Jump to content

Проблем с леви мигачи


malkoto jivotno

Recommended Posts

Здравейте,появи ми се странен проблем с мигачите.Понякога левите мигачи се губят.Чува се по-забързано цъкане от релето,лампата на таблото за ляв мигач не свети и отвън нито един от левите мигачи не свети.Оправя се от самосебе си,не се влияе нито от тръскане по дупките нито от въртене на волана.С аварийните няма проблеми.Дори когато мигачите не работят аварийните си бачкат нормално.Десните мигачи са си наред,с тях проблем няма,а само с левите.Дайте акъл къде да търся проблема.За мен щом аварийните работят значи не е слаба връзка или окислени контактни пластини по самите фасунки на крушките на мигачите.Въпроса ми е може ли да е от самия лост за мигачите,защото преди време колата имаше проблем с лоста за чистачките-пропушваше и нямаше първа степен,но го смених и се оправи,та си викам да не е дошло времето и на лоста за мигачите.Ще съм благодарен на всякаква помощ.Благодаря предварително и поздрави на всички колеги

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой съвет е да свалиш лоста за мигачите и да го ревизираш и почистиш.На мен така ми се изгубиха дългите и след сваляне и почистване се оправиха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.Днес ми се наложи да мина едни бързи 200 км-до Каблешково и обратно и проблема вече е постоянен и по-сериозен.Сега вече като пусна ляв мигач и се чува едно като стържене откъм таблото с уредите и нищо-няма цъкане на реле няма нищо,само този звук за около 2-3 секунди и после вече е тишина,но мигачи няма.Ключа ако се окажа или ако някой може да ми каже със сигурност,че е той направо ще го сменя.Има ли вероятност това да е релето за мигачите.Четох,че се намирало в самия ключ за аварийните,но този шум който описвам идва откъм таблото с приборите,точно до нишата която е в него.Така или иначе утре ако остане време ще се занимая с това и няколко други дребни проблемчета.Изчезнал ми е и клаксона,ако може да има нещо общо.Взел съм един от Корса и мисля да го присадя,че вече сменях един от Ауди и пак си замина.Това е за сега от мен,ако се сетите нещо драскайте.Лека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,никой ли не се сеща за някакъв евентуален виновник за проблема,днес почетох малко теми и съм се насочил към 4 основни заподозрени причинители:1-реле за мигачите(нито го знам къде е,нито дали са отделни за леви и десни мигачи)Може ли въпросното реле да е някъде по самото табло,защото както казах в по-горния пост се чува странен шум при пускане на ляв мигач откъм нишата в таблото,където можете да си сложите телефона примерно(тази малката ниша която е част от самото табло с уредите).2-реле за мигачи,което както четох в няколко теми се намира май в самото копче за аварийните,но не съм сигурен дали и моята кола така,защото никъде не прочетох за такъв проблем с кола като моята.3-лост за мигачите,той ми е ясен къде се намира :) и мисля да го пробвам да го разглобя и почистя,ако стане стане,ако не така или иначе ще се купува нов.4-прочетох в една тема не помня коя,че колега е имал проблем като мен и с клаксона и накрая виновника се оказал клеморед на ключа.Възможно ли е и при мен да се окаже той виновника.Очаквам включванията ви,знам че има много хора които са изключително запознати и имат богат опит с проблеми от всякакъв тип.Надявам се,че и този път ще успея да излекувам бабата с ваша помощ.

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в самото лостче на мигачите, но трябва да се замери. Релето е едно и също за леви и десни мигачи и би трябвало проблема да не е в него. Най-лесно е да отидеш в някоя морга и просто да включиш в куплунгите друго лостче за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колега.Ако трябва да съм честен точно твоето мнение чаках,защото досега за каквото и да си ми помагал(а то май е за всичко) се е получавало.Много съм благодаре,че има хора като теб в този форум.Мисля да се чуя направо в колегата LUDsAUDI и той ако има ще пробваме с друго лостче,ако не се оправи ще се мисли вече какво миже да е,щом релето за десни и леви мигачи е едно и аз се насочвам по-скоро към самия ключ.Благодаря за помощта,ще пиша какво е станало като има развитие-тея дни само да ми остане малко свободно време

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е отстранен,колеги.Благодарение на колегата LUDsAUDI който оказа съдействие и резервни части за проба,вече всичко е наред.Днес така и така имах за задача да премина на "снегоходките",та си викам след това:Студ или не няма как-трябва да го видя това,не може да се кара без мигачи(кой знае колко пъти са нахранили майка ми тези дни-аз си го пускам мигача по навик ама никой не разбира).Оказа се точно както колегата VBI(искрени благодарности и на него за отзивчивостта) каза-лоста за мигачите.По негов съвет свалих таблото с уредите и като намерих релето за мигачите(номер 21)-точно зад таблото с уредите се пада,хванато с една скоба за купето,след малко премервания установих,че при подаване на десен мигач всичко е наред,но при подаване на ляв мигач,ставаше някакъв проблем.Викам си те вариантите са два-релето щом има десни мигачи значи не е.Остава само лоста.Обадих се на колегата LUDsAUDI,даже май го събудих,за което се извинявам допълнително и на място пробвахме с реле от него.Разлика нямаше.Тогава колегата изкара един комплект ръчки-закачихме ги и всичко заспа.Наясно съм,че моят лост за мигачите можеше и да мога да си го оправя,но нали и другите трябва да ядат хляб,а и колегата ми обърна внимание в Неделя.Странното е което може да е от полза на някой друг,че за да работят ръчките трябва и двете букси(за фарове и мигачи и за чистачките) да са закачени,иначе не работят.Явно някак си получават захранване и двете от тази за чистачките.Та това е от мен.Благодаря още веднъж на отзовалите се и най-вече на колегите VBI I LUDsAUDI,които както винаги са сериозни и точни във всяко отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах 100% същия проблем (стържене и без десен мигач), но след 2-3 дни се оправи само. По-натам ще свалям направо лоста за мигачите. Благодаря, темата помогна и на мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен проблема се появяваше неколкократно и се оправяше от само себе си и то както не работи и почва да работи,но накрая спря тотално,поне вече е ясно-с тези симптоми проблема е задължително в лоста

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте, колеги!

 

И мен ме болят мигачите. Отначало проработваха бавно, но с времето ситуацията се влоши и сега ги няма никакви. Кажете кой е доктора, за да ги водя при него.

Благодаря, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сам можеш да се справиш,колега.Сваля се волана,двете ръчки заедно и после се отделя само ръчката за мигачите(лявата част на ръчките) и се сменя с друга 2 употреба по възможност проверена преди да бъде демонтирана,сглобяваш обратно и си готов.Като цяло не е сложна процедура и с правилните инструменти няма да ти отнеме повече от 20-30 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...