Jump to content

Подгряване на огледалата


Wolfgar

Recommended Posts

Малко вероятно, но не невъзможно. Кабелите за подгрева трябва да са с по-голяма квадратура, по това ще ги познаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кабелите не са ми проблем, просто не ми се ще да я разглобяваме кора мора...и такива неща. :) То лесно може да се разбере дали има подгрев, като се измери всеки един кабел (от тези, които отиват към огледалото) при натискане на копчето за задния прозорец. Просто ми е странно тия обувки двете какви са ( червени на цвят, а от тях от едната излиза кабел с цвят - черно със синьо, а от другата черно с розово мисля ( не можах да го видя добре ). Дали някой има схема с цветовете на кабелите, които вървят към огледалото, че да ми каже за подгрева какви ги дават по принцип? ( предполагам ще ги пише?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окабеляване ВИНАГИ има, само дето няма реотан на самото стъкло. 

 

Грешно! Не бива да си толкова убеден, особено когато информацията ти дори не е от същия модел автомобил! Щото A3 8L (facelift) например няма кабели ако не е с екстрата от завода. Може да подвеждаш хора така.

Много бих се радвал за колегата, ако се окаже, че при него има, но това определено не е правило за всички, възможно е от или преди дадена МоделГодина да е такава ситуацията, но ме съмнява.

В противен случай кабели винаги могат да се прекарат, но трудът се качва на н-та степен спрямо смяна просто на стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено имаше колеги. Много се радвам и аз. Зад огледалото, в дясната част ( посока таблото ) има 2 букси женски забити на вътрешната част на огледалото ( зад стъклото ) ако ги имате... значи имате подгрев и после активация с VCDS и всичко е ток и жица. Поне при мен беше така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Грешно! Не бива да си толкова убеден, особено когато информацията ти дори не е от същия модел автомобил! Щото A3 8L (facelift) например няма кабели ако не е с екстрата от завода. Може да подвеждаш хора така.

Много бих се радвал за колегата, ако се окаже, че при него има, но това определено не е правило за всички, възможно е от или преди дадена МоделГодина да е такава ситуацията, но ме съмнява.

В противен случай кабели винаги могат да се прекарат, но трудът се качва на н-та степен спрямо смяна просто на стъклата.

"Грешно!" не се отнася за тая тема колега - тук става дума за 8Р, на което огледалата са същите като на А4 В6-В7. А там окабеляване за реотана ВИНАГИ има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, след посещение на автомивка маджестик в БПС, не ми се мърдя шофьорското странично огледало.

 

Дясното се мести във всички посоки. Лявото само се чува как бръмчи моторчето, но не мърда.

 

Имате ли някакви предположения? Ако развия 2-та болта отдолу, ще може ли да се откачи самото стъкло, за да видя евентуално нещо счупено, разместено?

 

П.С. предипния път, като ползвах услугите на същата автомивка, видях, че лявото огледало ми е разместено, след като се опитах да го наместя с джойстика, се чу едно изпукване, след което си работеше нормално. Викам си - хайде, бутнали са го случайно нещо... Още на следващото посещение пак имам проблем, тай че няма да стъпя при тях, ако ще и да ги обвинявам незаслужено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, щом моторчето мърда, предполагам пак са ударили самото стъкло и е излязло от щипките. Може ли някаква схема или съвет как да го разкача и закача, за да не ми изпадне на някоя дупка :)

 

ей това виждам и на първо четене - излиза, че трябва да го натисна навътре и да видим дали ще изщрака май...

 

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, с бутане влезе много лесно. Беше яко изкривено обаче. Определено не препоръчвам тая тъпа мивка, единствено мястото и е хубаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...