Jump to content

Прибиране автоматично на страничните огледала


Optix

Recommended Posts

Здравейте, чудя се дали може чрез Vag Com-а да направя когато заключа колата страничните огледала да се приберат и съответно при отключване на колата да се отварят.Колата е Audi A4 1998 година 1.9 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам  и аз така предположих, но имам една идея и искам да ми дадете мнение дали ще може да бъде реализирана и дали ще имам ядове после.

Понеже моята А4-ка няма дистанционно и сложих модул с дистанционно да мога дая отключвам и заключвам отдалечено, та се чудя ако  свържа тоя модул към джоистика и когато заключвам да се прибират огледалата и съответно да се отварят когато се отключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази идея е нещо като тъпа и добра едновременно. Понеже огледалата са махнати и трябва да се смазват и т.н, ако ги направиш на всяко едно заключване и отключване да се отварят и затварят скоро ще се приключи с тях. Поне това е моето мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример защо не е добре: Зима, сутрин заледено всичко включително и огледалата. Цъкаш си да отключиш и хоп или нищо няма да стане или може да се отвори с усилие и да счупи нещо в задвижката. По добре си ги остави както са си и не ги пипай. Ти си решаваш колата си е твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че огледалата клеясват, защото не се използват. Ако се направят през алармата ще се използват и няма да клеясват, едно хубаво обилно смазване с грес ще върши работа години напред.
Обаче проблема става зимата, както каза колегата, прибрани слизаш долу и са шушулка, няма вадене без да счупиш нещо. Затова моето предложение е следното. Управлението на огледалата да се прекара през един датчик за околона температура, и под 10 градуса да не сработва, така когато заключиш колата сама ще решава дали е подходящо или не да се приберат огледалата. Мисля напролет да го реализирам това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за зимата и на мен ми мина през главата.Но пък първо доста от новите коли са с автоматично прибиране на огледалата и другото е, че в България когато паднат температурите под минус 10 градуса обикновенно не става за каране, понеже няма кои да изчисти пътищата.Въпреки, че има и един друг вариант, да вържа огледалата на друг бутон и така аз ще решавам кога да се прибират и затварят.Когато ми остане време ще кажа какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не са автоматични сутрин са прибрани и пак се налага да се отворят. До сега не съм имал проблем и тук миналата година беше същия лед. Е разбира се преди да тръгна ги поомитам малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалата се командват с "-" 12V. Използва се екстрата на алармата да подава минус на единия канал за 30 сек.На този канал е свързано още вдигането на страничните стъкла при задействане на алармата.Там се включва едно реле което се задейства от този канал и подава,чрез контактите си -плюс към модула за страничните огледала(да го захрани за  30 сек.) и минус към копчето за прибиране(за да се приберат огледалата).По ясно ще стане ако намеря схемата на модула на огледалата...ще я потърся!... :)

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схемата за желаещите да творят  и да почерпят!... :bia:

Това е за случай с допълнително слагана аларма с изход (канал 3) за вдигане на страничните стъкла и др.При заключване с дистанционното - прибиране, при отключване разгъване на огледалата.

 

post-18434-0-34895300-1416057647_thumb.j

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Да повдигна темата :)) А как ще разберем дали имаме машинки за прибиране на огледалцата .Audi а4 1.9 AFN 1997 avant :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш екстрата когато си сложил джойстика на ляво огледало трябва да има още една позиция вляво, с рисунка на едно огледалце, като го врътнеш там магията се случва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не пускам нова тема, може ли някой да каже на кои два проводника се връзва алармата когато да заключи вратите и да вдигне стъклата. Преди го правих на пасата ми , но там някой беше резнал жиците на алармата и аз само ги възстанових. Понеже ключа ми е само един и няма бутони, искам да си монтирам от тези сгъваемите които са с дистанционно заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...