метро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soni 37' с всички екстри за 1400лв. и да ви кажа че май си остана само набутването.нити аз нито сина ползваме 3D-то или браузъра му и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При Сони черното е най-контрастно , ако на самсунг прическата на някоя мацка изглежда като едно голямо черно цяло , то на сони ще различите кичурите.И доколкото знам при Сони го няма проблема изгорял пиксел. Именно заради технологията на матрицата която споменаха вече колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

черното е най-контрастно :stupid:

"технологията на матрицата", няма изгорял пиксел..... :stupid:

305908d1359615600-madejski-miracle-wtf-s

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Сони черното е най-контрастно , ако на самсунг прическата на някоя мацка изглежда като едно голямо черно цяло , то на сони ще различите кичурите.И доколкото знам при Сони го няма проблема изгорял пиксел. Именно заради технологията на матрицата която споменаха вече колегите.

И не само черното,а и бялото,като това е част от мотото на бравия и сони! Много хора трудно го забелязват,а навремето в тринитрон серията се поставяше черен фон! Иначе в UK има центрове на сони,айпал,и то други не съм виждал.Добре е да се купе сони от подобен център,за да кажеш че имаш сони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много развълнуван, понеже заради смяна на местожителството на няколко хиляди км нямаше смисъл да си взимам иначе хубавата ми панаплазма, се оказа, че една от най-хубавите плазми изобщо все още е на пазара - самсунг ф8500. А вече бях решил да взимам 4К ЛЦД, за което хич не бях ентусиазиран, а пък ЛГ оледа все още е бая скъп. Та този самсунг в момента реално е най-добрия ТВ на пазара от към картина, поне докато има бройки...Който се чудо за тв в момента и го намери, да скача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам някви възхвали до небето на гнусмас...как били с най-хубавите матрици, как тва, как онова разбирате ли дъ бест. Всъщност дъ бест е Lg които с oled технологията си отказаха всички останали производители от собствено производство, понеже брака им е доста голям, и другите се принудиха да купуват матрици от Lg.

Олед-а все пак си остава екзотика. За плазмите не ми се коментира, накратко - не съм им фен. За моите очи по-добро от IPS-а няма нито при мониторите, нито при телевизорите! Именно Lg e основния производител на ИПС панели. Гнусмас(samsung) се принудиха преди 2 години мисля да направят своя версия на ИПС, защо ли...

Ипс панелите са с 8 битов цвят, има и с 10, както и орязани евтини версий с 6 битов цвят...та си мисля вместо да се робува на марки, по-добре ще е при избора да се проучи какъв е панела, колко битов е и т.н.

Аз имам Тошиба смарт 50 инча с ИПС панел на Lg i картината много ми допада...може да се каже че съм маниак на тема IPS- всичко без лаптопа ми е с такъв панел, и грозния TN панел много ме дразни.

Тошиба ниските им класове, както и Хитачи се произвеждат в Турция. Моята е полска, и на полското производство всичките имат по една буква отзад на табелата, която показва кой е производителя на панела, съответно каква е технологията на панела. L означава Lg, технология на панела IPS. Имах и по-малка Тошиба с буква А - производство на АОА, технология А-MVA или някакъв подобен шит...ами продадох го тва нещо след няколко месеца, така и не можах да му свикна с яркия образ, и малките зрителни ъгли, предполагам и че беше с 6 битов цвят...разлика с 50-та ми с ипс-а....огромна!

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубаво, ма идея си нямаш от това какво е добра картина, еле пък щом "за твоите очи по-добро от IPS-а няма" :hilezh: Я покажи да видим черното на тия твои любими телевизори.

 

Това, че не знаеш как изглеждат наистина добрите телевизори, не те оправдава да пускаш такива неадекватни, но категорични мнения. Както и това, че си се наиграл с AUO панел...

 

Ето ти най-добрите телевизори за миналата година, според най-големите в тая област - http://www.digitaltrends.com/home-theater/lg-55-inch-oled-best-tv-for-2014/

Тази година, след като Самсунг Ф8500 вече е почти изчерпан(от който тамън взех една от последните бройки), ще останат само новите ОЛЕДи на ЛГ и евентуално тия нови квантови точки на Самсунг, но те пак са си LCDта...

 

Истината е, че нито един от LCD телевизорите, независимо от технологията, може да се мери с добрите плазми или ОЛЕДите. Смисъл не че не могат да се мерят, просто не могат да постигнат същите резултати. Недоносена технология, която просто запълни дупката от минавато на ОЛЕД от плазми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, черното на плазмите грам не ме вълнува, понеже не мога заради плазма да стоя на тъмно, та да си разкрие тя достойнствата....за тъмно си имам DLP проектор! При мен специално, явно е до човек, плазмите и длп проектора ми трептят.

Купил си си нова плазма, честито. Сега ти предстои разработване, и гледай да не я оставаш дълго време на един и същи канал, че нали знаеш...

Хората са казали - за мъртвеца, или хубаво, или нищо...неслучайно казах по-горе че не ми се коментират плазми.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за тъмно. Ф8500 като яркост е на ниво с LED LCD-тата. Всеки може да си избере най-доброто за бюджета и предпочитанията, но поне що се отнася до картина, има инструменти за мерене и на цветове и на контраст и на яркост. Не е субективно. Има добри картини, има и кофти картини. Имаше Pioneer Kuro, който все още бие всеки LCD екран на пазара, нищо че е от 2009та. Другите плазмени производители ги стигнаха в последната им година на производство. ОЛЕД-а става все по-достъпен и им изчистват проблемите, които имаха в началото, та има надежда и за нас, любителите на добра картина. За останалите, IPS и прочее ширпотреба е достатъчна, както се вижда  :icon_biggrin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за тъмно. ....има инструменти за мерене и на цветове и на контраст и на яркост. Не е субективно. 

Напротив - субективно е. В зависимост от начина на измерване, ще откриеш, че черното на самсунга ти при дневна светлина всъщност е зелено:)

За съжаление, никой производител не успя да направи достъпна плазма, която да не трепти. Дори при ZT не смениха механизма за драйвене на панела. Предполагам, че при опитите на прототипи с 4К е било нещо ужасно и просто не е имало как да се развива технологията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...